Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én vagyok hülye hogy nem...

Csak én vagyok hülye hogy nem értem a logikát?

Figyelt kérdés
Akik azt mondják hogy a Fidesz az összes migráns ellen van, azok hatalmas tévedésben vannak, mivel Orbán már megmondta hogy jöhetnek csak legálisan. És nem ingyenélősödni, Magyarország szabályait betartva, mint ahogyan ez már sok-sok éve így megy. Ennek ellenére ezek az ellenzéki agytrösztök, ki szándékozzák űzni a vendégmunkásokat, de így a külhoni magyarokat is (példának okádék). És még a Fideszre mondják, hogy rasszista meg náci. Ezek nem akarnak élni senkivel, nem pedig a Fidesz. A másik dolog meg az, hogy legalább a Fidesz tesz a demográfiai katasztrófa, és a ezáltal a fehér emberek eltűnése ellen.

2019. máj. 1. 20:36
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
A dolgozó fiatalok közül egyre kevesebben tervezik a külföldi munkavállalást: mindössze 19 százalékuk tartja ezt reális forgatókönyvnek. Egész Európában fogy a népesség, olyan ország sincs, ahol a népesség hosszú távú fenntartásához szükséges számú gyerek születne.
2019. máj. 1. 21:38
 12/54 anonim ***** válasza:
92%

# 11


Azt is illene hozzátenni, hogy a diákok között ez az arány 41%.


Amúgy azt is mondta a miniszterelnök, hogy "Mi nem hívtunk ide soha senkit se vendégmunkásnak, se semmilyen más okból, hogy itt éljenek velünk. Tehát mi nem bevándorló ország vagyunk, és Magyarország nem akar bevándorló országgá válni."


Ezzel szemben a kormány százmilliókat költött arra, hogy "a hazai piacon működő cégek olyan álláshelyek betöltésére kapjanak lehetőséget, amelyeket eddig nem tudtak betölteni magyar, vagy más uniós ország állampolgáraival, és előreláthatóan ezt a közeljövőben sem tudnák megtenni."


Szóval, most akkor mi van?

2019. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
66%

Igen kérdező, te nem érted. A Fidesz minden bevándorlót meg akar állítani:


[link]


Hol szerepel a plakáton, hogy csak az illegális bevándorlást akarják megállítani?

2019. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:
Továbbra is fenntartom azt, hogy nem jönne ide senki hogyha nem lennének jó életviszonyok. Jelenleg kevesebben mennek ki. Az egész EU-ban fogy a népesség, ezért ez nem jelent semmit. A bevándorlók eddig is jöhettek ide dolgozni. Orbán megmondta aki Magyarországra szeretne jönni az megteheti legálisan. Nem hívtak ide senkit, de lehetővé tették azt hogy aki legálisan bejött, Magyarország szabályait tiszteletben tartva gond nélkül eltudjon helyezkedni.
2019. máj. 1. 22:09
 15/54 A kérdező kommentje:
Ha a Fidesz megakarta volna állítani a legális bevándorlókat, azt megtehette volna az illegális migrációs hullám előtt is. Mivel a legális migráció nem jelent problémát, és a Fidesz érvei sem ez ellen szolnak, így egyértelmű miről van szó!
2019. máj. 1. 22:12
 16/54 anonim ***** válasza:
68%

Jó kérdés kedves kérdező, de segítek, könnyen lehet, hogy az vagy.

A fidesz sok-sok milliárd forintot költött arra a plakátkampányra, amin az alábbi állt:

"ha Magyarországra jössz nem veheted el a magyarok munkáját"


Most akkor ezek után mi is a helyzet a vendégmunkásokkal, akik elveszik a magyarok munkáját?

Egyébként ide csak földrajzi helyzetünk miatt jönnének, innen pedig egyenesen mennének tovább nyugatra.

2019. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
Eddig is voltak vendégmunkások, elvették a munkád?
2019. máj. 1. 22:22
 18/54 anonim ***** válasza:
77%

"Nem hívtak ide senkit, de lehetővé tették azt hogy aki legálisan bejött"


Akkor minek alakított ki a toborzó és közvetítő irodàkat Ukrajna fontosabb régióiban? Ezt mind a állami költségvetèsből finanszírozva.


Most ezt meg én nem értem

2019. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
Ukrajnában élnek külhoni magyarok például. Eddig nem voltak közvetítő irodák?
2019. máj. 1. 22:29
 20/54 anonim ***** válasza:

"Eddig is voltak vendégmunkások, elvették a munkád?"

Akkor miért is volt ez a fidesz kampányának egyik legfőbb üzenete, hogy elveszik a magyarok munkáját? Mivel mérnök képzettségű migráncs nem sok jön, ezért nem féltem a munkámat, de sokaknak igen, elveszik. Jellemzően a migráncs munkások jóval kevesebb bérrel is beérik, míg a magyar munkásoknak a megélhetéshez itthon többre van szüksége, ezért több pénzt is vár el.

Lefogadom, hogy pár éve pedig azon sopánkodtál volna, hogy jaj a migráncsok elveszik a munkákat. Ugye éppen mit mond pártod és kormányod...

2019. máj. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!