Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van értelme 2022-ben azzal a...

Van értelme 2022-ben azzal a mentalitással elindulni otthonról szavazni, hogy mindegy hova rakom az X-et csak ne a FIDESZ-re?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a politikában, nem értem mi mit jelent, azt se tudom mi az értelme ennek a jobb meg baloldalazásnak.


Emiatt egyébként nem is akartam menni szavazni de sokan mondják, hogy menjek el aztán tegyek érzésre egy X-et valahova, sokkal jobb mintha el se mennék de bizonytalan vagyok.


Igen, tudom, hogy még messze van és van időm addig dönteni de azért csak foglalkoztat, hogy ilyen fokú tudástalansággal és zéró tapasztalattal lenne e értelme.

Sajnos a politika téma nekem nagyon nem fekszik. Már történelem órán is megszenvedtem vele mikor egy adott múltbéli esemény politikai berendezkedését tanultuk. Sose tudtam a fejembe verni.


Annyit tudok a jelenlegi politikai helyzetről, hogy van ez a FIDESZ amely szerény meglátásom szerint nem az emberek jólétéért törekszik ezért szeretném ha leváltanák és kipróbálnánk mást. Max leváltjuk őket is ha nem megfelelőek.


Első szavazatom lenne egyébként, pont 2018 - ban a választások után töltöttem a 18-at így arról pont lecsúsztam.


Egyébként igyekeznék a legerősebb ellenzékire szavazni, hogy minden esélyt megteremtsek Orbán leváltására, de nekem ez sem egyértelmű, hogy melyik az hiszen valahol azt mutatják a statisztikák, hogy a Jobbik, valahol pedig a DK.

Szóval tényleg teljes a bizonytalanság.



2020. dec. 10. 00:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen mindegy, csak arra szavazz ami támogatja a marihuána legalizálását :D
2020. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
81%

"A 8-as tételesen hazudik minden egyes válaszpontjában és még jó arcot is vág hozzá."

Akkor cáfoltál volna, nem tetted, mivel te is tudod, hogy igazam van. :)

2020. dec. 11. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
52%
A 2-es teljesen hülye fideszes marha. Ne higyjétek el egy szavát se.
2020. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
22%
A reggel, éjjel és este hazudónak viszont minden szavát el kell hinnünk, mi? :DDD Te braomállat...
2020. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
55%
Én is utálom a Fideszt, igazi álszent köpönyegforgató bűnözők alkotják többségében, de hatalmasat hibázol, ha azt gondolod, hogy az ellenzék különb lenne.
2020. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
82%

Nem gondolom, hogy mindkettő nekem szólt volna, de azért reagálok rá, hogy más is lássa - aki ide téved -, hogy mi a helyzet.


"A reggel, éjjel és este hazudónak viszont minden szavát el kell hinnünk, mi? :DDD Te braomállat"

Nem, csak egyrészt, nem Gyurcsány kormány lesz, nem Gyurcsány pártjára kell szavazni, hanem olyan ellenzéki összefogásra, amik pont Gyurcsány személye miatt kifejezetten kritikusak lesznek vele szembe kormányon is.

Másrészt, nem kell hinni neki se semmit. Csak ha összehasonlítjuk a fidesz eredményeit az mszp eredményeivel, akkor - annak ellenére, hogy az mszp sem volt túl jó - a fidesz rosszabb.


"Én is utálom a Fideszt, igazi álszent köpönyegforgató bűnözők alkotják többségében, de hatalmasat hibázol, ha azt gondolod, hogy az ellenzék különb lenne."

De, van különbség, vannak jól működő, kifejezetten jó ellenzéki önkormányzatok, ami egyáltalán nem olyan, mint a fideszes. Kár egységként kezelni egy nagyon heterogén társaságot.

A lényeg az lenne, hogy a politikai tetteknek legyen következménye. Az elmúlt 10 évben a fidesz bármit megtehetett. Egyik napról a másikra igaz nem lesz erkölcsileg tiszta politikai rétegünk, de ha mindig felelősségre vonjuk a politikusokat, akkor megtisztul a rendszer.

2020. dec. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj, hogy olyanra akarjátok váltani, aki már volt. Gyurcsány az nem egy új kipróbálása. Ez parasztvakítás. És az is az, hogy állítólag nem ő az ellenzék közös vezére. Váltsátok le Orbánt, de valami újra és ne egy ideológiai ömlesztett katyvaszra levitézlett emberekkel
2020. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként a kérdésedre válaszolva, ilyen hozzáállással nem mennék szavazni. A többség a valami ellen szavaz és nem a valamire. Pont ezért tartunk ma itt
2020. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
61%

"Az a baj, hogy olyanra akarjátok váltani, aki már volt."

Volt a jobbik? Nem. Volt az lmp? Nem. Volt a momentum? Nem. Volt a párbeszéd? Nem.

Két párt volt, az mszp és a dk. 6-ból 2 pártnál elég nehéz azt mondani, hogy ugyanarra váltják vissza az emberek.

És azt már nem akarom mondani, de sokan vannak, akik már újak ezekben a pártokban, lsd. Rónai Sándor.

Szóval ez önmagában nem igaz.


"Gyurcsány az nem egy új kipróbálása. Ez parasztvakítás."

Ezért nem rászavaznak az emberek.


"És az is az, hogy állítólag nem ő az ellenzék közös vezére."

Ez tény, még ő maga is kimondta, hogy köze nem elsz a kormányhoz.

2020. dec. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
61%
Ha a baloldal lenne hatalmon, nagyobb lenne az EU, Soros befolyása is hazánkra. Mivel az EU-ban is a baloldal van túlsúlyban. A koronavírus megszorítások is keményebbek lennének, hiszen ez a baloldali propaganda része. Az EU a Fidesz lejáratásán dolgozik. Ha észrevettétek a járvány csak az EU országaiban van jelen.
2020. dec. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!