Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint az LMP egy...

Akik szerint az LMP egy undorító, összefogásellenes párt, aki a Fideszt segíti Puzsérral együtt, mit gondolnak az MSZP tavalyi, nevetséges,27-3-as visszaléptetési ajánlatáról?

Figyelt kérdés

Nem gondoljátok, hogy ha az MSZP annyira akarta volna az összefogást, akkor egy korrekt ajánlatot tettek volna az LMP-nek, amit nagyobb valószínűséggel fogadtak volna el?


Vagy arról mit gondoltok, hogy most a szaros DK-nak több polgármesteri helyet ajánlottak, mint az LMP-nek?


Nem pont a régi baloldal van az összefogás ellen? Szándékosan olyan szánalmas, megalázó, igazságtalan ajánlatokat tesznek az LMP-nek, amit nem lehet elfogadni, hogy aztán rájuk mutogathassanak, hogy miattuk nyert a Fidesz.



2019. ápr. 13. 18:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

pontosan melyik politikus mutogatott az LMP-re, mint a vereség okára? Nelyik pártnak volt ez az álláspontja?

Tudtommal egyiknek sem. Akkor minek kell ez a hangulatkeltés?


Azt csak halkan jegyzem meg, hogy az lmp, az állítólag sziklaszilárd elveivel, meg a politikai súlytalanságával miért is egyezne meg egy mszpvel?

2019. ápr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

#5 vagyok:

"szánalmas, megalázó, igazságtalan ajánlatokat tesznek az LMP-nek"


Első lépésben arra kérlek hogy legalább próbáld meg elfelejteni ezt az Orbáni alternatív valóságot, amiben jelenleg hiszel!


Aki objektíven, elfogulatlanul vizsgálja a választások eredményét, és nem hajlandó elveszni a részletekben amiket direkt azért elemezgetnek hogy a "sok bába közt elvesszen a gyerek", ANNAK NÉHÁNY DOLOG AZONNAL VILÁGOSSÁ VÁLIK!


A legelső, legfontosabb konzekvencia ami levonható az az, hogy a megadott adatoknak semmi köze a valós értékekhez! Nem tűnt még fel neked, hogy az eredmények 2014-ben, és 2018-ban is pont ideálisak a fidesznek?


Tudtad például, hogy a DK gyakorlatilag személyes kontaktusban van a szimpatizánsai nagy részével?

Fletó pontosan tudja hogy csaltak és nem csak ő, de konkrétan bizonyítani nem tudja, a sejtés pedig kevés.


LMP 7,06%?


Csak akkor, ha Orbi számolja a szavazatokat! Nos, ez az oka annak, hogy az MSZP és a DK a HELYÉN KEZELI AZ LMP-T!

2019. ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%

Nem azt mondom, hogy az egyetlen, kizárólagos oka, volt pár ok, ami akár vagy-vagy alapon is meggátolhatta volna a kétharmadot.


Ha az LMP beáll a koordinált jelöltállításba.

Ha a Kétfarkúak nem indulnak

A Jobbikot csak azért nem írom, mert a szavazóik inkább szavaznának a Fideszre, mint egy baloldali pártra.


A gyakorlatban minden elv annyit ér, amennyit meg lehet valósítani belőle. Az LMP kitörölheti a seggét az elveivel, ezt érte el. A kétharmad egypártrendszer a gyakorlatban, az LMP az egypártrendszer kiszolgálója, amit lehet elvekkel magyarázni, de nem bölcs dolog. Ennyi.

2019. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%

"Nem azt mondom, hogy az egyetlen, kizárólagos oka, volt pár ok, ami akár vagy-vagy alapon is meggátolhatta volna a kétharmadot.



Ha az LMP beáll a koordinált jelöltállításba.


Ha a Kétfarkúak nem indulnak"


Persze, HA nem indul annyi kamupárt, HA nincs akkora széthúzás, HA nem is indul más a fidesz ellen csak egyetlen párt, HA nincs a plakáttörvény, HA nincs ennyi megvezethető ember az országban, etc...


Ha, ha és ha... Túl sok a "ha".



"A Jobbikot csak azért nem írom, mert a szavazóik inkább szavaznának a Fideszre, mint egy baloldali pártra."

