Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy többen jönnek vissza, mint mennyien elmennek?

Figyelt kérdés

Ez egy igen nagy pofon az ellenzéknek, de főleg a balliberális médiának, amely azt akarta elhitetni hogy rengetegen mennek el és nem jönne vissza senki Magyarországra.


[link]


[link]



2019. máj. 21. 19:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/150 anonim ***** válasza:
94%

A cikkírók is elismerik, hogy 100%-osan csak azt lehet mondani, hogy csökken a kivándorlók száma és aránya.


Ebből most vagy azt a következtetést szűrhetjük le, hogy:


1. A fiatalok egyre elégedettebbek itthon, és inkább maradnak

2. Napjaink fiataljainak nincs elegendő tőkéjük, hogy kint új életet kezdjenek.

3. Egyéb tényezők miatt nem mennek ki (pl. kapcsolatok hiánya, nyelvtudás hiánya, merészség hiánya stb.)

4. Természetes jelenségről van szó, aminek az a lényege, hogy a nagyobbik része már elment a fiataloknak és most csak a maradék követi őket.


Nahh az én véleményem az, hogy kb. minden pont érvényesíti magát és azért vagyok ebben biztos, mert ez nem magyar jelenség. A KSH szót tesz arról, hogy egész Kelet-Európában ez a tendencia, ergo nem magyar, vagy kormányspecifikus jelenségről van szó.

2019. máj. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/150 anonim ***** válasza:
10%

Lehet benne igazság, még ha sokan is rendelkeznek csőlátással.


Pl. az nagyon igaz hogy K.E. megyében egyre többen élnek. Alig lehet találni kiadó meg eladó ingatlanokat, amik relatíve olcsón vannak meghirdetve seperc alatt elviszik. Nem kevés ukrán, keletről jövő magyar költözik be a környékre, az új építésű ingatlanokat már azelőtt megveszik cégek vagy magánszemélyek mielőtt felépülnének. Ez csak azért furcsa, mert kb. 10 éve menekültek innen. Az én generációm (rendszerváltás előtti kevéssel) közül sokan kimentek, de a legtöbbjük akik megszedte magát pénzzel, az visszajött, nem mondanám hogy a többség ott maradt volna 5-10 évnél tovább, ezért nem hiszem a következő generációknál más lenne a szitu. Annyival jobb a helyzetük hogy sok területen tombol a munkaerőhiány és könnyebb pályakezdőként elhelyezkedni mint az én időmben 10-15 éve, feltéve ha normális végzettséged van, amit a munkáltatók is keresnek.


De mivel tudom hogy mertem nem Mainstreamet mondani ezért:

Minden a Zorbán hibája!!! Hááá dikk mán he a KáEsHá biztos hamisít me há jó színbe kő főhozni a zországot a zagymosottak előtt!!444888!!!!!

2019. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/150 anonim ***** válasza:
3%
Ezen kívül szerintem hibás TB-ből következtetni, hiszen rengeteg ellátást kaphat az ember nagyon olcsón. Nővéremnek drágább hazautazni Londonból az orvoshoz, mint amennyit havonta fizet TB járulékként. Ha minimálbéren dolgozna, akkor is négy napi fizetésébe kerülne az éves ellátás itthon.
2019. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/150 anonim ***** válasza:
17%

#12:

Mielőtt belinkelte elolvasta. Szerinted megértette? :D

2019. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/150 anonim ***** válasza:
76%

# 16


Nem tudom, de ez olyan, mint páréve a gyerekszám születés, természetes szaporulás, hogy itt az új csoda, bevált a kormány terve. Ehhez képest tavaly az elmúlt négy évben legkevesebb gyereke született Magyarországon és Természetes szaporodás/fogyás tekintetében 14 éve nem volt ilyen rossz a helyzet.

2019. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/150 anonim ***** válasza:
80%
Lehet hogy így van, aki nem teljesen szellemi fogyatékos az már évekkel ezelőtt eljött, akik otthon vannak az a maradék akik sehova nem kellenek, ezért többségük a tapasztalataim szerint valóban hazamegy aztán közmunka, vagy marhakötél.
2019. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/150 anonim ***** válasza:
83%

"A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) egy szakmailag önálló, de a kormány felügyelete alá tartozó országos szervezet."

Ez sokmindent elmond a számaikról.

2019. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/150 anonim ***** válasza:
87%
És bizony azt is tudjuk hogy azorbán mindenre ráteszi a kezét ami állami, de arra is ami nem állami.:)))
2019. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/150 anonim ***** válasza:
85%

Kamu miért jönne haza bárki is pont most? Jah csak nem azért mert EP választás jön és "MO jobban teljesít"?

Aki kint van, valamiért kiment, nyilván vagy a FIDESZ hatása miatt és aki a FIDESZ elől menekült az addig nem jön vissza ameddig ők lopják az országot.

2019. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/150 A kérdező kommentje:
Majd meglátjuk hogy kamu e vagy sem. Utóbbi években csökkent az elvándorlási kedv, ez az egy biztos.
2019. máj. 21. 21:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!