Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » MSzP-s szavazók! MSzP szimpati...

MSzP-s szavazók! MSzP szimpatizánsok! Ti hogyan látjátok? Valóban hiba (vagy árulás) a frakció részéről, hogy nem veszt rész az alkotmányozási vitában?

Figyelt kérdés

- A Hír TV-ben elkaptam egy "Tömjén" Zsolt-tal készített riport egy részét, amelyben azt állította, hogy az MSzP elárulta (elárulja) a választóit azzal, hogy nem vesz rész a vitában, majd azt is kijelentette, hogy most ez a felelősség is Rájuk hárul, hogy baloldali értékek is bekerüljenek az alkotmányba. (Ezt a szándékot azonban én nem hiszem el!)

- Ma pedig Lázár János történelmi hibának nevezte a távolmaradást.

"Pici" eszemmel és nem igazán MSzP-s, inkább Orbán Viktor ellenes szívemmel úgy érzem: Nem mindegy?

Ha a 2/3 leszavazza, az ellenzék javaslataiból még egy névelő sem kerülhet az Alkotmány szövegébe!


Valószínűleg minden válasz hasznos, átgondolt, őszinte és tisztelettudó lesz, de valóban csak az MSzP-sek véleménye lesz döntő. (Egy MSzP gyűlölőnek nem lesz nehéz szidni a pártot, a frakciót és a párt támogatóit!)


2011. márc. 22. 12:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok szoci, liberális vagyok, de megértem őket. Baloldali, vagy liberális embernek ez nem egy elfogadható alkotmány.
2011. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Hát akkor nincs mit tenni, ne dolgozzanak. Eddig a FIDESZ rohangált, most ők rohangálnak, jól élnek.

Megalapítom a parlamentből kivonulók pártját, jó csajokkal, az lesz a politikánk lényege, hogy néha majd mikor úgy gondoljuk, látványosan kivonulunk. Felvesszük a milliókat, és ha valakinek ez szúrja majd a szemét, gyártunk hozzá némi magyarázatot, miszerint ehhez mi nem adjuk a nevünket, úgysem lenne értelme benntmaradni, kikérjük magunknak, hogy mások is ott vannak, és látjuk őket stb. Hát ha ez kell a népnek, miért ne?



Csak halkan jegyezném meg, hogy ha vége lesz az alkotmányozásnak, akkor meg majd lesz másik indok a kivonulásra...

2011. márc. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok :)

A sógornőm bankban dolgozott, majd mikor azt mondta hogy ehhez a gusztustalansághoz ő nem adja a nevét ( a hitelessekkel történt kategórikus kitolásokról van szó ), szó nélkül megköszönték az addigi munkáját.

Ismerősöm elment biztosítóhoz, aztán ő is azt mondta hogy ő ebben nem kíván részt venni, megköszönték neki a munkáját, és munkanélküli lett.


Egyébként nem értem a törvénykezésben miért kéne nekik résztvenni, merthát 2/3-al szemben annak sem lesz értelme.

2011. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
9%

a sógornődet a bank azért fizette, hogy az ügyeket intézze, nem azért, hogy a bank működésébe beleszóljon. Senki nem kérte, hogy a nevét adja hozzá, és senki nem is fog rá később hivatkozni, hogy na de hát ő is ott ült a bankban, és intézte az ügyeket.

Biztosítós ismerősöd dettó.


A parlamentben ülő képviselőket viszont arra választották, és azért kapják a fizetésüket, hogy képviseljék a választóikat és azok érdekeit, és az ország irányítását igyekezzenek a nekik minél megfelelőbb irányba mozdítani. Tehát nem azért, hogy csendben ülve tűrje és végigasszisztálja a főnökség minden dolgát- a sógornődet a bank arra alkalmazta, a képviselőnek nem ez lenne a dolga.

2011. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Értem. És most engem ott azzal képviselnek, hogy halgatólagosan beleegyeznek a történtekbe.

A választók érdekeit itt nem szokás képviselni, a választó itt addíg számít amíg bedobja a borítékot az urnába. Tovább nem érdekes.


Még mindíg nem fogom fel, hogy miért lenne az nekem rossz, ha az MSZP most bemegy és ott kiabál, hogy hát ez kérem hallatlan, ezt nem kéne csinálni, vagy valami ilyesmi.

A FIDESZ is ennél a mozzanatnál verte ki nálam a biztosítékot, mert ha volt jobb ötletük miért nem mondták, most ugyan az MSZP-sek hiába mondják, de nekem megnyugvás lenne ha legalább a szájukat kinyitnák, ha már fel lettek erre kérve.


Az meg hogy ezért még fizetést is kapnak, véletlenül két helyről, véletlenül néha kétszer is, akkor is gusztustalan, ha képviselő a foglalkozásuk. Ugyanolyan munka mint a többi, ha elvállalta legyen neki is ugyanolyan kötelessége dolgozni, mint bárki másnak ebben az országban. Nem Istenek, és ezt nagyon sokan többek között ők maguk sem bírják felfogni. Mert rendben van, aláírja, felelős érte ( bár nálunk ez gyakorlatilag semmit sem jelent...), vért izzad míg megfogalmazza, de meg is van érte fizetve, nem kicsit, nagyon.