Nocdak, nocsak...akkor te most ráutó magatartással elvekről beszélsz?



"A gyakorlatban minden elv annyit ér, amennyit meg lehet valósítani belőle. Az LMP kitörölheti a seggét az elveivel, ezt érte el."


Bocs, de ez nettó marhaság. Mit ér egy olyan ellenzéki összefogás, amelynek egyetlen metszèspontja az, hogy vesszen a fidesz? Mi lenne ott egy választási győzelem esetén? Megmondom: még nahyobb széthúzás és garantáltan nem vittek vna végig egy ciklust. De még egy évet sen. Az pedig tudod mit jelebtett vba? Totális ellenzékiegsemmisülést. Az pedig tudod mivel egyenlő? Örökös fidesz uralommal.


Számomra sokkal korrektebb, ha egy párt kitart az elvei mellett. Megmarad az esélye a hitelességre.


" A kétharmad egypártrendszer a gyakorlatban, az LMP az egypártrendszer kiszolgálója"


Ez is hülyeség. Ezzel az erővel minden képviselő a rendszer kiszolgálója, aki felvette a mandátumát.

2019. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

Igen, valóban túl sok a ha.

De ha csak egyetlen "ha" nincs, akkor nincs kétharmad.

A Fidesz semmit nem bízott a véletlenre. Úgy gondolom, segít is kicsit ajánlást gyűjteni az LMP-nek, hiszen érdekük, hogy induljanak a választásokon, mint megosztó párt, amelyik olykor bele is lefetyel Orbán seggébe. Ez a politikusaikról szóló bírálat, nem a tagokról. A tagok szerintem jóhiszeműek, bár biztos vannak beépített "Fidesz-ügynökök" is.


"Nocdak, nocsak...akkor te most ráutó magatartással elvekről beszélsz?"

A gúnyt azt kiérzem, és azt is, mintha rámutatnál valami általad vélt önellentmondásomra, de nem egészen értem, hogy mire akarsz kilyukadni, szóval legyél kicsit egyértelműbb!


"Mit ér egy olyan ellenzéki összefogás, amelynek egyetlen metszèspontja az, hogy vesszen a fidesz? Mi lenne ott egy választási győzelem esetén? "

Te írsz hatalmas baromságot. Mi lenne, mondjuk koalíció. Volt már olyan, hogy több párt koalícióban tudott kormányozni, és működött. Nem értettek mindenben egyet, de nagyon sok dologban egyetértés volt.

Rengeteg dologban van az ellenzéki pártok programjában átfedés, egyetértés, tartalmazza ugyanazokat a pontokat. Azok nyilván tehát minden további nélkül megvalósulhatnának.

Minden ellenzéki párt programjából viszont csak akkor valósulhat meg valami, ha a Fideszt leváltják, ezért akarja mindegyik párt leváltani. Ahhoz meg nem kell matekzseninek lenni, hogy erre egyedül egyik ellenzéki párt sem képes, szóval aki túlságosan különcködik, az nem gondolja komolyan a Fidesz leváltását, ennél fogva a Fidesz leváltását sem, innentől kezdve az elvei csak esti mese.


Igen, a Jobbikosoknál is. A helyzet az, hogy az érzelmek a hálószobába valók, a szavazófülkébe racionálisan kell gondolkozni. Nem az a kérdés, hogy szeretem, nem szeretem, hanem azt kell tudomásul venni, hogy minden út az első lépéssel kezdődik, és az első lépés a Fidesz leváltása, ami bizony csak úgy lehetséges, hogy a Jobbikos is képes átszavazni az esélyesebb ellenzéki jelöltre, akkor is, ha az történetesen MSZP-s, vagy DK-s. Elégtételül gondolhat arra, hogy máshol meg az MSZP-s, DK-s szavaz - éppúgy befogott orral - a Jobbikra.


Aki nem veszi tudomásul, hogy elsőként az első lépést kell megtenni, márpedig más első lépés nincs, az toporzékolhat, hogy mért itt vagyunk, és mért nem ott, attól még semmi nem változik.


"Számomra sokkal korrektebb, ha egy párt kitart az elvei mellett. Megmarad az esélye a hitelességre."

