Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért és honnan terjedt el az...

Miért és honnan terjedt el az a tévhit, hogy csak az analfabéták, iskolázatlanok, vidéki szegények, buták szavaznak a fideszre? Két diplomás vagyok és fideszes is.

Figyelt kérdés

A környezetemben számtalan értelmiségi fideszes, akiknek igen jó keresetű állásuk is van. Vezetők, Csoportvezetők, mérnökök, informatikai szektorban dolgozók, gépészmérnök, fogászok. Én nő létemre mérnök vagyok.

Mégis, itt ezen az oldalon a mai napon is olvastam, hogy azért szavaz az egész ország a fideszre, mert analfabéta emberek vagyunk.



2020. nov. 18. 19:13
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk azt is leírhattad volna akár, hogy miért vagy fideszes.

Egyébként azért mondják, hogy a fideszesek hülyék, mert a fidesz olyan propagandát tol állandóan, amit csak az egybites emberkék vesznek be.

2020. nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 DominikX ***** válasza:
72%

Hát aki Cecíliát végig tudjak hallgatni úgy, hogy diplomája van, az adja vissza a diplomáját nagyon gyorsan.

Szinvonal alatti az egesz.

2020. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Anima naturaliter baloldaliana. (© Sz. A.)
2020. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
82%
Az alapja az, hogy a műveletlen, szegény, általában falusi emberek döntő többsége a Fideszt támogatja. Sajnos sokan nem fogják fel, hogy egyáltalán nem ezért nyer a Fidesz, hanem mert az átlag magyar szavazót tudják meggyőzni. Azokat akik jórészt nem foglalkoznak a politikával, így kb a fideszt látják az egyetlen stabil politikai erőnek.
2020. nov. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
75%

Te miről beszélsz? Mérnök vagyok, jól keresek, és mind az egyetemen, mind a munkahelyemen ritka a fideszes. Nagyon jól megfigyelhető a beszélgetések témáján a pártszimpátia. Mészáros, Rezsisziszi, Borkai, Kaleta, stb. Egy munkatársam van, aki folyamatosan az ellenzéket szidja és a kormányt dicséri, mi meg kínosan nézünk egymásra amikor hazudik. Egy.

Egyetemen a tanárok között is ritka, hát még a hallgatók között. Ha jóindulatú vagyok, talán 15%-uk lehet fideszes.

És mi a fészkes fene az a "két diplomás"? Skizofrén vagy? Ezt egy diplomával sem illik külön írni. Persze valószínűbb, hogy egy troll vagy, ez meg egy kamukérdés.

2020. nov. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező!

Azért, mert aki baloldali, az születésénél fogva felsőbbrendű. Dzsugásvili is megmondta, hogy ők különleges anyagból vannak gyúrva.

2020. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
76%

#15.

Azért én is sok egyetemistát, konkrétan jogászt, pszichológust, informatikust stb ismerek, akik fideszesek. Nyilván az értelmiségiek között jóval kevesebb az elvakult hívő, de attól még sokan támogatják a Fideszt.

2020. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
25%

#15.


"Mérnök vagyok, jól keresek, és mind az egyetemen, mind a munkahelyemen ritka a fideszes. Nagyon jól megfigyelhető a beszélgetések témáján a pártszimpátia."


Echo chambernek hívják ezt a jelenséget. Aki a fideszt támogatja, jellemzően ritkábban folyik bele egy ilyen beszélgetésbe, vagy ha meg is teszi, egyrészt a hangosabb ellenzéki véleményformálók nyomása miatt, másrészt azért is, mert értelmiségiként nem csak végletekben tud gondolkodni, valószínűleg még akkor is inkább az általa gondolt negatívumokat emeli ki a kormánypártról (hiszen valószínűtlen, hogy minden egyes intézkedésükkel egyetért), ha egyébként rájuk szavaz. Igen, az emberek döntő többsége bizonyos mértékig konfliktuskerülő, és nagyon valószínű, hogy senki sem szeretne kiközösítve lenni a mindennapi környezetében csak azért, mert nem egyezik a véleménye másokével (és ettől sajnos ma nagyon is tartania kell). Te meg szépen el is hiszed, hogy nincs a környezetedben Fidesz-szimpatizáns.


"Egyetemen a tanárok között is ritka, hát még a hallgatók között. Ha jóindulatú vagyok, talán 15%-uk lehet fideszes."


