Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan népszerű a fiatalo...

Miért olyan népszerű a fiatalok körében a Momentum, amikor ez egy neoliberális párt? 21/F

Figyelt kérdés

A Momentum is egy neoliberális,nagytőkét támogató párt,aminek a munkavállalók kizsákmányolása a célja.

Ugyan azt képviselik,mint a Fidesz,csak még liberálisok is.Neoliberális jobboldali pártot minértelme lenne leváltani egy másik neoliberális párta?Akkor már maradna a Fidesz.

Neoliberális pártot csak baloldali,szociális párt tudna leváltani.

Nekem pl nagyon ellenszenvesek a Momentum és az MSZP tetszik,21 éves vagyok.



2019. máj. 10. 12:56
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
23%

"(lehet ítélkezni, de egy fiatal több reményt lát általában bennük, mint kiöregedett vén képviselőkben. Ráadásul arányaiban elég sok nő is van a Momentumnàl)"


Az mit számít, hogy aránylag sok a nő? Te is ilyen elvakult feminista vagy?

2019. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
70%

11# nem vagyok feminista, de szerintem egyenlő arányban kéne, hogy legyenek a nők és a férfiak képviselőként. Sok olyan téma van (abortusz, gyerekszules stb) amiben egyszerűen a 60 feletti férfi képviselők nem tudnak jó döntést hozni. Én örülök neki, ha egy pártban nem és kor tekintetében is vegyes a felhozatal, több szemszögből látják a dolgokat és több ember érdekeit tudják képviselni..


6# tegnap kijött egy közvélemény kutatás, miszerint az egyetemisták nagy része a momentumra szavazna, utána jön a fidesz, jobbik stb. Nyilván ettől még egy 4-5%-os párt marad, de tény, hogy a fiatalok körében népszerű. [link]

2019. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
64%

Én nem látom, hogy a Momentum milyen kijelentéseiben látszik neoliberális pártnak. Magát centristaként határozza meg. Szerintem nagyjából reális dolgokat gondolnak a gazdaságról. Botorság lenne figyelmen kívül hagyni, hogy Magyarország a globális környezetben létezik, ráadásul szükségképpen nyitott gazdasággal.

A nagytőkét lehet átkozni, de jelenleg is a globális nagyvállalatok biztosítják a magyar gazdaság működőképességét, vagy direkt módon, vagy indirekten a beszállító és bedolgozó kis és középvállalatokon keresztül. Nem halottam még olyan elképzelést az MSZP részéről sem, hogy ezen alapjaiban kellene változtatni. (A jelenlegi hatalom éppen a korábbi MSZP kormányt vádolta neoliberális gazdaságpolitikával.)

Szerintem amit a gazdaságban elsősorban meg kellene változtatni, az a feudális oligarcha rendszer, a személyre szabott pályázatok, az államhoz dörgölődző nagyvállalkozók helyzetbe hozása, a mindent átszövő korrupció. Ebben a tekintetben jobban bíznék a Momentumban, mint az MSZP-ben. 2010 előtt, az MSZP kormányok idején, sem volt mentes a gazdaság a kitűnő politikai kapcsolatokkal rendelkező vállalkozóktól, csak akkor talán ezek az emberek kevesebb politikai szerepet vállaltak. Akkor elég volt simán korrumpáni, most politikai prostituáltaknak is kell lenniük.

Ha Neked az MSZP tetszik, hát hajrá! Mindazonáltal ők sem egy vegytiszta baloldali párt, és ilyen ma nincs is Magyarországon.

