Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » FONTOS! Mi a véleményetek...

FONTOS! Mi a véleményetek erről? Naív ötlet lenne? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés megválaszolásakor már említettem az ötletemet, de most szeretném valóra váltani.

Szeretném, ha bevezetnék a közoktatásban az ún. "Élet órát" (még a neve változhat), ami egyenrangú lenne a matek/magyar/angol/stb. órával és az élet gyakorlatias oldalát ismertetné meg a diákokkal. Sok aspektusát érintené az életnek, de például az egyik ilyen "tétel" vagy témakör lenne a bank.

Szerintem nagyon fontos lenne már gimnáziumban megtanítani, hogy mi az a THM, mi az a hitel úgy valójában, tehát amikor felveszek egy hitelt, mire kell odafigyelnem, hogy ne verjenek át. Ha számlát nyitok, milyen szempontok szerint válasszam ki a nekem megfelelő kamatozású számlacsomagot, vagy ha lakáshitelt veszek fel, milyen szempontok alapján kell döntenem egyik vagy másik bank ajánlata mellett.

Úgy vélem, ha ezt már 100 éve bevezették volna, a mai generáció sokkal ügyesebben tudott volna megküzdeni a válsággal, és kevesebben dőltek volna be a kedvezőtlen ajánlatoknak. Én még azt is meg merem kockáztatni, hogy sokan azt sem tudták, mit takar pontosan az, hogy "svájci frank alapú...".

Talán azt is érzékeltethetnénk a diákokkal, mi van akkor ha valaki tovább nyújtózik, mint ameddig a takarója ér, tehát milyen következményei vannak annak, ha valaki hitelt hitelre halmoz. Sokan erre csak akkor jönnek rá, amikor már késő.

Ezen kívül lehetne még tanítani a postai ügyek menetéről is. Én alig egy hónapja, 21 évesen találkoztam először a rózsaszín csekkel (illetve akkor kellett először használnom), és ha nem is okozott túl nagy gondot a kitöltése, de akkor is hasznos lett volna tudni, hogy hogyan működik a rendszer, mik a sárga és a rózsaszín csekk részei, mire valók, milyen rendszer alapján működnek (tehát a sárga/rózsaszín csekk segítségével hogyan(milyen úton jut el a pénzem a célszemélyhez).

Most ezt elég vázlatosan írtam le, és szeretnék még csiszolni rajta. Ebben kérném a segítséget: mit lehetne még tanítani? Milyen hátulütőit látjátok? (én már látok néhányat, de majd csak később akarom elmondani, megvárnék néhány választ) Különösen nagy segítség lenne, ha egy tanár, egy diák, esetleg oktatásügyi dolgokkal foglalkozó jogász is válaszolna.

Ha jól tudom, 10.000 aláírás szükséges ahhoz, hogy az országgyűlés tárgyalja az ügyet. Szívesen belevágnék az aláírásgyűjtésbe, de előbb körbe akarok kérdezősködni és jobban ki akarom dolgozni a tervemet :)

Azt is írjátok meg, ha hülyeségnek tartjátok, de mindig írjatok hozzá indokot!

Köszönöm!!


2010. júl. 6. 12:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem illegális lenne bevezetni, mert túl okossá válna az újabb generáció ilyesmiben és nem tudnák átverni a multik meg a nagytőke.
2010. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Ez rendben van, de nem hiszem, hogy sok haszna lenne, aki fogékony lenne rá, és el is hinné, hogy amit oktatnak, az nem hülyeség, csak most érted, a mai fiatalok egyszerűen nem fogadják el a közgazdaság alapigazságait, hanem mindenféle alternatív hülyeségben gondolkoznak. De mondjuk az ilyen csekkes dolgok bejöhetnének.
2010. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%

az a baj, hogy az iskolában a kutyát sem fogja érdekelni, hogy mi az a THM, és hasonlók. csak egy újabb nyűg tantárgy lesz a diákoknak...


Ezeket az élettel együtt a szülő feladata lenne megtanítani a gyereknek. Csak a gyerekeket nem érdekli, a szülők meg szarnak rá.

2010. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
És hasznos jó tanácsokat kellene nekik adni arra nézve,hogyan lehet (túl)élni a minimálbérből.Milyen módon lehet annyit keresni,hogy ne keljen banki hitelt vagy vásárlói kártyát igénybe venni abból a célból,hogy ki tudjuk fizetni a rezsit.
2010. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%
Az én sulimban az ilyen órát, társadalomismeretnek, és közgazdaságtannak hívják, pedig sima gimibe járok....szerencsére kifogtam egy jó tanárt is, aki nem csak a magolnivaló anyagot közli, hanem szubjektiv, de hasznos véleményével, tapasztalataival kiegésziti mindazt:D
2010. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%

nem lehet ezeket erőszakkal tanítani, ha valakit érdekel, ott a google, stb.