Tehát annak kell lennie egy párt elvének, programjának, hogy elvből vesztek csakazért is? Akkor lesz hiteles? Logikus. Akkor ezek szerint bátran le is húzhatja a rolót, akkor rá lehet írni a sírkövére, hogy hiteles, meg hogy igaza volt, oszt jónapot.


Az a rossz, hogy sokan az elv fogalmát a daccal kavarják. Az nem elv, hogy a "komcsikkal nem, nem, soha, mint ahogy az sem elv, hogy a nácikra nem, nem, soha. Ez dac, a dackorszak meg négyéves gyerekekre jellemző. Az elv az, hogy az értékrendekhez hű programokat állítanak a pártok. Ennek nagy többsége megegyezik, azok megvalósulhatnak. Vannak, amiknél totális különbségek vannak, és sohasem születik egyetértés, ott nem lesz előrelépés. De akármilyen erős elvei vannak valakinek, ha túllép a dackorszakon, biztos beláthatja, hogy jobb az neki, ha 10 sarkalatos pontjából hét megvalósul, mintha 0, mert a 7 az több, mint a 0. Aztán majd később ki tudja, hogy hogy alakulnak a dolgok.


És tudod, mit? Én abban sem látok semmi kivetnivalót, ha nem lesz meg egy ilyen koalíció nem tölt ki egy teljes ciklust. Összeülnek néhányszor, megalkotnak egy közös programot (Nemzeti minimum) "A" terv: 50<%, "B terv" kétharmad. (Csak mert a jelenlegi választási rendszer olyan torz, hogy aki győz, elég könnyen magánál tudja a kétharmadot, függetlenül attól, hogy hányan szavaztak rá.)

Teljesítik azt a programot, pl. kétharmad esetén új, igazságos választási törvény, és a következő alkalommal már nem biztos, hogy így kell ügyeskedni.


Csak egy kis matektudás kell, és egy kis intelligencia, hogy az ember belássa, ez a választási rendszer, a Fidesz egypártrendszerre van szabva, aminek leváltása max. kétpártrendszeres alternatívával lehetséges, a hagyományos sokpártrendszerres megközelítéssel soha. Ameddig az elvekre vagy a seggen lévő pattanásra hivatkozva nem veszik ezt tudomásul az emberek, és a pártok, politikusok, marad minden így, és örülhetsz, még akkor is, ha valójában téged is megrövidítenek, csak te tapsolsz hozzá.


Egyébként ha jól sejtem, te fideszes vagy. Csak azért, mert szerintem eléggé komikus, hogy pont te hivatkozol elvekre, amikor a Fidesz a legelvtelenebb párt. Mi az elve, amikor volt már liberális, antikeresztény, volt, demokrata, volt, polgári, volt konzervatív, volt keresztény, volt illiberális, és most szélsőjobb?! Merre folrdul még a szélkakas, hány oldala van még a köpönyegnek, amikor Orbán egyszer azt mondja, hogy nem akar alkotmányt módosítani, aztán de, amikor egyser azt mondja, hogy az egykulcsos adó híve, aztán kétharmadba rakja, mert az az igazságos, amikor egyszer azt mondja (elismeréssel, nem riogatással), hogy olvasni kéne a Koránt, és tanulni belőle, hogy Magyarország többre vigye, aztán meg fúj iszlám? Amikor egyszer azt mondja, hogy küzdeni kell a korrupció ellen, aztán kormányszintű maffiahálózatot hoz létre?


Te nem elvhez, hanem egy szóhoz: "Fidesz"-hez vagy hű, egy maffiához. Persze a maffia erős, van pénze, megken akárkit, megvesz akármit, megfélemlít, behálóz akárkit, és nagyon erős. Nem erkölcsös, nem jó, nem igazságos, nem hasznos a társadalom, az ország számára, de nagyon erős. Létezik stockholm-szindróma, amikor már az áldozatok akár imádattal védik a túszejtőiket. Persze mindenféle ideológiai, vallási körítést is nyomnak (megveszik az egyházakat). De talán ismerős a bibliai utalás: gyüölcséről ismerszik meg a fa. Na meg ott a báránybőrbe bújt farkas ezerszer veszedelmesebb...


