Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én vagyok hülye hogy nem...

Csak én vagyok hülye hogy nem értem a logikát?

Figyelt kérdés
Akik azt mondják hogy a Fidesz az összes migráns ellen van, azok hatalmas tévedésben vannak, mivel Orbán már megmondta hogy jöhetnek csak legálisan. És nem ingyenélősödni, Magyarország szabályait betartva, mint ahogyan ez már sok-sok éve így megy. Ennek ellenére ezek az ellenzéki agytrösztök, ki szándékozzák űzni a vendégmunkásokat, de így a külhoni magyarokat is (példának okádék). És még a Fideszre mondják, hogy rasszista meg náci. Ezek nem akarnak élni senkivel, nem pedig a Fidesz. A másik dolog meg az, hogy legalább a Fidesz tesz a demográfiai katasztrófa, és a ezáltal a fehér emberek eltűnése ellen.

2019. máj. 1. 20:36
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
Nem értem a kérdéseid lényegét, mivel a legális migránst is lehet migránsnak nevezni, illetve az illegális migránst is. Magyarországnak csak az illegális migránsokkal van baja.
2019. máj. 1. 23:50
 32/54 anonim ***** válasza:

A vendégmunkások tulajdonképpen nem a magyar dolgozók munkáját veszik el. Sokkal rosszabbat tesznek. A tisztességes megélhetés lehetőségét veszik el sok magyar családtól. Azért hozza be a multi a vendégmunkást, hogy ne kelljen többet fizetni a magyar munkásnak és alacsonyan tudja tartani a bérszínvonalat. Ez pedig a kormány felelőssége. Ha nem adna ki munkavállalási engedélyeket unión kívüli munkavállalóknak akkor egy cég két lehetőség közül választhatna. Vagy tisztességes bért fizet, vagy elköltözik. Aki el akar költözni attól váljunk meg könnyes szemmel. A többiek kigazdálkodnák a magasabb bért, ha rá lennének kényszerítve.

Több céget tudok akik képesek voltak idén januártól jelentősen megemelni az operátorok bérét, mert nem kértek a vendégmunkásokból adódó problémákból. És csodák csodájára fel tudták tölteni a létszámot magyar operátorokkal.

Ha mindenki így tenne megdőlne a kormány stratégiája amivel összeszerelő országot csinált belőlünk, és az alacsony bérszínvonallal hagyta hogy a legjobb szakembereink elhagyják az országot.

Ahogy mondják eladták a magyar embereket kilóra a multiknak.

2019. máj. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
A Fidesz szavazói is megvannak elégedve nagyrészt a folyamatosan növekvő bérükkel, akkor ők is elveszik a munkád vagy a béred? Sokkal kevesebb ember megy el, és ez nem lenne így hogyha nem emelnék, vagy nem lennének jó fizetések.
2019. máj. 2. 00:18
 34/54 A kérdező kommentje:
A kormány nem hülye, és a családokat is támogatja a demográfiai helyzet megváltoztatásának érdekében, így a bérek folyamatosan nőnek ennek érdekében. Ha meg egy cég nem akar tönkremenni, akkor növeli a béreket. A legális bevándorlók is oda fognak menni ahol többet kapnak.
2019. máj. 2. 00:21
 35/54 anonim ***** válasza:

"A kormány nem hülye, és a családokat is támogatja a demográfiai helyzet megváltoztatásának érdekében, így a bérek folyamatosan nőnek ennek érdekében."


Ezt most nem értem. A családok támogatása milyen összefüggésben van a bérek emelkedésével ? Hogyan tud hatni a kormány a bérszínvonal emelkedésére ?

2019. máj. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:
Fejleszti a gazdaságot illet e a cégeket. Megteremti az ideális feltételt a befektetőknek, hogy Magyarországon fektessenek be. Több pénzt biztosít az embereknek. Ez is létfontosságú abból a szempontból hogy az emberek itt alapítsanak családot. A támogatás önmagában nem elég, mivel folyamatosan fejlődnie kell az országnak és az élet színvonalnak is hogy a versenyképesség meglegyen.
2019. máj. 2. 00:41
 37/54 anonim ***** válasza:

" Megteremti az ideális feltételt a befektetőknek, "

Pont azzal teremti meg az ideális feltételeket, hogy a bérek a béka segge alatt vannak.

Mitől ideális egy befektetőnek az olyan ország ahol folyamatosan nőnek a bérek ? Ez miatt szokták elhagyni az országokat.

2019. máj. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
Ha a bérek nem nőnek, akkor az emberek elmennek. Mégis kevesebben mentek el eddig, a növekvő bérek miatt.
2019. máj. 2. 00:49
 39/54 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Ha nem gond a legális bevándorlás, akkor nyilván jöhet egymillió afrikai muszlim legálisan dolgozni és élni ide, ugye?
2019. máj. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

" nem jönne ide senki hogyha nem lennének jó életviszonyok."


Tehát télen a hidegben qrva jó lakhelynek számít egy vasúti pályaudvar?


Ne mond hogy nem, mert az összes csöves oda húzza be a belét VÁZZE!


Akiknek a Magyarországi állapotok jobbak mint az otthoni, az egyértelmű hogy szarabb körülmények közül jön ide!

Ezeknek örülsz te?

Ezekkel akarod a népességcsökkenést "feltölteni"?


Ott d'gölj meg, ahol épp vagy!

2019. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!