Mintha fel tudnád mérni... Szerinted egy tanár az állását kockáztatva mennyire meri felvállalni a valós véleményét, függetlenül attól, hogy éppen ki van hatalmon? Százalékokkal dobálózni is teljesen felesleges (és nevetséges), a reprezentativitást abszolút nélkülözi a megfigyelésed. Amúgy annak dacára, hogy egy egyetemi oktatótól finoman szólva sem azt várja az ember, hogy saját politikai nézetei kinyilvánításával hülyítse a hallgatóit, bizony nem egyszer előfordult már, hogy egyetemi tanárok is kiálltak a fidesz mellett, nem kevés támadásnak téve ki magukat...mert bolsevik oktató az még mindig van, bőven.

[link]


Összegezve: ja, senki sem fideszes, persze, csak a zsákfalvakban a szaros gumicsizmás parasztok (akik úgy a teljes népességnek úgy 1-2%-a). Aztán meg lehet csodálkozni a választás másnapján, hogy mégis hogy lett fideszes a szavazatok fele, amikor te nem is ismersz senkit, aki rájuk szavazna. De nem baj, a balos véleményvezérek majd levonják a konzekvenciát: E'CSALTÁK meg KRUMPLI. Aztán szépen minden megy tovább, grat!

2020. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
77%

#18 Köszönöm, hogy bemutatod a fideszes színvonalat.

Az nem echo chamber, hogy értelmes emberek, köztük bizony egyetemi hallgatók vagy a kollégáim nem tudnak azonosulni a sorosozással, vagy nem hiszik el az olyan szánalmas baromságokat, hogy a zEU betelepíti a migráncsot aki nem dolgozik és elveszi a munkát. Ez egyszerűen egy szellemi nívó, amit az értelmiségiek többsége elér (ellentétben az átlag alatti iskolázottságú csoportokkal), és nem relativizál, hogy a tízparancsolat többségét megszegő párt az igenis keresztény. Ez bizony a volt Fidesz-szavazó kollégáim véleménye is, nem valami lipsi gyűlöletbeszéd. Több kutatás - akár egyedi, akár aggregált szinten - rámutatott, hogy a fideszesek az átlagszavazónál alacsonyabb végzettségűek és rosszabb anyagi körülmények között élnek. Előbbire a politikában tájékozott ember rögtön tud példát mondani, utóbbira példa a tanulmány, ami az iskolázottság és a fideszre szavazás közötti fordított korrelációt mutatta ki a választókerületenként.

A százalékos felmérésről annyit, hogy nem kell politizálniuk. Soha, senkit sem hallottam politizálni az óráján, hacsak nem egy politikai vonatkozású vicc vagy utalás volt. Sokszor elég egy légtérben dolgozni valakivel hogy kiderüljön. Biztos az én echo chamberem, hogy akivel én valaha egyetemen dolgoztam, a többségük undorodik a Fidesztől. Hogy egy 30 fős tanszéken közöm van kb. 15 oktatóhoz, és minimum 10 egyértelműen nem fideszes, és 2 biztosan az. Nyilván a mintavétel a hibás. Ha a maradékra rámondod, hogy na ők meg aztán 100% hogy fideszesek, na ez lenne az igazi módszertani hiba.

A Magyar Nemzet "színvonalas" cikke szerint az oktatók nagyjából azért ne polizitáljanak, mert 1) kereszténységet emlegetni az egyetemen igenis semlegesség, nincs itt semmi látnivaló, 2) azért baj, mert a baloldal csinálja és "ők" nem, 3) komcsik, lipsik, MSZMP, fúj! Hihetetlen, hogy ehhez egy egyetemi oktató a nevét adta. Mivel te is bolsevikozol, pontosan azt az iskolázatlan suttyó szintet hozod, ami ellen olyan vehemensen tiltakozol. Nem cáfolsz semmit, éppen bizonyítod, hogy ilyen vagy. (Mellesleg a "bőven van"-t én úgy értelmezem, hogy az össztársadalmi arányukhoz képest több egyetemi oktató "bolsevik", szóval magadnak mondasz ellen ;) )

2020. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
72%
#18 Megnéztem, ki írta a "nemzetes" cikket. Pál József egyetemi tanár, a Fidesz szegedi alelnöke. Szánalmas, de legalább érthető.
2020. nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!