Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan népszerű a fiatalo...

Miért olyan népszerű a fiatalok körében a Momentum, amikor ez egy neoliberális párt? 21/F

Figyelt kérdés

A Momentum is egy neoliberális,nagytőkét támogató párt,aminek a munkavállalók kizsákmányolása a célja.

Ugyan azt képviselik,mint a Fidesz,csak még liberálisok is.Neoliberális jobboldali pártot minértelme lenne leváltani egy másik neoliberális párta?Akkor már maradna a Fidesz.

Neoliberális pártot csak baloldali,szociális párt tudna leváltani.

Nekem pl nagyon ellenszenvesek a Momentum és az MSZP tetszik,21 éves vagyok.



2019. máj. 10. 12:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
30%

A Fidesznèl miért vannak csak dagadt 50 feletti férfiak? Szerinted ha becsattogna egy 25 éves férfi és egy nő, akkor lenne esélyük, hogy képviselők lehessenek náluk?

Pont ez, hogy esélyük sem lenne, ugyanaz a kiöregedett gàrda van, akiket évtizedek óta ismerünk.

Félre értetted, nem csak a nemek szerint, hanem korban is differenciáltabb képviselőket szeretnék látni egy pártban.

Pl egy egyetemistàkat érintő kérdésben ki tudna ésszerűbb dolgokat kitalàlni és képviselni? Egy 25 éves fiatal, aki nemrég látott bele a rendszerbe, maga is àtélte (akár nő vagy férfi), vagy valami 60 éves pocakos politikus, aki még egy tök más rendszerben járt egyetemre és nem is emlékszik már rá?

A Momentumban vegyesen vannak nem és kor tekintetében, erre próbáltam célozni. Ennek az égvilágon semmi köze a feminizmushoz.. De ha a népet képviselik, akkor igenis legyen differencia.

2019. máj. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
44%

#19: "Nem népszerű a fiatalok körében." Nemrég jött ki egy felmérés, hogy a felsőoktatásban tanuló fiatalok között a Momentum a legnépszerűbb (22% a biztos pártválasztók körében), igaz csak egy hajszállal, de megelőzi a Fideszt (21%) és a Jobbikot (19%). Egyébként a Kétfarkú Kutyapárt is nagyon népszerű (17%). Úgyhogy ja, nem népszerűek a fiatalok között, hogyne.


[link]

2019. máj. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
22%

#9

"A 46%-os elsőnek, alias TakácsZs-nek pedig üzenem, hogy szomorúan látom, hogy ma sem törölték a Gyakoriról"

Most látom az agymenésedet. meg is lepődtem, mert nem szóltam hozzá még akkor a kérdéshez, igencsak nem voltam gépközelben egészen estig. Mindenesetre most megint megnevettettél, köszi.

Azért egy javaslat, ha már így lebuktattad magad - olvasd el a válaszokat mielőtt pontozol, mert nem csak nekem van 46%-om, még neked is lehet.

2019. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
47%

#21

"A Fidesznèl miért vannak csak dagadt 50 feletti férfiak?"

Nincs így.

Kocsis Máté, Bánki Erik, Gulyás Gergely, Lázár János, Nyitrai Zsolt, Ovádi Péter, Révész Máriusz, Szijjártó Péter, Tuzson Bence stb. stb. stb. Mind fiatalabbak és egyáltalán nem pocakosak.

Csak mert neked rögzült, hogy Fidesz=Orbán, még nem lesz igaz amit a fideszes képviselőkről, politikusokról ez alapján gondolsz. Kicsit ismerkednek kellene a valósággal.

Ezen az oldalon a nevekre kattintva meg is nézheted, hogy ki milyen. A női neveken pedig tuti nem "dagadt 50 feletti férfiak" vannak.

2019. máj. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
47%

#22

"Nemrég jött ki egy felmérés, hogy a felsőoktatásban tanuló fiatalok között a Momentum a legnépszerűbb "

Na látod, ezért fontos dolog a szövegértés, mert ekkora tévedéseket lehet vele elkerülni.