De majd biztos elmagyarázod nekem, hogy pl. a nagy családvédő Fidesz miért nem ratifikálja az Isztambuli Egyezményt. Segítek:

a) Soros

b) Migráns

c) Elmútnyócév

d) szakállas női, rúzsozott férfi, vasúti állomáshoz házasodó genderesek


Vagy Isten azért teremtette a nőt, hogy a férfi verje?!

2019. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%

"Igen, valóban túl sok a ha.


De ha csak egyetlen "ha" nincs, akkor nincs kétharmad."

Ha az az egywtlen ha nincs, akkor az lmp feladta az elveit. És akkor sem garantált, hogy nincs kétharmad.

Èrtem valahol, hogy az elkeseredettség miatt mindenáron bűnbakot akarsz keresni, de egy helyzetet sem oldott még meg a másikra mutogatás. Soha.



"A Fidesz semmit nem bízott a véletlenre."

Ez így van, de te az lmp-re mutogatsz.


" Úgy gondolom, segít is kicsit ajánlást gyűjteni az LMP-nek, hiszen érdekük, hogy induljanak a választásokon, mint megosztó párt, amelyik olykor bele is lefetyel Orbán seggébe."


Érdekes. Ez számomra csak azt mutatja, hogy nem zsigeri fóbiából politizálnak, hanem ha valamit jónak ítèlnek meg, akkor nem az alapján véleményezik, hogy ki mondta.

Nem mellesleg az a kutyakomédia, amit pl az mszp művel, szintén a fidesz malmára hajtja a vizet. S gyanítom, hogy szinte minden ellenzèki pártról elmondható ez pillanatnyilag.



"Nocdak, nocsak...akkor te most ráutó magatartással elvekről beszélsz?"


Amit gúnynak éreztél, az inkább szarkazmus. Elvekről beszélsz támogatólag, mimözben másnak felróvod azt.



"Te írsz hatalmas baromságot."

Nem baromság ez cimbora, csak gondolkodni kéne hozzá.


" Mi lenne, mondjuk koalíció."

Koalalíció...aha....ahhoz az kellene, hogy a pártok kicsit több dologban egyezzenek annál, mint hogy vesszen orbán. Az ugyanis nem kormányprogram. És elég izgalmas lenne úgy kormányozni, ha a pártok nem ugyanazt az irányt képzelik el.


" Volt már olyan, hogy több párt koalícióban tudott kormányozni, és működött. Nem értettek mindenben egyet, de nagyon sok dologban egyetértés volt."

Na itt a kardinális probléna. Hogy sok dologban egyetèrtettek. Nem csak abban, hogy vesszen a másik. Ennyi a problem. Továbbá az is érdekes lenne, hogy ki lenne a vezérpárt? Hogy boxolnák le, stb...


Nem mellesleg egy koalíció sem volt hosszú életű... Lásd mszp szdsz, vagy fidesz kisgazdák.


"Rengeteg dologban van az ellenzéki pártok programjában átfedés, egyetértés, tartalmazza ugyanazokat a pontokat."

Tényleg? Mondanál hármat találomra?



"Minden ellenzéki párt programjából viszont csak akkor valósulhat meg valami, ha a Fideszt leváltják, ezért akarja mindegyik párt leváltani."

Amíg a megegyezést kényszer szüli, nem lesz leváltva orbán ezt kellene már felfogni végre.


" Ahhoz meg nem kell matekzseninek lenni, hogy erre egyedül egyik ellenzéki párt sem képes, szóval aki túlságosan különcködik, az nem gondolja komolyan a Fidesz leváltását, ennél fogva a Fidesz leváltását sem, innentől kezdve az elvei csak esti mese."

Bocs, de ez megint csak egy dacos marhaság. Megint nem látsz el annál a napnál tovább, hogy leváltották orbánt. Meg kellene érni a másnapot is.



"Igen, a Jobbikosoknál is. A helyzet az, hogy az érzelmek a hálószobába valók, a szavazófülkébe racionálisan kell gondolkozni."

Ez tök jó, de hogy akarsz racionalitással harcolni egy érzelmekkel manipuláló kormány ellen?


Megjegyzem, az a gyűlölet, amit az lmp ellen táplálsz számomra hiteltelenné teszi az érzelemmentes politizálás igényét a részedről...


