Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a gitár tanárról? Jó ötlet lenne elmennem hozzá?

Figyelt kérdés

2 éve gitározom, eddig magamtól tanultam, és most olyan stádiumban vagyok, hogy ezt is szeretném megtanulni meg azt is, csak nem tudom, hogy pontosan hogyan érjem el. Szeretnék megtanulni kottát olvasni is, meg a rockabilly stílusban szeretnék elmerülni, illetve szeretnék improvizálni is megtanulni, stb... stb... Ehhez kellene nekem egy tanár segítsége, mert úgy érzem, hogy csak tengődök a dolgok között, de semmit nem ülök le tudatosan gyakorolni a végén... Szóval mi a véleményetek? Érdemes mennem? Tanult esetleg valaki nála? Vagy tudtok ajánlani valamit?


Itt a link: [link]


2011. aug. 26. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
ha valaki nekiáll zenélni, akkor azt kezdje úgy, hogy megtanul kottát olvasni szerintem. ne haragudj, nem leszólni szeretnélek, de ezekből az önálló dolgokból nem sok minden jó sülhet ki.
2011. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még a kotta a legkisebb bajom, mert hallásból ami tetszik zene azokat meg tudom tanulni elég pontosan.
2011. aug. 26. 22:12
 3/3 mbalage ***** válasza:

A kottaolvasás igen hasznos dolog, és sokat segít mindenben, még akár az improvizálásban is (pl. mások transzkripcióit leolvasni), de nem minden esetben nélkülözhetetlen. Például magasabb szintű összhangzattant igen nehéz kottatudás nélkül tanulni, de a rockabilly-hez ilyesmire nincs szükség. :)


Az viszont, hogy nem ülsz re konkrét dolgokat tudatosan gyakorolni, NAGY baj. Így semmiben sem tudsz eljutni egy bizonyos szint fölé. El lennél képedve, ha látnád, mire képes bárki 2 évnyi rendszeres és tudatos hangszeres gyakorlással. Már csak ezért is okvetlenül érdemes gitártanárt keresned, aki megtanít gyakorolni. 10 percnyi helyes gyakorlás többet ér, mint egy órányi "prüntyögés". És nem kell hozzá más, csak egy kis tudatosság, és egy kis fegyelem.


A konkrét kérdésre térve: Magam nem tanultam ugyan a Pénzesnél (mivel nem vagyok gitáros), de régebben sokat olvastam a munkásságából, és amit ott találtam, az elég komolynak, alaposnak tűnt. Úgy emlékszem, erősen klasszikus zene párti, még a jazz is másodrangú nála. Régóta oktat már, gityós ismerősöm hallott már felőle, és állítólag elég nagy arca van, de sztem nem ez a lényeg. Én azt javaslom, menj csak el hozzá nyugodtan, hiszen valami okból már kinézted őt. Figyeld meg, mennyire veszi komolyan azt, hogy te mit szeretnél tanulni, miben szeretnél fejlődni. Ha néhány alkalom után is csak mesél, másokat vagy magát dicsőíti, erőlteti a saját okosságait, nem tud érthetően magyarázni, vagy nem hagy szóhoz jutni, akkor hagyd ott, és keress másikat! De ha szimpatikus, akkor tanuld meg tőle, amit csak lehet!

2011. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!