Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért és honnan terjedt el az...

Miért és honnan terjedt el az a tévhit, hogy csak az analfabéták, iskolázatlanok, vidéki szegények, buták szavaznak a fideszre? Két diplomás vagyok és fideszes is.

Figyelt kérdés

A környezetemben számtalan értelmiségi fideszes, akiknek igen jó keresetű állásuk is van. Vezetők, Csoportvezetők, mérnökök, informatikai szektorban dolgozók, gépészmérnök, fogászok. Én nő létemre mérnök vagyok.

Mégis, itt ezen az oldalon a mai napon is olvastam, hogy azért szavaz az egész ország a fideszre, mert analfabéta emberek vagyunk.



2020. nov. 18. 19:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
69%
#28, igazad van, de ebből az is következik, hogy a diplomások között - hiába a legnépszerűbb párt - jóval többen másra szavaznak. Már csak a 29-esnek kéne felfognia.
2020. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
52%

#30.

Pedig igaza van. Ahogy én is írtam, a fiatalok és a diplomások között is a Fidesz a legnépszerűbb párt, csak nem 50 % támogatja őket, hanem mondjuk 30-35%.

2020. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
50%

A 29-es vagyok, és igen, erről van szó.


"Ahogy én is írtam, a fiatalok és a diplomások között is a Fidesz a legnépszerűbb párt, csak nem 50 % támogatja őket, hanem mondjuk 30-35%."


Dehát sajnos kedves művelt mérnök barátunk azóta sem tanulta meg használni a Google-t. :(

2020. nov. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%

#32: A legnépszerűbb párt, de attól még a diplomások között masszívan kisebbség a Fidesz. Alacsony iskolázottságnál ez az arány fordul, és ott a Fidesz veri az ellenzéket ilyen arányban. Ahogy amúgy teljes népességben is, de hát a fideszes matek szerint 45% = 67%.


#33: Hazudsz, de kicsit nagy a pofád.


"Az ország közel fele a Fideszre szavaz, magyarán tényleg megdöbbentő eredmény, ha egy kutatás megállapítja, hogy több iskolázatlan van köztük, mint diplomás"

Itt nem arányokról beszélsz, hanem vagy direkt félremagyarázol, vagy nem érted. Az országos iskolázottsági statisztikákat emlegeted, mint az abszolút számok indokát :D

Erről hirtelen váltás a következőre:


"Éppen ezért a kutatás akkor ér valamit, ha azt nézzük, hogy az adott társadalmi csoportokon belül hogy áll a Fidesz. Az van, hogy mindenhol nyer, csak változó arányokkal. A fiatalok között is, a gazdagok között is, meg az értelmiségiek között is."

Fantasztikus, eljutottál az arányokhoz. Azt nézzük. És ezek tényszerűen hamis állítások. Nálad hazugságok. Az nem győzelem, hogy max. 30-35%-ot kap. Ott valaki 65-70%-ot kapott. Mint az alacsony iskolázottságúaknál. ;) Nem véletlenül nem kétfordulós a választás :)


Szerencsére vannak értelmes barátaim, akik meg tudják különböztetni az egzakt értékeket az arányoktól, és értik a különbséget, ha a teljes népesség vagy egy párt szavazói a bázis, meg persze nem váltogatják az álláspontukat vagy magyaráznak mindent félre :(

2020. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:
70%
Annyit tudok erre mondani, hogy egy zsák krumpli
2020. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
21%

#34.


"de hát a fideszes matek szerint 45% = 67%."


Egyrészt 49,27% lesz az a 45, másrészt a 109 egyéni választókerületből 91-ben győzött a Fidesz jelöltje, az meg 83,49%. Ennyi erővel érvelhetne a Fidesz is azzal, hogy csak a képviselői helyek 67%-át kapta meg, pedig 83%-kal nyert. Maradjunk annyiban, hogy se nem ellenzéki, se nem fideszes az a matek. A Fidesz nyert, ennyi történt. 2022-ben lehet újra a rajtvonalhoz állni.


"Az nem győzelem, hogy max. 30-35%-ot kap. Ott valaki 65-70%-ot kapott."


Nem valaki, hanem az összes többi párt együtt b+. Magyarul a Fidesz ott is nyer, ennyit hogy nem lehet felfogni? :D Nincs ugyanis olyan párt, hogy ellenzék.