"Nem az a kérdés, hogy szeretem, nem szeretem, hanem azt kell tudomásul venni, hogy minden út az első lépéssel kezdődik, és az első lépés a Fidesz leváltása"

Na itt vagy tévedésben pajtás. A fidesz leváltása már egy egészséges következmény kellene, hogy legyen. De legkevésbé sem az első lépés és pláne nem az egyetlen lépés.



"Aki nem veszi tudomásul, hogy elsőként az első lépést kell megtenni, márpedig más első lépés nincs, az toporzékolhat, hogy mért itt vagyunk, és mért nem ott, attól még semmi nem változik."


Csak ez még mindig nem az első lépés kellene, hogy legyen.



"Tehát annak kell lennie egy párt elvének, programjának, hogy elvből vesztek csakazért is? Akkor lesz hiteles? Logikus."

Látom, nem érted. Ha egy párt feladja az elveit (ergo a politikájät) azzal hiteltelenné välik. Nem azok szemében, akik mindenáron orbánt akarnak buktatni, hanem azok szemében, akik egy pártot a politikája miatt támogatnak. Tudod mi az, amit te elvársz? Az, amit az ellenzék jogosan felró orbánnak: a szélkakas politikät. Erre csinálják ugyanazt? Na neee...


"Az a rossz, hogy sokan az elv fogalmát a daccal kavarják."

Igen, pl te.



"Az nem elv, hogy a "komcsikkal nem, nem, soha, mint ahogy az sem elv, hogy a nácikra nem, nem, soha."

Ebben ugyan tévedsz, mert az is elv.


" Az elv az, hogy az értékrendekhez hű programokat állítanak a pártok."

Pontosan. És wbbw bem f3r bele az ellent3tes 3rtékrenddel való lepaktálás cdak az3rt, hogy vesszen orbáb. Ahtán hilnaptól megy a kardotás, hogy mi legyen a program, kié valósuljon meg, etc...


"Vannak, amiknél totális különbségek vannak, és sohasem születik egyetértés, ott nem lesz előrelépés. De akármilyen erős elvei vannak valakinek, ha túllép a dackorszakon, biztos beláthatja, hogy jobb az neki, ha 10 sarkalatos pontjából hét megvalósul, mintha 0, mert a 7 az több, mint a 0. Aztán majd később ki tudja, hogy hogy alakulnak a dolgok."


Ki tudja? Ez ám a bombabiztos kormányprogram...erre ugrani fognak a szavazók...



"És tudod, mit? Én abban sem látok semmi kivetnivalót, ha nem lesz meg egy ilyen koalíció nem tölt ki egy teljes ciklust."

Tök jó neked. Én látok.


Mert nem csak a koalíció, de a kormány sem fog kitölteni. Mert hitwltelenné válik és ugrik a maradék támogatottság is. Aztán nem lesz k3rdés, hogy ki kormányozzon, mert azgal az ellenzék le is húzza a rót. Akkor mire fogsz mutogatni a totális fidesz hatalom miatt?


"Összeülnek néhányszor, megalkotnak egy közös programot (Nemzeti minimum) "A" terv: 50<%, "B terv" kétharmad. (Csak mert a jelenlegi választási rendszer olyan torz, hogy aki győz, elég könnyen magánál tudja a kétharmadot, függetlenül attól, hogy hányan szavaztak rá.)"


Ezzel is annyi a probléma, hogy 2010-ben még a régi választási rendszer hozta a kétharmadot. Tudod miért? Mert elveszett a bizalom. Szétforgácsolódott az ellenzék, amire ráfeküdt a fidesz. És lószar támogatottsággal is nyertek. Ugyanez ismétlődne meg. Csak súlyosabb következényekkel. De legalább volt egy év ellenzéki uralom

..hurrá....



'Egyébként ha jól sejtem, te fideszes vagy."


Gratulálok....már vártam. Látod, ez a cdőlátás az, ami ugyanúgy eluralta az ellenzék fanatimusait is, ahogy a fideszt is. Ha krotizálod a kormányt, gyurcsányista vagy. Ha az ellenzéket bírálod, fideszes. Okos...

Cimbora, meglátszik, hogy nem sok välaszomat olvastad eddig...más oldalakon gyurcsányista vagyok...