A "felsőoktatásban tanuló fiatalok között" nagyon nem ugyanazt jelenti, mint a "fiatalok között". Mivel a fiatalok között is igen alacsony a felsőoktatásban tanulók aránya, íg attól, mert közöttük 20%-os, az ÖSSZES fiatal között még marad 5%-nyi.

2019. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
47%

#21

Lemaradt a válaszomról a link amire utaltam:

[link]

2019. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
100%
#25: Tavaly év végén volt egy másik felmérés a teljes 18-25 év közötti korosztályra (végzettségre való tekintet nélkül), ott is a második helyen állt a Momentum (a Fidesz után), bőven 10% feletti támogatottsággal.
2019. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
16%

"11# nem vagyok feminista, de szerintem egyenlő arányban kéne, hogy legyenek a nők és a férfiak képviselőként. Sok olyan téma van (abortusz, gyerekszules stb) amiben egyszerűen a 60 feletti férfi képviselők nem tudnak jó döntést hozni. Én örülök neki, ha egy pártban nem és kor tekintetében is vegyes a felhozatal, több szemszögből látják a dolgokat és több ember érdekeit tudják képviselni.."


Ennyi erővel a hajléktalanok között nem kéne egyenlő arányban lennie a férfiaknak és a nőknek? Ott is több a férfi. Az nem zavar?

2019. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
#28: Nem arról beszélt, hogy előírna kvótát hogy egyenlő legyen a női és férfi képviselők száma, csak hogy neki szimpatikus az, hogy a Momentumban vannak női képviselők is, a vezetőségben is. És képzeld, ezt én is így gondolom. Ellene vagyok minden ilyen kvótának, hogy törvénnyel szabályozzák a női-férfi arányt, de ennek ellenére úgy gondolom, jó lenne több női képviselő a Parlamentbe.
2019. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
47%

#27

Tedd egymás mellé az adatokat!

A momentum az összes választókorú között 4%-on állt, a fidesz-kdnp 53%.

[link]

"az egyetemisták és főiskolások körében jelenleg a legnépszerűbb párt a Momentum Mozgalom. A teljes hallgatói népesség 16 százaléka támogatja a pártot.

A Fidesz ebben a táborban 15,5 százalékon áll. A teljes, felnőtt, választókorú népesség körében mért 2019. februári 33 százalékhoz képest az egyetemisták között alig feleakkora a kormányzó párt támogatottsága."

[link]

Magyarországon a 15-24 korcsoport aránya 11%. Erre találtam hírtelen adatot, viszonyításnak jó, mert amennyivel többen benne vannak 18 év alatt, annyian lehetnek egyetemeisták 24 év felett, és akkor ők is benne vannak a fiatalok kategóriájában.

[link]

Nem találtam az általad említett kutatást, de nem is olyan fontos. A fiataloknak az a dolga, hogy ne elégedjenek meg azzal ami van, keressenek újat és tegyenek valami többet. Azonban még nincsen meg az a tapasztalatuk (nem elgondolásuk, vagy elképzelésük, hanem tapasztalatuk, azaz valós tudásuk) ezért nem ők azok, akik egyedül döntéseket hozhatnak. Ezért szavaz mindenki együtt, mert abban benne vannak a fiatalok is a maguk lelkesedésével, elképzelésével, változtatási vágyával, meg az idősebbek is a maguk realitásával, tudásával.

Az, hogy a momentum éppen olyan népszerű az egyetemisták körében az egy helyzet, ahogyan az is hogy a fiatalok körében kevésbé népszerű a fidesz, mint a nem-fiatalok körében. De mivel a szavazást mindenki együtt dönti el, ez a szám még arra sem biztos hogy elegendő a momentumnak, hogy bekerüljön vele az EU parlamentbe.

2019. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!