Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy értelmes, intelligens...

Egy értelmes, intelligens embert, aki szerint Orbán Viktor jóságos, tisztességes és a kormány jó, hogyan lehetne meggyőzni arról, hogy rosszul vélekedik?

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 19:03
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
76%
Nos, a két dolog kizárja egymást. Aki szerint "Orbán Viktor jóságos, tisztességes és a kormány jó", az nem lehet értelmes, intelligens - vagy ha mégis az, megvették kilóra.
2019. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:

Pedig amúgy az.

Amikor először beszélgetni kezdtünk, azt gondoltam, hogy életemben nem találkoztam még ilyen intelligens emberrel.

Komoly dolgokról tudtunk beszélgetni.

Meg amúgy ilyen Mensa-tag.

Aztán a nem komoly énjét is megmutatta, de még ekkor is értelmesnek tűnt.

Éppen ezért kaptam szinte sokkot, amikor megtudtam, hogy mit gondol Orbánról.

2019. máj. 30. 19:13
 3/56 anonim ***** válasza:
79%

Sehogy. Én próbálkoztam egy csoportban, linkeltem forrásokat, leírtam, kifejtettem a véleményemet, tényeket írtam le, mindent forrásmegjelöléssel, elmagyarázva.

Mindegyikre annyi volt a válasz hogy higyjem el, hogy nincs igazam.

Aztán jött a személyeskedés, amikor pedig számon kértem a személyeskedése és "vitakultúrája" miatt, tiltva lettem a csoportból.


Interneten kb. ennyi esélyed van neked is. Élőben kevesebbet próbálkoztam, mert szerencsére kevés fidesz hívővel találkozok, de ott annyival könnyebb dolgod van, hogy nem tud letiltani, annyival meg nehezebb, hogy nem tudsz semmit bizonyítani.

2019. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
32%
Értelmes, intelligens ember tisztában van vele, hogy ez a kormány remekül teszi a dolgát, és kérdez ilyen baromságokat.
2019. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
26%

Na az ilyen emberektől kapok agyrákot,akik a politikai vélemény alapján ítélnek meg embereket.


Figyelj,nem tök mindegy az neked hogy milyen párti?!

2019. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
77%
Az értelmes embert arról ismered meg, hogy cinikus és nem hisz a tündérmesékben. Nem létezik jóságos kormány, nincs önzetlen szeretet, és becsületes munkával a büdös életben nem viszed semmire. Aki mást mond, az qvára nem értelmes.
2019. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
83%

"jóságos, tisztességes és a kormány jó"

Ezeket a szavakat ő használta, vagy te adod most a szájába?

2019. máj. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

Úgy derült ki a dolog, hogy feljött a szó egy kutyafajtáról, ami közepesre nő meg, de ő nagynak tartja, és azt írtam, hogy "ez a kutya annyira nagy, mint amennyire Orbán Viktor tisztességes ember"

És erre valami olyasmit írt, hogy "akkor nagy"

Én erre: "szerinted Orbán Viktor tisztességes ember?"

Ő: "Igen"


Na itt kezdődött a dolog.


Próbáltam észérveket felhozni, hogy miért rossz a kormány, Orbán Viktor, de ilyesmiket válaszolt: kell lennie valaki másnak, aki erről tehet, aki miatt ezek vannak, biztos van OV és a kormány mögött még valaki, stb. meg ehhez hasonlók.


Amit felhozott Orbán védelmére: "csok, ilyen-olyan kedvezmény"


De az alacsony fizetések, s.zar egészségügy, oktatási színvonal a padlón, magas áfa, politikusok milliós fizetései a láblógatásra, felesleges stadionok, hazudozás stb. mind süket fülekre találtak.

2019. máj. 30. 19:31
 9/56 Alain Delon ***** válasza:
65%
1: +1.
2019. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
76%
ad#4: és ez a világ a létező világok legjobbika... egyébként meg senkit semmiről nem lehet meggyőzni, csak saját maga jöhet rá az igazságra (ami ugyebár pusztán filozófiai kategória).
2019. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!