Rühellem a fideszt. Mindennél jobban. Az egyetlen párt, amire akkor sem szavaznék, ha holnaptól glória lenne a fejük felett.

Csak tudod, gondolkodni is szoktam és nem vetek alá mindent egy pillanatnyi élvezetnek. Ugyanis veled ellentétben én nem csak hangoztatom, hogy racionális alapon kell gondolkodni, hanem azt is teszem.


"Csak azért, mert szerintem eléggé komikus, hogy pont te hivatkozol elvekre, amikor a Fidesz a legelvtelenebb párt."


Aha...és amiért a fidesz a leg elvtelenebb párt, ezért én ne hivatkozzak elvekre....


Ja, majdnem elfelejtettem, hogy szerinted fideszes vagyok....


Újfent gratulálok...


Most mutattad be, miért nem fog ez az ellenzék soha a büdös èletben sem együttműködni, sem talpra állni. Mert amint önkritik\t kellene gyakirolni, bekapcsol a bűnbakkeresés, meg a sárdobáló üzemmód. Én pedig ebben nem óhajtok részt venni.

2019. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Meg kell mondanom sok mindenre számítottam a gyk politika rovatában. De erre nem, hogy Wbiker ezt a mondatot kapja meg egy ellenzékitől: "Egyébként ha jól sejtem, te fideszes vagy."

Nagyon, tényleg nagyon szórakoztatóak vagytok.

u.i: Wbiker, remélem most legalább egy kicsit megértetted milyen amikor hasonló alakokkal próbálunk rendszeresen "vitázni" és hogy miért vagyunk kiakadva, ha érv helyett jön a fideszbirkázás meg propagandázás, fideszes-ezés.

2019. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Az érvtelenség mindegy honnan jön, az minden esetben szánalmas. És sajnos jön minden irányból.
2019. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"ahhoz az kellene, hogy a pártok kicsit több dologban egyezzenek annál, mint hogy vesszen orbán. Az ugyanis nem kormányprogram."


Emiatt a meglátás miatt tartunk itt ahol a tartunk és rombolhat a Fidesz 9. éve. Az fel sem tűnt akkor, hogy Magyarországon egy párt ledózerolta a demokráciát, jogállam béke poraidra, autokrácia van és innen a szokásos kormányváltó forgatókönyvek nem értelmezhetőek. Ebből a helyzetből nem kormányváltás hanem a diktátor elkergetése és a jogrend helyreállítása a lehetséges cél. Innen nem lehet kormányt váltani és aztán ebből a fosból valakinek vagy bármilyen koalíciónak folytatni a kormányzást!! Úgyhogy jelenleg pontosan mindössze annyi programban kellett volna már 2014-re megegyezni tudni egy összefogás erejéig a pártoknak, hogy "vesszen orbán", ez pont elég és már a Fidesz nem létezne, a tagjai a böriben csücsülnének. Csak innen következhetne a jogállamiságunk helyreállítása, új választási törvény, a valódi kormányprogramok szétkürtölése és új választások.

2019. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%

"Emiatt a meglátás miatt tartunk itt ahol a tartunk és rombolhat a Fidesz 9. éve."


Nem pajtäs, ez már csak egy következmény. Amire nem ma kellett volna lépni, hanem kilenc éve.

" Az fel sem tűnt akkor, hogy Magyarországon egy párt ledózerolta a demokráciát, jogállam béke poraidra, autokrácia van és innen a szokásos kormányváltó forgatókönyvek nem értelmezhetőek."


Ember, gondolkozz már, ha nehezedre is esik! Rugóztok ezen a rohadt összefogáson, mint valami bölcsek kövén, de vajon mikorra látod reálisnak felfogni azt, hogy ha ezeknek a pártoknak annyi a közös programja, hogy vesszen orbán, azzal nem lehet elkaristolni négy évig?


