Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj azzal, hogy nyelvvizs...

Mi a baj azzal, hogy nyelvvizsga kell felvételihez jövő évtől?

Figyelt kérdés

Sokan nem teszik le benn marad a diploma.

Vannak akik csak a helyet veszik el, mert nem akarnak szakmát. A mai fiatalok ágy része kényelmes. Pediglehet néha egy szakma többet ér mint egy diploma.



2019. ápr. 28. 12:38
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
27%

"Érettségizni is kell nyelvből régóta és az érettségi is kötelező a felvételihez."



Akkor miért nem olyan szintre hozzák az érettségit? Miért kellene külön nyelvvizsga?



"Csak éppen az egyetemi tanulmányok alatt sokkal nehezebb intenzíven, heti 3-4-5 napon át nyelvórákra járni, míg a középiskolákban minimum heti 3 nyelvóra van."



Egyetemen is van nyelvtanulási lehetőség több egyetemen tanóra keretében, sőt az ösztöndíjak miatt sok egyéb lehetőség is.



"pont azok siránkoztak eddig azon, hogy milyen rossz a magyarok nyelvtudása akik most kiabálnak a kötelező nyelvvizsga ellen."



Talán, mert ez egy rendelet és semmi változást nem okoz az oktatásban. Főleg, hogy ez egy szűkebb rétegre fog vonatkozni. Volt szerencsém külföldön élni és ott nem kiváltság volt a nyelvtudás, ezért kellene az oktatáson úgy alakítani, hogy iskolatípustól függetlenül jó legyen a nyelvoktatás.



"mai oktatási rendszer része, hogy a gyerekek 3. de legkésőbb 4. osztálytól tanulnak nyelvet. Vagyis a felvételiig minimum 9 évig"



Majd, ha az állam tudja garantálni,hogy a tanárok szakmailag felkészültek és lesznek is, akkor azt mondom, hogy oké.


Érdemes lenne megvizsgálni, hogy a nyelvtanárként végzettek hány százaléka helyezkedik el tényleges az oktatásban.



Elvben jól hangzik, viszont akkor törvénybe kellene foglalni, hogy az előtt végzettekre ez ne vonatkozzon, ugyanúgy ahogyan 40 év felettieknek sem kell nyelvvizsga a diplomához.

2019. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
75%
20: Ne a büfészakodból indulj ki.
2019. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
62%

"Ne a büfészakodból indulj ki."


Én informatikus hallgatóként mondhatom, hogy kényelmesen van időm angolt és franciát tanulni. Sőt koliban gépészmérnök hallgató volt a szobatársam, ő meg németre járt. Mondjuk valóban sokat segítene, ha egyetemen komolyabb figyelmet kapna és nem csak reggeli és esti óra időpontokat biztosítanának egyes intézményekben.


Mondjuk ebből is látszik a különbség, hogy Belgiumban azért volt a hollandul tanuló diákoknak beleépítve angol nyelven kötelező tárgy, amit magyar tanár tartott, hogy szokják a kommunikációt és legyen tapasztalatuk prezentálásban angol nyelven.

2019. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
36%

"20: Ne a büfészakodból indulj ki."


Ne bizonygasd már, hogy nincs fogalmad a felsőoktatásról, az úgymond büfészakokon nincs is szeminárium vagy gyakorlat. Ennyit erről. Aki járt egyetemre az tudja, hogy igazat írok, egy sokkal szabadabb környezet, amiben jobban felnőttnek néznek, emiatt ha akarsz sokkal, de sokkal több lehetőséged van nyelvet tanulni. Attól, hogy most páran itt kitaláljátok, hogy mennyire nehéz már, az nem igaz. Igen nehéz, de nincs az a napról-napra stressz, ami egy gimnazista életét jellemzi. Még a legnehezebb szakokon is általában heti egy legfeljebb két beadandó és/vagy zárthelyi van.

2019. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
55%

#24

Fogalmad sincsen arról milyenek a "legnehezebb" szakok, csak azt ismered, hogy ahol te tanulsz, ott mi a legnehezebb. A fiamnak hetente több beadandója, jegyzőkönyve, megírandó programja van, mellette 3 napon reggeltől estig vannak az órái. A zh időszakban neki két hét alatt 9 zh-ja lesz, a barátnőjének 13. Csak kis illusztráció ahhoz, mit is jelent nehéz szakra járni az egyetemre. Nagyon nem azt amit te elképzelsz.

2019. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, hogy informatikus hallgatóként hogy van időd nyelveket tanulni, mert én a heti 20 órás szakmai gyakorlat és az egyetem mellett nem nagyon volt időm extra dolgokat teljesíteni. Ezzel szemben középiskolában lazán leraktam a felsőfokú angolt, pedig emlékszem, hogy gyakorlatilag semmit nem készültem az órákra.
2019. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
73%

"A zh időszakban"


Ez mindet elmond, hogy mennyire nem vagytok itt páran képben. Vizsgaidőszaknak hívják és az hat hét olyan, hogy ZH időszak olyan nincs. A ZH-kat vagy folyamatosan írják, vagy van olyan, hogy egyszerre többet, de akkor szorgalmi időszakban meg nem kell. Az ilyen "rettenetes munkáktól" meg mint jegyzőkönyv el ne ájulj már, azokat alapból gyakorlaton/laborokon átbeszélik, otthon csak pár számolás van, amit meg kell csinálni illetve előre kiírni egy füzetbe a leendő gyakorlatot. Vagy az van, hogy év vagyok szuperzseni -ami hízelgő volna, csak nem igaz- vagy nagyon csúnyán nincs itt képben pár ember, és elhisznek mindent, amit hallotok, mert a gyerek azt mondta.

2019. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
61%
26-os! Nincs a sztoriban itt is egy kis ellentmondás? Semmit se készültél az angolra, de mégis meg lett a felsőfokú, aztán egyetemen semmi időd nem lett volna készülni, és akkor már nem lett volna meg?
2019. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
62%
A lényeg, mert semmi kedvem vasárnap este arról győzködni másokat, hogy valójában nem olyan rémesen nehéz az egyetem mint gondolják, hogy ha valakinek 19 éves koráig kell letenni a nyelvvizsgát az sokkal nehezebb feladat mintha 21-22 éves koráig várhatna vele. Az plusz három év, és még ha azt is hiszitek, hogy az egyetemen éjjel-nappal csak tanulás van, azért azt gondolom ti sem hisztitek, hogy nyáron is az van. Akárhogy nézem be kéne lássátok, hogy igenis jelentős könnyítés volt eddig az, hogy sokan várhattak még pár évet.
2019. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
55%

#27

Nagyon okosat akartál, nem sikerült. Mivel a fiam most jár egyetemre és ő maga használta ezt a kifejezést, vicces hogy ismeretlenül is kijelented, nincs ilyen. A vizsgaidőszak az a vizsgaidőszak. Azt megelőzően viszont a tárgyakból zh-kat írnak a gyakorlati jegyekért vagy a tárgy elfogadásáért, esetleg megelőlegezett jegyért, de van ahol "csupán" feltételéül szabta az oktató, hogy a zh-knak meg kell lennie az elvárt szinten, hogy egyáltalán mehessen az illető vizsgázni. A vizsgaidőszakot megelőző 2-3 hét ennek következtében zh-kkal van tele, így ez a zh időszak. Már leírtam, hogy mennyi van nekik most.

nem az látszik hogy én nem értek hozzá (mellesleg diplomás vagyok és most is egyetemre járok) hanem hogy neked nincsen tényleg fogalmad arról milyen egy nehéz szakon tanulni.

2019. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!