Középiskolás vagy és érdekel a THM? vagy a banki dolgok? Gooogle!


Nem érdekel? Akkor meg pláne nem kell tanítani erőszakkal.

2010. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Támogatom :) Viszont mivel "élet" óra hozzákapcsolnék még néhány dolgot. Pl. főzés, takarítás, kisebb szerelés (sok gyerek nem tudja, hogyan kell feltenni egy polcot, hogy stabil maradjon) kertészkedés, környezettudatos életmód, esetleg felvilágosítás.
2010. júl. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra gondoltam, hogy a Bankok talán közbe fognak avatkozni, mert így már nem lehet átverni a népet, de aztán eszembe jutott, hogy ennek ellenére nekik is érdekükben áll, hogy a kiadott hiteleiket vissza is fizessék nekik az emberek. Márpedig ez akkor valósulhat meg, hogyha a hitelt felvevő ügyfelek nem csak hasraütés szerűen vágnának bele a dologba...

A mai gyerekeket nem érdekli semmi, teljesen mindegy, mit tanítasz nekik, de ennek ellenére mégsem szüntetjük be a matekot, irodalmat, bioszt. Mi gimiben (persze nekem viszonylag értelmes osztályom volt :D) örültünk volna annak, ha ilyeneket tanulhatunk, és a matek órán volt olyan példa feladat, hogy a kamatokat kellett számolgatni. Azt én is élveztem, pedig nagyon rossz voltam matekból :D

Az az igazság, hogy sok diáktól hallom: "minek tanuljuk ezt a sok hülyeséget...úgyse lesz rá szükségünk soha!" Ez persze nem egészen így van, de tényleg nem ártana az elmélet mellé egy kis gyakorlat is, és talán a diákokat is jobban érdekelné valami, aminek látják a közvetlen hasznát.

2010. júl. 6. 12:40
 9/25 anonim ***** válasza:
24%

Nem mondod komolyan hogy egy csekk kitöltését tanítani kell ???? Hiszen oda van írva minden !! Név, cím, címzett !!

A 21. században élünk könyörgöm !! Mindent megtalálni a neten is, akit érdekel az megtalál mindent !!

A kötelező az sosem jó

2010. júl. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
39%

12.37es vagyok, a gimis tanuló, na pár kiegészités, h miket kéne pontosan megtanitani a diákoknak:

- a politikai választások menete, nem csak azt, h hova kell ikszelni, hanem, hogy mi az egésznek a rendszere, sztem ezzel szinte senki sincsen PONTOSAN tisztában...

- magyar alkotmány....illene lenne mindenkinek ismerni, és alap jogokkal, kötelességekkel tisztában lenni

- adózás menete, és hogy miért kell, mi va ha nem adózik az ember, ennek társadalmi következményei

- országgyűlés felépitése, ülésrend, feladatai

- mai magyar társadalomról egy kis összesitett áttekintés jól jönne mindenki számára, egészen a második világháború vége óta mostanáig, beleértve a Kádár-rendszer változtatásait, majd a rendszerváltás nehézségeit, a gulyáskommunizmus maradványait ismerni kéne, és mindennek tudatában rá lehetne jönni, hogy mi van elcseszve ebben az országban...

- végül cigánykérdés társadalomszociológiai szempontból...én sem kedvelem őket, de ez a túlfűtött rasszizmus már borzalom, meg kéne ismerni a történelmüket, hogy mégis hogy kerültek ide

- majd legvégül mindenféle alapnak számitó tudás elsajátitása....csekkek kitöltése, adóbevallás( mit, miért, hogyan, mikor)


utószó: annyi életképtelen gyerek kerül ki érettségi, diploma után a nagyvilágba, hogy az hihetetlen, nem csak a magyar, töri stb-t kéne megtanitani, ezeket egyedül is megtanulhatod, ha érdekel, meg ha kell, de ezeket (fentebb) muszáj tudni, hogy egy alapműveltségű amygar állampolgárrá váljál...és sajnos ebből a középrétegből egyre kevesebben vannak ma, az országban.

Véleményem szerint ezért tartunk ott, ahol...

17/L

2010. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!