Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyit keres egy...

Tényleg ennyit keres egy tanár (link), vagy ez csak kamu, és nem ez az általános?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval ez a jellemző összeg, vagy ez csak egy kis részükre jellemző, és inkább nettó 200 felett vannak?

Azért érdekel, mert tanár akartam lenni, de végül otthagytam az egyetemet, és az érettségimmel ma egy irodában ennél lényegesen többet keresek.



2019. júl. 22. 19:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%
A pedagógus bértábla nyilvános, nincs itt semmi titok. Nekem a privátszektorban mérnökként a kezdőfizetésem volt annyi egy éve, mint amit ma egy tanár 30 év után kap, ugyanúgy mesterdiplomával. És még amit én kaptam sem mondanám tisztességes bérnek. De hát ennyire becsüli meg az állam a jövő generáció oktatóit.
2019. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%
Örüljenek hogy ennyit kapnak. Én felét se adnám ennek.
2019. júl. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
86%

#5 "Na de a tanárok: egy átlagtanárnak hány órája van naponta/hetente?

Tudom, ilyenkor szoktak azzal jönni, hogy mikor készül fel az órájára, meg mikor javítja ki a dolgozatokat.

Én szerettem volna tanítani, szerettem volna dolgozatot is javítani. De ugye erre az a másik oldal válasza, hogy nincs nekik úgy napi 6-7 órájuk folyamatosan, mint a diákoknak, tehát a lyukas órákban ez megoldható, komoly dolgozatból meg nincs túl sok, feleltetéshez meg nem kell plusz idő.

Ne értsetek félre, én tisztelem őket, és nagyban rajtuk múlik, milyen lesz az új generáció. Nem sok ez a pénz, ez így igaz, de úgy gondolom, hogy nem is dolgoznak érte napi 8-10 órát."

Akkor oszlassuk egy kicsit a homályt.

A tanároknak az iskolában eltöltendő heti kötelező munkaideje 32 óra, ebből kötelezően 22-26 tanórája van. Az ezen felüli munkáját, a dolgozat javítás, felkészülés javarészt ilyen, azt végezheti otthon, este vagy hétvégén. Ha csak a minimum óraszáma van, az is naponta 4-5 tanórát jelent alapból, de az órarendek miatt lehet hogy egyik nap 8 órája van folyamatosan, a másikon meg csak 3. A tanórák után sokan szakkört, felkészítő órát vagy korrepetálást tartanak.

A tanóra nem azt jelenti, mint egy diáknál, hogy ül és hallgatja amit más beszél, elvégzi a feladatokat - folyamatosan előadást kell tartani az egész osztálynak, figyelni kell arra amit a diákok csinálnak, mondanak, érdekesnek kell lenni, fegyelmet kell tartani, irányítani kell a munkájukat. Próbáltál már előadást tartani 20-30 embernek? Próbáltad már hogy úgy beszélj nekik új ismeretekről, hogy érdekelje is őket, meg is értsék?

Szemben más munkákkal, egy pedagógus folyamatosan szerepel. Neked a munkahelyeden meg van a magad feladata és legfeljebb néha kell a kollégákkal együtt dolgoznod vagy nekik valamit elmondanod. Nagyon fárasztó, nem fizikailag, szellemileg első sorban - de a folyamatos tanítás, felügyelet, figyelem a diákok felé, még fizikailag is.

2019. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
86%
És amúgy nem mindegy, hány órát dolgozik egy tanár? Nem órabérre fizetik őket. Ne legyünk már ennyire prolik. Életbevágó fontosságú, hogy milyen tanárok, milyen hangulattal, mekkora tekintéllyel dolgoznak egy társadalomban. Nehogy kitaláljuk már, hogy megérdemlik az éhbért, mert nem robotolnak 40 órát. Jó hogy nem akarjuk elküldeni a tanárokat mellékállásban aszfaltozónak.
2019. júl. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
17%
Buta beképzelt kis tanárok, örüljenek hogy kapnak fizetést. Orbánnak a 3-4 általánost végzett szavazók a legjobbak. Minél butább annál jobb. Közben a fideszesek havi 2-3 millióért be se ülnek a parlamentbe, mészárosnak naponta repked 2-3 ezer milliárd, pedig csak egy csöves szakmunkás.
2019. júl. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
71%

És ne felejtsük el, hogy TÖRVÉNY SZERINT INGYEN helyettesítenek. Mert hát hiány is van...

Anyám is tanár 32 év után 240 000 Ft a nettója. Amúgy meg bértábla van, nincs bértitok, ez amúgy is közügy, hiszen közalkalmazottak. Aki mást mond az h**ye, tényleg nem tudok szebben fogalmazni, azok csak így próbálják védeni imádott vezetőjüket, nehogy összedőljön az a xarkupac, amit ők nernek hívnak. Sokat elmond egy kormányról oktatáshoz való viszonya: a fidesz magasról tojik a tanárokra, ezt tette már 98-tól is. Közben hazudoznak a béremelésekről meg a körülményekről. Az egyházi iskolákat meg kitömik, ahova a sajátjaik járnak közpénzből szintén. Miért nincs egyenlőség??? De mondhatnám az Akadémiát is. Itt a cél a buta szavazó-rabszolgatársadalom. Nem kell oktatás, nem kell kutatás. A gazdagok meg tovább gazdagodnak. Érdemes kiszámolni mennyi családtámogatást kap vki havi bruttó 1 millióval, és mennyit br 150 ezerrel!

Csak azt nem értem hogy miért van csukva egyesek szeme?

2019. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, mióta dolgozol? És mit? És mennyivel többért?
2019. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nem sok ez a pénz, ez így igaz..."


Nem az, hogy ne sok, de a számlák és a kaja se jönnek ki belőle. Félretenni meg pláne nem tudnak.


"...de úgy gondolom, hogy nem is dolgoznak érte napi 8-10 órát."


Rosszul gondolod. A plusz munkákkal együtt anyám pl, amikor számolta 50-60 órákat dolgozott hetente. Beleértve az itthonit is természetesen.


És akko ott vannak még a szülők, akik verik az asztalt, hogy miért kapott egyest a gyerek 21 pontra? Mert 70-ből érte el azért bmeg. Jaaaaa....

Ilyenből képzelj el 4-5-öt osztályonként.

De van, amelyik feljelent, meg az iskolát is...

2019. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
44%
Nem azért, de ki dolgozik értelmiségi munkakörben napi 8 órát? Lehet hogy annyi a hivatalos munkaidő, de a gyakorlatban nem dolgozik ennyit senki. Rengeteg az üresjárat egy irodában is, megy a netezés, kávészünet, beszélgetés, egyebek. Tapasztalat, most is munkaidőben írok, mert ráérek.
2019. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Keleten a tanárfizetés már középosztálynak számít itt a szakmunkások és a betanított munkások 100-140 körül kapnak.

Sajnos, egyre jobban szakad ketté az ország.

2019. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!