Idéznék egyet a legutóbbi Závecz közvéleménykutatásból, idén szeptemberben készült (ugye abban megegyezhetünk, hogy ők nem fideszesek?).


"A Momentum kifejezetten népszerű a 30 év alattiak között, e korcsoportban a Fidesz mögött a második helyen áll – 13 százalékkal. A Jobbik a harmincas, negyvenes korosztályban kedveltebb az átlagosnál, itt 9 százalék támogatja."

[link]


Akkor ki vezet a fiatalok körében? :D


Itt egy HVG-cikk augusztusból, remélem őket sem fizette le a zorbán, úgyhogy idézek egyet tőlük is. :D


"A ZRI megállapítása szerint a Fidesz szavazótáborának bővülése a 40 év alattiak, a vidéki városokban élők és a diplomások körében figyelhető meg alapvetően – mindegyikben 15 százalékpont körüli emelkedést mértek. Mostanra – írták – nincs olyan csoportja a társadalomnak, amelyben nagyon rosszul állna a kormánypárt, és olyan sincs, amelyben az átlagosnál sokkal több szavazója lenne."

[link]


Akkor ki vezet a diplomások körében? :D



De nem várom, hogy belásd, további jó valóságtagadást!

2020. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%

Egyre kínosabb a vergődésed... Még mindig hazudozol, de SEMMIT nem cáfoltál. Össze vissza beszéltél eddig is, most is. De a bolsevikezést, meg a fideszesek politikai üldözéses témáját sajnos ejtetted, rájöttél hogy védhetetlen... :D Kár, jól szórakoztam!

Maradjunk annyiban, hogy a választási rendszert a gonosz manók és nem a fidesz alakította így, tehát eGyEnLő a PáLyA :'D

Külön kezelsz olyan pártokat, amik együtt indulnak, ehhez nem tudom milyen alternatív valóságban kell élned :'D Ellenzéki polgármesterek sincsenek, ugye? :D

Vajon miért nem a legfrissebbet linkelted be tőlük? Csak nem azért, mert az nem támasztja alá a hazug prekoncepciódat? Hogy állnak a diplomásokkal? :D [link]

"A párt támogatottsága az iskolázottság emelkedésével egyre csökken (az alapfokú végzettségűeknél 38, a szakmunkásoknál 33, az érettségizetteknél 28, a diplomásoknál 26 százalék)." Bizonygasd kérlek, hogy az ellenzékiek aránya is így csökken az iskolázottság emelkedésével. :D


Nézegesd csak, kik szavaznak a Fideszre :D [link]

[link]


Alapvető tényeket tagadsz le. Ferdítesz. Hazudsz. Pocsék vitapartner vagy, de nyilván nem a vita volt a cél. Nem is értem, minek vitatkozom egy szektással, aki erre tökéletesen alkalmatlan. Ez nálad vallás, amit nem ingatnak meg holmi tények. És képes vagy azt bizonygatni, hogy értelmiségiek vagytok... :D Közben két válaszod között nagyobbat változik az álláspontod, mint Orbáné két választás között. Nézegesd az esélyhányadosokat, a társadalmi csoportokat, a százalékokat, és magyarázd meg hogy az ég sárga a víz meg piros! Ha így folytatod, még helyettes államtitkár is lehet belőled! Már diploma nélkül is! :D

2020. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
20%

#37.

Én nem értem amúgy min vitáztok ennyit.

A Fideszt arányaiban több szegény és iskolázatlan támogatja. TÉNY.

A Fidesz így is a legnépszerűbb párt minden korcsoportban és iskolázottsági csoportban (így a diplomásak között is). TÉNY.

35%-al is a Fidesz a legnépszerűbb párt (sőt adott esetben 25%-al is), persze ha több párt összefog, akkor fordul a matek. TÉNY.

2020. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
Semmi ilyesmi nem terjedt el.
2020. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
8%
Nem az analfabéták, iskolázatlanok, buták szavaznak a fideszre, hanem aki a fideszre szavaz, az analfabéta, iskolázatlan, buta. Legalábbis a nagyon-nyagyonnál is sokkal okosabb MSZP és DK hívők szerint.
2020. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!