Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy Bayer Zsolt a várban kapott önkormányzati bérlakást 32000 forint havi bérleti díjért?

Figyelt kérdés

Rászorúl a bérlakásra?

Vajon adott be bérlakás íránti pályázatot?

És ha adott akkor mi alapján nyert? Mert hogy gyermekes dolgozó családoknak nem adnak önkormányzati bérlakást évekig tartó várakozás után sem. Hogy van hogy Bayer Zsolt kapott?

Kedves fidesz zombik titeket ez nem zavar? Szerintetek ez rendben van így?



2019. ápr. 2. 11:49
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
23%
#29 pontosan azt nem értettem, hogy az eredeti bérlakásához (amit elcserél) hogyan jutott hozzá (tudtommal rengeteg ember vár bérlakásra, akik talán jobban rászorulnak, mint ő). Ami a vásárlást illeti, értem, hogy nem lehet megvenni, csak megjegyeztem, hogy milyen szerencsés az az ember, aki összességében (a bérleti díjak folyamatos fizetésével) kevesebb pénzért jut lakáshoz, mint az, aki megveszi. És ha így lehet cserélgetni a lakásokat, akkor semmi értelme nincs megvenni.
2019. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
38%

#31

Fogalmam sincs mi volt előtte utána, nem vagyok Bayer Zsolt, nem ismerem és semmi közöm a dolgaihoz. Csupán annyit látok, hogy mivel róla van szó, egy teljesen egyszerű csereügyletből próbálnak ügyet csinálni, pedig ehhez az önkormányzatnak semmi köze, nem utaltak ki neki most önkormányzati lakást, nem csökkentették a bérleti díjat, csak mert ő költözött oda és semmiféle előnyben nem részesítették csak mert ő a Bayer. Valószínűleg több ilyen eset is történt már abban a negyedben, hiszen azok a lakások örökbérletek, a tulajdonos ha tovább akar költözni belőle, akkor nem adhatja el, de elcserélheti ahogyan most is történt. A tulaj nyilván jóba van Bayerrel ezért vele állapodott meg és nem valaki mással. Engem csak az zavar, hogy egy eddig is természetes tranzakció abban a pillanatban lesz kritika tárgya, amint valaki nekik nem tetsző személy él vele sok másik ember után. Hogy csak mert fideszes, azért neki nem jár ugyanaz a lehetőség, ugyanaz az elbírálás. Ez a kettős mérce az ami miatt írtam, ennyi.

2019. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
40%
Nem az a baj, hogy fideszes, hanem, hogy nyilvánvalóan nem szorul rá az önkormányzati bérlakásra (legyen az bárhol Magyarországon).
2019. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
47%

#33

Nem, nem szorul rá. De EZ a lakás nem is olyan, mint a többi bérlakás, amit rászorulóknak adnak ki. Pont ez a lényege, hogy EZET a lakást és a hozzá hasonlókat AKKOR nem vehette meg a benne lakó, amikor a városban a többi hasonlót meg megvehette és azok azóta már nem bérlakások. Azért alacsony a bérleti díja, mert nem volt mód a megvételére és nem az önkormányzat adta Bayernek, hanem aki eddig benne lakott, az cserélte el vele. Ha megvehette volna a benne lakó 1992-ben, amikor a legtöbb ilyen lakást megvehette a bérlője, akkor most nem elcserélte volna Bayerrel, hanem eladta volna neki. Ez a bérlakás nem szociális alapon van a forgalomban, nem az önkormányzat döntött arról, hogy Bayer kapja meg és ha vele nem cseréli el a bérlője, akkor sem kapta volna meg valaki, aki rászorulna egy bérlakásra. mert nem tudott volna semmit felkínálni cserébe érte.

2019. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!