2019. máj. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
40%
Már miért képviselné ugyanazt a Momentum, mint a Fidesz? A Fidesz hol neoliberális? A gazdaságpolitikájának számos baloldali eleme van, magas adók, nagy újraelosztás, gondoskodó állam, aki megmondja hogy neked mi a jó, beleszól hogy pl. hány gyereked legyen (pl. családi adókedvezménnyel ösztönzi a gyermekvállalást), ilyet egy liberális párt nem csinál. Én pont ezért kedvelem a Momentumot, mert ők nem krumplit meg Erzsébet-utalványt osztogatnak, meg kampányolnak ilyen hülyeségekkel hogy "megszüntetjük a szegénységet" (Jobbik), vagy "alapjövedelem, tizenharmadik havi nyugdíj" (MSZP), hanem piacpártiak, kidolgozott programjuk van (aminek persze vannak vitatható elemei, de legalább alá van támasztva, hogy mit, hogyan, miből terveznek megvalósítani) ami így egyben a mai magyar politikai palettán kb. senki másról nem mondható el. Az MSZP szerintem közelebb áll a Fideszhez (bár persze vannak eltérések), mint a Momentum.
2019. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
64%
#5: Ja, pont a Momentum a fidesz szatellitpártja, az MSZP ami együtt mutyizza szét a budapesti parkolást a fidesszel, az meg nem? Gondold át ezt mégegyszer.
2019. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
32%
#8: Aki akar szüljön, aki meg nem akar ne szüljön. Mi köze hozzá az államnak, miért akarja megmondani hogy szüljünk? Elöregedő társadalom vagyunk, fogy a magyar? És akkor mi van, kit érdekel? A felosztó-kirovó alapú nyugdíjrendszer hosszútávon fenntarthatatlan (ahhoz örökké nőnie kellene a népességnek, ami lehetetlen). És én nem látom be, miért lenne baj, ha csak 7 millióan élnénk ebben az országban. (az ilyen szüjjémerfogyamagyar szintű ostoba dumák nem érdekelnek)
2019. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 A kérdező kommentje:

A Biblia szerint az Isten mindenható,mindenben és mindenhol jelen van.

Szerintem az Államnak is ilyennek kéne lennie.Legyen jelen mindenben és mindenhol.Akkor már inkább maradjon a Fidesz,mint a neoliberális,burzsujpárti Momentum

2019. máj. 10. 21:04
 18/68 anonim ***** válasza:
71%
#17: Akkor gondolom te a Kádár-rendszert és a Rákosi-rendszert is visszasírod.
2019. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
29%

"Miért olyan népszerű a fiatalok körében a Momentum, amikor ez egy neoliberális párt? "

Félreérted a népszerűségi mutatót, amit a momentumról mondanak.

Nem népszerű a fiatalok körében. Csak a választópolgárok közötti alacsony támogatottsága is jelentősebben a fiataloktól származik, nem az idősektől.

Ha van száz emberből 5 aki a dinnyés fagyit szereti - az egy nagyon kicsi kisebbség, olyan, mint a momentum támogatottsága. Ha ebből az 5 emberből 4 fiatal és egy az idősebb, akkor a dinnyés fagyit kedvelők között mondhatod, hogy nagyobb arányban vannak a fiatalok. De az összes fiatal közül ez igen elenyésző, mivel a 100 emberből 40 fiatal van, vagyis a fiataloknak alig 10 százaléka az a 4. 90%- nem kedveli, vagyis nem népszerű a dinnyés fagyi.

2019. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
21%

#12

"nem vagyok feminista, de szerintem egyenlő arányban kéne, hogy legyenek a nők és a férfiak képviselőként."

Nem kéne. Az ESÉLY kell, hogy egyenlő legyen, egy nő is éppen úgy lehessen képviselő, politikus, mint egy férfi. Lehet is, hiszen vannak bőven a parlamentben is, de az önkormányzatoknál gyakran több a nő, mint a férfi politikus.

Az, hogy mennyi lesz a férfi és nő a VÁLASZTOTT képviselők között, az bizony már nem megszabható, mert az emberek szavaznak róla. Ahogyan ők maguk is döntenek, hogy akarnak-e politikusok lenni vagy sem.Azzal, ha erőlteted hogy ugyanannyi férfi és nő legyen, éppen a szabadságot veszed el.

Az óvodákban is egyformán kellene hogy férfiak és nők dolgozzanak, meg bolti eladóként is?Ott is tennél érte valamit mesterségesen, hogy ugyanannyi nő legyen, mint férfi vagy ott elfogadod az emberek saját döntését, hogy akarják-e azt csinálni vagy sem?

2019. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!