Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miből táplálkozhat az a...

Miből táplálkozhat az a nézet, ami szerint régen is ugyanilyen nehéz, vagy még nehezebb volt az országban az élet? Lakhatás, megélhetés, munkahelyek, párkapcsolat, főleg ezek kapcsán kérdezem.

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 16:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Értem. Nos, engem érdekel a történelem, szívesen lapozgatok régi kiadványokat is mostanság. Még ha csak virtuális formában is. Valószínű sokféle vélekedést fogok erről a témáról is látni, mint pl a lakhatás.

Akkor állításod szerint régen is ugyanilyen nehéz, vagy még nehezebb volt az élet, mint a jelenkorban? Ha szabad megkérdeznem, hány éves vagy?

2023. jan. 15. 18:03
 12/14 anonim ***** válasza:
Legtöbben inkább azt szokták mondani hogy jobb volt sok tekintetben.
2023. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as:

"Nehezebb? Mármint mikor? Csak mert szüleim 25 éve úgy húztak fel egy ma 150 milliót érő házat pár év alatt, hogy szinte még gyerekek voltak, 20-22 évesek és szülőktől semmi pénzt nem kaptak!"


Vagy a dátum nem jó, vagy valamit nem mondtak el.

25 éve az 1997-98. Akkor éppen pár év szülőkkel lakás és takarékoskodás után, jó állás birtokában, elmentem pár bankhoz érdeklődni lakáshitel ügyben. Közölték, hogy kell 40% önerő, a törlesztő legfeljebb a fizetésem 40%-a lehet, és emellé még kezes is kell.


A 25 éves ház pedig azért érhet 150 milliót, mert azóta volt több felújítás, és/vagy a környék lett drágább valamiért.

2023. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

Ne a múlthoz hasonlitsuk.

Miért?

Mert regebb 6-7evesen egyedul mentek a gyerekek iskolaba!

En is egyedul gyalogoltam , egyedul oltoztem fel, egyedul mentem ki a hazbol mint egy felnőtt.


Most melyik 7 éves menne egyedul iskolaba?

Mas vilagot elunk gyerekek ertsetek meg!


Ma mar eltunhet az a gyerek,

!

ma nem lehetséges ugyanugy élni.

Ne hasonlitsuk össze , mas es kész.

Változott a világ.

Akkor lehet volt hazad, de allataid is kellett hogy legyenek.

Ma mar nem fartanak allatokat legtöbben.

Egyelőre amugy

2023. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!