Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van értelme 2022-ben azzal a...

Van értelme 2022-ben azzal a mentalitással elindulni otthonról szavazni, hogy mindegy hova rakom az X-et csak ne a FIDESZ-re?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a politikában, nem értem mi mit jelent, azt se tudom mi az értelme ennek a jobb meg baloldalazásnak.


Emiatt egyébként nem is akartam menni szavazni de sokan mondják, hogy menjek el aztán tegyek érzésre egy X-et valahova, sokkal jobb mintha el se mennék de bizonytalan vagyok.


Igen, tudom, hogy még messze van és van időm addig dönteni de azért csak foglalkoztat, hogy ilyen fokú tudástalansággal és zéró tapasztalattal lenne e értelme.

Sajnos a politika téma nekem nagyon nem fekszik. Már történelem órán is megszenvedtem vele mikor egy adott múltbéli esemény politikai berendezkedését tanultuk. Sose tudtam a fejembe verni.


Annyit tudok a jelenlegi politikai helyzetről, hogy van ez a FIDESZ amely szerény meglátásom szerint nem az emberek jólétéért törekszik ezért szeretném ha leváltanák és kipróbálnánk mást. Max leváltjuk őket is ha nem megfelelőek.


Első szavazatom lenne egyébként, pont 2018 - ban a választások után töltöttem a 18-at így arról pont lecsúsztam.


Egyébként igyekeznék a legerősebb ellenzékire szavazni, hogy minden esélyt megteremtsek Orbán leváltására, de nekem ez sem egyértelmű, hogy melyik az hiszen valahol azt mutatják a statisztikák, hogy a Jobbik, valahol pedig a DK.

Szóval tényleg teljes a bizonytalanság.



2020. dec. 10. 00:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
42%
Aki itt azt mondja, hogy ne menj el szavazni, az mind fideszes. Majd olvasgasd a telex.hu-t, 24.hu-t, a választás előtt egyértelmű lesz, hogy ki az ellenzék, kire kell szavazni, ha te sem akarod a fideszt. Most még mi sem tudjuk, hogy kik lesznek az ellenzék jelöltjei. És ne hagyd magad lebeszélni a szavazásról! Ez csak a fideszesek érdeke senki másé!
2020. dec. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
41%
Én vikire szavaznék ugyanúgy hiányozna a müller ceci paródia ha leváltanák meg viki bohóckodása 😂😂👌
2020. dec. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
22%
A baloldali pártoknak köszönhetjük a kötelező maszkhordást, a vírus elleni intézkedéseket, a gazdaságunk leromlását. Én nem kérek Gyurcsány politikájából. Az EU-n kívül már nincs is COVID-járvány! Csak itt hazudnak a képükbe, mint ahogy Gyurcsány annak idején.
2020. dec. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
75%

kedves kérdező :)


Úgy valóban nincs értelme elmenni, ha nem tudsz semmit. Ugyanakkor vedd figyelembe, hogy az is beleszámít a végén az eredménybe, hogy kire nem szavaztál. A tét pedig az, hogy milyen irányba szeretnéd terelni az országot. Két lehetőséged van szerintem:


1) Egy kicsit veszed a fáradtságot legalább annyira, hogy a választások előtt elolvasod a pártok programjait. Az újságok össze szokták őket foglalni, úgyhogy nem kerül túl sok idődbe. Kiválasztod a legszimpatikusabbat és rájuk szvazol. Ha hazudnak is, az már nem a te sarad lesz.


2) Függetlenül attól, hogy ki van hatalmon, mindig ellene szavazol. Ez a legdemokratikusabb, mert segít megelőzni az adott hatalom bebetonozódását, ha mindig más alakíthat kormányt.

2020. dec. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
59%

"FIDESZ amely szerény meglátásom szerint nem az emberek jólétéért törekszik ezért szeretném ha leváltanák és kipróbálnánk mást"


Nos, pont ezt hívják szavazásnak. Aki nem szavaz az olyan, meg mintha a meglévő hatalomra szavazna, mivel ez nekik kedvez. Továbbá aki nem veszi a fáradtság 4 évente, hogy elmenjen szavazni az utána ne panaszkodjon..

2020. dec. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2020. dec. 10. 08:12
 17/32 anonim ***** válasza:
27%
A 8-as tételesen hazudik minden egyes válaszpontjában és még jó arcot is vág hozzá.
2020. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
22%
Erre az ellenzékre kár szavazni. Ha még meglesznek akkor.
2020. dec. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Ezektől a sz@r is jobb!
2020. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
19%

Önmagában egy törpe párt sem tud választás nyerni.

Szerintetek van nagy összefogás meddig tart?

Én attól félek, hogy nem sokáig.Képtelenek lesznek együtt kormányozni.Engem felháborít, hogy a parlamentben mennyit anyának és mocskolják egymást.Vajon képesek lesznek abba hagyni? Láttam, hogy számomra elég normális törvény javaslat veszett a semmibe,mert

veszekedtek mint az oviba.Egyáltalán leszarták, hogy az állampolgárok szempontjából igen is hasznos lett volna.Ha a választások után bomlik az egység, és továbra is egymást anyázzák??

2020. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!