Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan népszerű a fiatalo...

Miért olyan népszerű a fiatalok körében a Momentum, amikor ez egy neoliberális párt? 21/F

Figyelt kérdés

A Momentum is egy neoliberális,nagytőkét támogató párt,aminek a munkavállalók kizsákmányolása a célja.

Ugyan azt képviselik,mint a Fidesz,csak még liberálisok is.Neoliberális jobboldali pártot minértelme lenne leváltani egy másik neoliberális párta?Akkor már maradna a Fidesz.

Neoliberális pártot csak baloldali,szociális párt tudna leváltani.

Nekem pl nagyon ellenszenvesek a Momentum és az MSZP tetszik,21 éves vagyok.



2019. máj. 10. 12:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:

#29

Ezzen nincs is semmi gondom. A következtetés ami zavar, hogy ez valamilyen kívülről irányítható, befolyásolható dolog lenne és hogy a fideszben, mszp-ben vagy más pártban azért nincs arányaiban több nő, mert rajtuk múlik. A nőkön múlik, hogy akarnak-e politikusok lenni és a szavazókon, hogy rájuk szavaznak-e.

nem azért nagyobb a nő:férfi arány a momentumban, mert ők annyival jobban állnának hozzá a nők támogatásához, egyenjogúsághoz, egyébhez, mint a többi párt, hanem mert még kezdők, kicsi a párt, kevés a politikusa és nem is méretteték meg magukat választásokon úgy, hogy lenne is képviselőjük bárhol. Majd ha az őszi önkormányzati választáson sikerül sok helyet megszerezniük és a képviselőik között sokkal nagyobb lesz a nő:férfi arány, akkor lehet majd olyasmit megállapítani róluk, hogy ott több a nő.

2019. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
#30: Én nem is tagadtam soha, hogy a Momentum egy 5% körül álló párt a teljes népességet tekintve, csupán azt hangsúlyoztam ki, hogy a fiatalok között igenis népszerűek. (nem tudom te voltál-e, de #19 válaszban hangzott el az az állítás, hogy a Momentum nem népszerű a fiatalok között)
2019. máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
47%

Valóban azt írtam, hogy nem népszerűek a fiatalok körében. Mivel a felmérésekben is az van - bemásoltam később - hogy a momentumnak 16% az egyetemisták között a támogatottsága, a fideszé 15,5%.

A momentum saját támogatói között sokkal több a fiatal, mint a nem-fiatal. De az összes fiatal között ugyanolyan a támogatottságuk, mint a fideszé. Ha neked a 16% azt jelenti, hogy népszerűek, azt elfogadom, de akkor tegyük hozzá, hogy a fiatalok között akkor a fidesz is népszerű ugyanúgy.

2019. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
77%

"Ha neked a 16% azt jelenti, hogy népszerűek, azt elfogadom, de akkor tegyük hozzá, hogy a fiatalok között akkor a fidesz is népszerű ugyanúgy."

Nincs náluk népszerűbb párt az egyetemisták között, ha ők nem népszerűek, akkor kik azok? Természetesen a Fidesz is népszerű, ahogy a Jobbik és a Kétfarkú Kutyapárt is, írtam is valamelyik válaszomban, hogy csak orrhosszal előzi őket a Momentum. Egyébként a 16% a teljes mintára vonatkozik (amiben benne vannak azok is, akik nem tudják/nem válaszolnak), ha csak a biztos pártválasztókat nézzük, akkor ez a szám 22%.

2019. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%

"A Momentum is egy neoliberális,nagytőkét támogató párt,aminek a munkavállalók kizsákmányolása a célja."


Elég erős indítás. Tudsz erre valami bizonyítékot is mondani, vagy csak bedobtál valami "csúnyát" a Momentumról?

2019. máj. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 A kérdező kommentje:
Mivel a Momentum egy nyíltan macronista párt,sok jóra nem kell számítani tőlük
2019. máj. 19. 11:07
 37/68 anonim ***** válasza:
100%

Mire alapozod, hogy macronista? Mi van a programjukban, ami macronista?

Az, hogy másfél éve volt találkozójuk Macron pártjaval, önmagában bőven kevés ahhoz, hogy macronistának nevezd őket. (főleg, hogy azóta beleptek az ALDE-ba, ahol Nacron nincs ott.)

2019. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
66%
#35: Az a baja, hogy a Momentum nem ígér 25. havi nyugdíjat, alapjövedelmet, ingyenmindent, és hagyni akarja az állampolgárokat élni, nem akar belepofázni az életükbe, és mindenről megmondani hogy mi a helyes, mit kell csinálni, mint az MSZP vagy a Fidesz.
2019. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:

Puzsér is elmondta a véleményét a Momentumról,teljesen igaza van.


"Mit keresett a neoliberális Fekete-Győr András egy munkavállalói jogokért zajló tüntetésen? A magyarországi ifjú Macront miért is zavarta egy multinacionális nagyvállalatok érdekeit szolgáló törvény? Ehhez a felháborodáshoz hogy tartozhat ezzel ellentétes program? Vagy arról van szó, hogy Fekete-Győr András és pártja most épp a dolgozók érdeksérelmére akaszkodik, ha már Soros György neoliberális fellegvárát, a budapesti CEU-t nem sikerült megmentenie? "


[link]

2019. máj. 19. 16:14
 40/68 anonim ***** válasza:
100%

"Ehhez a felháborodáshoz hogy tartozhat ezzel ellentétes program? "


Mutass rá a programjukban a neoliberalizmusra és a munkavállalói jogok korlátozásának ígéretére!


A Momentum NEM a "nagytőkét támogató párt" - de ha a macronozáson kívül valamivel ezt alá tudod támasztani, akkor arra teljesen nyitott vagyok.

2019. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!