Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan írják, hogyha Puzsér...

Sokan írják, hogyha Puzsér miatt Tarlós nyer, akkor Puzsér népellenség lesz. És mi van akkor, ha ugyan Tarlós nyer, de Puzsér 2. lesz?

Figyelt kérdés

Például tegyül fel, hogy Kálmán Olga nyeri az előválasztást, Őt indítja a balliberális ellenzék Tarlós ellen, erre pedig Puzsér ráindít...

Az eredmények pedig esetleg így alakulnak: Tarlós 49%, Puzsér 27%, Kálmán 24%.

Ezesetben, szerintetek, akik szerint Puzsér népellenség lenne, hogyha utolsó lenne, akkor így meg Kálmán Olgára mondanátol ezt?

Vagy rá ez valamiért nem vonatkozna?

Mert valamiért ezt nem olvastam sehol...


De KO nevét nyugodtam felcserélhetitek Karácsony Gergőre is, nem ez a lényeg...


2019. jún. 19. 06:35
1 2 3 4
 11/39 tgt ***** válasza:
0%
7-es: Az „értelmes átlagválasztó”, aki le akarja cserélni Tarlóst, pontosan tudja, hogy ez csak akkor lehetséges, ha egy jelölt indul ellene. Azért van az előválasztás, hogy kiderüljön, ki a legalkalmasabb. Jól el lehet szórakozni azzal, ha sok jelölt van, de az „értelmes átlagválasztó” tudja, hogy ebben az esetben Tarlós a biztos befutó. Ha szerinted az ellenzéki jelöltek alkalmatlanok, Tarlós viszont jól csinálja, akkor számodra ez a kérdése eldőlt. Szerintem viszont Tarlós nem csinálja jól, és mindhárom ellenzéki jelölt alkalmasabb lenne erre a feladatra, mint ő.
2019. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek, hogy Puzsért fogják hibáztatni, annak ellenére, hogy végül egy olyan előválasztási rendszer lett elfogadva (a DK nyomására), ami abszolút nem kedvez egy olyan jelöltnek, aki mögött nincs párt és aki a programjával akar kampányolni, nem pártlogóval.


De amúgy 3 esélyes a dolog:

1. Ha a Momentum jelöltje nyer, akkor bízom benne, hogy ő nyitott lesz az SB program átvételére és így Puzsér vissza fog lépni, ergo nem rajta fog múlni.

2. Ha Kálmán Olga nyer, akkor megint nincs miről beszélni. Puzsér szavazóinak elhanyagolható mennyisége szavazna Kálmán Olgára.

3. Ha Kari Geri nyer az trükkös, talán ebben az egy esetben van némi esélye annak, hogy a Puzsérra szavazók miatt nem nyer a bal oldal jelöltje.

2019. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

11 tgt

"Szerintem viszont Tarlós nem csinálja jól, és mindhárom ellenzéki jelölt alkalmasabb lenne erre a feladatra, mint ő"

És Puzsér? Szerinted Puzsér is alkalmasabb lenne, mint Tarlós?

2019. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a választók nem bonthatóak csupán kettő, ellenzéki és kormánypárti csoportra... Ez ennél bonyolultabb.

Illetve azzal sem értek egyet, hogy csak egy jelölt indítása esetén lehetne leváltani Tarlóst, bár a jelenlegi szóbajött jelöltek egyike sem tudná még 1v1-ben sem leváltani valószínüleg...

Persze mivel még egyik mostani jelölt sem mérettet meg soha, Karácsonyt leszámítva (de Ő is más poziciókban), ezért ezek puszta jósolások és tiplelgetések.

Az EP választáon pedig bebizonyosodott, már sokadszorra, hogy a KV kutatók részrehajlóak...

2019. jún. 19. 10:12
 15/39 tgt ***** válasza:
12-es: Puzsér mögött volt párt, az LMP és a Jobbik. Azért hátráltak ki mögüle, mert Puzsér lemondta az előválasztáson való részvételt.
2019. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

#15. Az LMP azért hátrált ki, mert Puzsér el kezdte nagyon szidni Őket az EP választás után...

A Jobbiknak meg már a Puzsér javasolta az elválást és békében váltak el.

2019. jún. 19. 10:20
 17/39 tgt ***** válasza:
13-as: Szerintem Puzsér teljesen alkalmatlan főpolgármesternek.
2019. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
#17. Akkor sikerült ellentmondásba keveredned magaddal...
2019. jún. 19. 10:21
 19/39 anonim ***** válasza:

Tgt, tehát ha kettőnél több jelölt indul, akkor szerinted is Tarlós a biztos befutó? Pedig most se átírt körzethatárok, se ukrán vendégszavazók, se vidéki, félreinformált parasztok. A liberális fellegvárban Tarlós a legerősebb?

Ha Puzsér nyerné az előválasztást, és csak ketten maradnál, kire szavaznál?

2019. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 tgt ***** válasza:

19-es: Tarlós erős, de többségben vannak azok, akik leváltanák. Viszont ha ez a többség több részre oszlik, akkor Tarlós győz.

Ha Puzsér részt vett volna az előválasztáson, és részt vett volna azokban a vitákban, amiket most tartanak a jelöltek, akkor adtam volna neki egy esélyt, hogy meggyőzzön az alkalmasságáról. De így, hogy gyáván megfutamodott, sose szavaznék rá. Ha csak Puzsér és Tarlós között lehetne választani, akkor inkább nem mennék el szavazni.

2019. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!