Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyit keres egy...

Tényleg ennyit keres egy tanár (link), vagy ez csak kamu, és nem ez az általános?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval ez a jellemző összeg, vagy ez csak egy kis részükre jellemző, és inkább nettó 200 felett vannak?

Azért érdekel, mert tanár akartam lenni, de végül otthagytam az egyetemet, és az érettségimmel ma egy irodában ennél lényegesen többet keresek.



2019. júl. 22. 19:16
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

" Mikor hajnal 3-ra megyek dolgozni a 30 éves opel asconával, nem sok munkába igyekvő biciklis éhező tanárt kell kerülgetni az utcán higgyétek el, ahogy kezdő orvost se sokat lehet elütni ilyenkor, viszont tűzoltó, vasutas, rendőr az akad...."


Ez nagyon le van sarkítva, és 11 ilyen munkakör akadhat, de ez nem jellemző.

Ki megy hajnali 3-ra dolgozni? Kb senki. Mindenféle gyárban 6-ra mennek, én is dolgoztam ilyen helyen, a párom is.

Rendőrt említeni itt butaság, azokra éjszaka is szükség van, de ezt egy 14 éves is tudja, mikor a rendvédelmi szakközépbe jelentkezik. Az egészségügyisek is tudják, hogy orvos és nővér éjszaka is kell.

De nem csak őket kell megemlíteni, mert egy pék is dolgozik éjszaka, egy eladó is, és a gyárakban is van éjszaka műszak. Villanyszerelő is dolgozik. Telefonos ügyfélszolgálatok is. Viszont tényleg senki nem megy hajnali 3-ra, és nem is értem, miért akarsz hajnali 3-kor tanárral találkozni az utcán.

Az értelmiségi azért tanult, hogy pl. éjszaka pihenhessen, ezt igazán el lehet fogadni.

Én valahol sajnálom őket, és most meg kell védenem, bár mondom, én is otthagytam az egyetemet. De aki 30 éves kocsival jár hajnali 3-ra, az is tanulhatott volna, lehetne most mérnök, és akkor nem kéne hajnal 3-ra mennie.

De minden munkát el kell végezni, nem lehet mindenki értelmiségi.

Nem tudom, mi lesz itt, épp tegnap olvastam egy cikket valami női oldalon, hogy egy olyan tanár tart fizikát, kémiát, erkölcstant, akinek nem is ez a szakja, csak hát nincs ember. Így viszont nem tudja megfelelően átadni a tudást, és a gyerekek szívnak vele, mert érettségire, felvételire nem tudnak felkészülni, és kit lehet hibáztatni, ha emiatt nem veszik fel álmai egyetemére?

2019. nov. 19. 08:45
 32/32 anonim ***** válasza:
Elég jó fizetés, felénk Jászság, 100-130 ezreket keresnek a betanított munkások 3 műszakban. Szakmunkások sok éjszaka után remegve kapják meg a 150 nettójukat.
2019. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!