Ès mint láthatod (láthatnäd, ha érdekelne) ennél több pontban ni cs megegyezès. Nls, akkor képzelegjünk egy cselpet: összeáll a nagy ellenték, orbän megy a levesbe. Örömünnep, tapsvihar, hkshterikus magömlés! Ahtán felkelünk másnap, és szembe találjuk magunkat a nagy kérdèssel: melyik legyen a vezérpárt? Ki adja a kormányprogram velejét? Mely lo tok kerüljenek be, melyek nem? Ahtán a még fontosabb (a pártoknak) hogy ki, hány ès főleg nelyik miniszteri szèket kapja meg? Ès mär itt össze is dől a kártyavár. Aztán jön a korm\nyalakífás napja és van kèt verzió. Kiderül, nem áll kèszen az ellenzék, mert nem tudtak megevyezni. Kinek fog adni a közt.Elnök megbízást? Nyugi, nem az ellenzéknek, mert többsèg ide, vagy oda, nem kormánykèpesek.


Vagy b verzió: nagy duzzogva megegyezik az ellenzèk, aztän a kormányzás közben buknak elő újra a sérelmek, az egyik erre húz, a másik arra. Jön a koalíciós feszültség. Emlékezhetnél rá, hogy az mit hozott magäval eddig.

Ahtán vagy kihúzza a négy évét a kormány, vagy nem. Vagy kapunk négy évet a végleges bukäs előtt, vagy nem. De hogy az végleges bukäs lesz, arra mindenemet fel merem tenni. Aztán akkor már kèső lesz azon nyekeregni, hogy megiscsak egy teljesen új ellenzékre lett volna szükség.



" Ebből a helyzetből nem kormányváltás hanem a diktátor elkergetése és a jogrend helyreállítása a lehetséges cél."



Fentebb a válaszom erre az ábrándra is.


"Innen nem lehet kormányt váltani és aztán ebből a fosból valakinek vagy bármilyen koalíciónak folytatni a kormányzást!! Úgyhogy jelenleg pontosan mindössze annyi programban kellett volna már 2014-re megegyezni tudni egy összefogás erejéig a pártoknak, hogy "vesszen orbán", ez pont elég és már a Fidesz nem létezne, a tagjai a böriben csücsülnének."


Azrán felébredsz, hogy bilibe lóg a kezed. Azt ugye józan ésszel te sem gondolod komolyan, hogy a teljes fideszt le fogják ültetni? Még az is kérdéses, hogy egyáltalán valakit le fognak. Na nem azért, mert olyan marha ártatlan az összes, de bizonyítás a jogállam egyik sajátossága.

Anélkül nincs elmarasztaló ítélet.


Ha pedog marad szabadlábon fideszes (maradni fog, már csak azért is, mert nincs mindegyiknek stiklije) akkor az eszme is megmarad. Meg a párt is. Gyermekien naiv dolog azt hinni, hogy varázsütésre felszámolódik a fidesz és a szavazóik remegő ajkakkal ismerik be tévedésüket és pártolnak át a nagy ellenzéki koalícióhoz. Ha te ezt tényleg egyetlen pillanatig is komolyan vetted, akkor inkább bem mondok semmit, mertegsértődsz...


"Csak innen következhetne a jogállamiságunk helyreállítása, új választási törvény, a valódi kormányprogramok szétkürtölése és új választások."

Aha...új választások...amin megint nyerne a fidesz. De tegyük fel, valami csoda történik. Tiszte küzdelemnennyet az ellenzék. Ugyanaz az ellenzék, amelyik ugyanazokból az ezer felé tartó pártokból fog állni, ugyanazokkal a problémákkal...tuti siker tényleg...



Fel kellene fogni lassan, hogy az álmodotás nem több, mint az èlet megrontója. Lehet görcsösen japastkodni gyermekien naiv ostobaságokba, csak abból sosem lesz kormányváltäs. Amit te itt lefestettél, az bem vezet máshova, mint a titális ellenzéki megsemmisüléshez.

Egyetlen út van: eltakarítabi a helenlegi ellenzéket és új arcikkal, egységes koncepcióval felépíteni egy teljesen újat. De ezt már 2011-ben el kellett volna kezdeni és 2022-re lehetett volna reális esély egy kormányváltásra. Azóta simerült jobban sz3tbarmilni a közéletet, az ellenzék a saját életét is tovább nehezítette ezzel, így ha valami csoda okán holnapra eltakarodna az ellenzék jelen formája, úgy 2050-re talán lenne is belőle valami.


Egy biztos: én erre az ellenzékre nem fogok szavazni. Nem estem a fejemre. Ezért senkire nem fogok szavazni.

2019. ápr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!