Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy többen jönnek vissza, mint mennyien elmennek?

Figyelt kérdés

Ez egy igen nagy pofon az ellenzéknek, de főleg a balliberális médiának, amely azt akarta elhitetni hogy rengetegen mennek el és nem jönne vissza senki Magyarországra.


[link]


[link]



2019. máj. 21. 19:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/150 anonim ***** válasza:
100%
Úgy legyen, ahogy mondod, de én sem így tapasztalom. Sajnos az én 27 fős középiskolai osztályomból csak 6-an vannak Magyarországon. Egy kivétellel mindenki diplomás, javarészt mérnökök, pár közgazdász, két orvos és egy operatőr.
2019. máj. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/150 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, hogy mások hogy vannak ezzel, de én jelenleg is egy külföldi cégnek dolgozok, közben papíron ki sem mozdultam Magyarországról, mert megtartottam a bejelentett lakcímemet és fizetem az alap TB-t. Gyanítom, hogy ezzel nem vagyok egyedül.
2019. máj. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/150 anonim ***** válasza:
97%

Hogy jött ki ez a matek?

Minden hazalátogatást számolnak?:D

2019. máj. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/150 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ukrán és román újmagyarokat is mind beleszámolják, akik idejönnek dolgozni. :D
2019. máj. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/150 anonim ***** válasza:
97%

Elàrulnàd kérdező, hogy szerinted mégis miért jönnének haza többen? Mi változott?

A minimálbér nem éri el a nettó 100 ezer forintot. Ez az összes többi bérre is hatással van.

Az albérletek folyamatosan dràgulnak, megyeszékhelyen és a fővárosban 100 ezertől indulnak az árak.

Saját lakás gyakorlatilag elérhetetlen cél lett, olyan szintű drágulás volt, amit tisztességesen spròrolò ember nem tudott követni. Ami 5 éve 10 millió volt, az ma 35 millió.

A rezsi, az élelmiszer árak és az elektronikai cuccok nyugaton ugyanannyiba vagy sokszor kevesebbe kerülnek.

Nyugodtan gyakorlatilag a lakhatas és néhány szolgáltatás (fodrász pl) kerül többe. Egyébként ugyanolyan árak vannak, csak mi az ötödét keressük.

Miért jönne vissza bárki így? Őszintén, logikusan àtgondolva szerinted reális?

Kint akár Ausztriában egy nővér egyedül fent tudja tartani magát + a gyerekeit is.

Itthon ugyanúgy nővérként egy garzont nem tudna egyedül kifizetni, nemhogy még gyerekeket eltartani. Hát magát sem tudja.

Minden hatodik gyerek külföldön születik! Őket elvesztettük, soha nem fogjàk magyarnak tartani magukat, csak magyar származásúnak. A kint születő gyerekek száma óriási tragédia.

Egyébként nekem is van ismerősöm, aki visszajött. Volt aki az idős szülei miatt, volt aki azért mert nem tudta megszokni a nyelvet és a kultúrát kint.

Senki nem azért jön haza, mert hú de jó itthon, egyre jobban lehet élni. Rohadtul nem.

2019. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/150 A kérdező kommentje:
A bérek nőttek ahogyan a gazdaság is fejlődött nálunk az egyik leg gyorsabban és növekedett az életszínvonal. A lakásárak pontosan ezért is drágultak. Nyugaton sincsenek jobb árak, ott sem egyszerűbb lakáshoz jutni. Pontosan ezért is jönnek vissza többen. Hamarosan felcserélődnek a fejlettségi viszonyok és ez már a statisztikákon is megmutatkozott. Egyébként régebbi felmérések szerint is innen mentek el a leg kevesebben a régióból.
2019. máj. 22. 07:07
 37/150 anonim ***** válasza:
100%

Áruld már el kérdező, hogyha az utóbbi pár évben nőttek a bérek mondjuk havonta 50 ezerrel átlagban, akkor azzal mégis hogy a viharba lehetne követni az ingatlanok drágulásàt? Több tíz millióval drágultak, ez baromi messze áll a fizetések növekedésétől! Ráadásul infláció van, csak hazudnak róla, alàbecsülik, mert akkor a nyugdíjat is emelni kéne.

Aki nem becsukott szemmel jár bevàsàrolni, az látja a valós inflációt. Így meg gyakorlatilag a fizetések emelkedésével kitörölheted, ha a különbözet elmegy a drágulás miatt.


Nyugaton valóban nem egyszerű lakást venni. De ott a bérlés is teljesen jól működik. Meg tudod engedni magadnak a fizetésedből és akár életed végéig maradhatsz ugyanott. Lehet gyereked, kutyád, macskád. Amíg fizetsz és vigyázol rá semmi gond.

Itthon a fizetesekhez képest irreálisan magasak az albérlet árak és gyerekkel illetve kisàlattal gyakorlatilag nincsen kiadó albérlet.

A régióban tényleg nem nálunk a legnagyobb a kivàndorlàs, de ettől jobb lesz valakinek? Hogy mondjuk a horvàtoknak még szarabb?

2019. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/150 A kérdező kommentje:
Az árnövekedés a gyors és nagy gazdasági fejlődés, illetve a jelentős bérnövekedés, és az élet színvonal javulása miatt nőtt. Megnövekedett a kereslet a lakásokra ez, illetve még a CSOK miatt is. Ez idővel nem lesz észrevehető, amilyen gyorsan fejlődik az ország, illetve a növekvő bérek miatt.
2019. máj. 22. 07:31
 39/150 anonim ***** válasza:
100%

Várj ez az a KSH, aki a választás után azt mondta, hogy a következő 4 évben 600 ezren mennek el, ebből 200 ezer már megtette a szükséges lépéseket?


Kikerestem neked: [link]

2019. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/150 A kérdező kommentje:
Ez nem a legfrissebb hír, ezeket az adatokat sok dolog befolyásolja.
2019. máj. 22. 07:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!