És akkor most meg hisztizik. Vagy pl azt is írásba foglalhatnák, hogy pontosan kik nem adják ehhez az alkotmányhoz a nevüket. Ott lenne a végén, a másik lista után.

2011. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

azért, mert az alkotmányozás egy zárt folyamat, amit nem kísér tv közvetítés, mint a parlamenti üléseket, tehát ha bemennek, és ott ordibálnak, hogy ez hallatlan, azt senki nem hallja, ellenben később lehet azzal jönni, hogy de hát ti is ott voltatok, ti is részt vetettek benne, akkor most mit sírtok. Tehát részt vennének, akkor mivel azt nem látjuk, hogy a zárt ajtók mögött pontosan milyen vitatkozás is megy, ezért csak annyit érzékelnénk, hogy ők is bent vannak, és akár valami érdemi vitatkozás is mehet a dologról, tehát hogy valamilyen szinten ez nem csak orbánék alkotmánya. Ellenben azzal, hogy nem vesznek részt, így egyértelműsítik a helyzetet, így nem lehet később se félremagyarázni, illetve belemagyarázni dolgokat.


A pénzzel kapcsolatban meg azért nincs igazad, mert a képviselői alapjuttatásokat azért kapják, hogy a parlamenti munkájukat elássák, a törvényhozásban ott legyenek, még ha nem is tudnak beleszólni, de hangot adjanak az ellenvéleményeknek. A bizottsági munkákat ezen kívül díjazzák, tehát ha valakit a pártja delegál valamilyen bizottságba, az akkor azért pluszpénz jár.

Az alapjuttatásért pedig elvégzik a dolgukat, ott vannak, és mondják, amit mondaniuk kell. A bizottsági részvételért meg értelemszerűen nem kapják meg a fizut, mert nem vesznek részt rajta.


Tehát két dologban is más ez, mint amikor anno a fidesz kivonulgatott a parlamentből:

- a parlamentből van közvetítés, így ott nem kell ahhoz kivonulni, hogy hangot adjunk a nemtetszésünknek. Az alkotmányozó bizottságból nincs közvetítés, így ott szükséges kivonulni, hogy megfelelően hangot lehessen adni a nemtetszésnek, és hogy később se lehessen belemagyarázni dolgokat

- amikor a parlamentből vonul ki valaki, akkor a képviselői alapfizetésről kéne lemondania, mert nem dolgozott meg érte - ezt a fideszesek nem tették.

Mikor a bizottságból, akkor a bizottsági tagságért járóról, ez meg minden valószínűség szerint megtörtént.

2011. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
:) Nna, így már világos :)
2011. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 doboszoli ***** válasza:
100%

Kicsit bajban van a kormány, mert innen már visszaút nincs, és a baklövéseket nem lehet majd többfelé osztani. Magyarul vinniük kell a balhét, amit nagyon nem szeretnek.

Utolsó szalmaszálként erőltették ezt az ominózus kérdőívet, de ez sem lesz mentség, max. magyarázat.

Ha árulót kell keresni, én inkább a Jobbik háza táján kutakodnék. Mint valaki jól leírta, ráharaptak a gumicsontra, amit eléjük vetett a Fidesz.

2011. márc. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
60%

A fent említett TV az egyoldalú tájékoztatás fellegvára,szinte már polgárpukkasztó módon.Az nem jó mikor egy média nagyon átesik a ló túlsó oldalára,mert egyszerűen hiteltelenné válik.Mint a jó süket azt hallja meg amit hallani akar,és mint a jó vak azt látja amit látni akar.


Látom néhányan azt írták hogy az a munkájuk hogy részt vegyenek rajta,ezért kapják a fizetésüket.Ez tévedés,az a munkájuk hogy képviseljék a választóik érdekeit,tágabb értelemben az országét,és ennek megfelelően cselekedjenek.

Az MSZP szavazói nyilván értik,és megértik a pártjuk álláspontját és azt is tudják hogy érdemi beleszólásuk nem lenne a képviselőknek,hiába lennének ott a vitán.Nem az MSZP és szavazói voltak azok akik 2/3-os többséget adtak a kikupálódott alcsúti parasztgyerek kezébe,hanem az a réteg amely most ugyanúgy háborog,hogy eltelt egy év és nemhogy jobb lenne de minden csak rosszabb lett.Pedig csak annyi elvárás volt a Fidesztől,hogy az egy évvel ezelőtti állapotot tartsa meg,de még ez se sikerült és ezt mindenki a saját bőrén tapasztalhatja mikor bemegy egy boltba,vagy mikor megjönnek a rezsi számlák,vagy adott esetben odagurul az autóval a benzinkúthoz.

Én elhiszem hogy a Fideszt a jó szándék vezérli,csak sajnos ez az ország már olyan helyzetben van,hogy a jó szándék önmagában nem elég,az árak beszédesebbek bármilyen vezéri szónoklatnál.

2011. márc. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nem vagyok MSZP-s

Véleményem szerint legalább érvelhettek volna, mert ez a durcás kisgyerek stílus nem túl jó taktika. Politikailag hasznuk van belőle? na ez baj! Hogy csak ez érdekli őket, nem az alkotmányozás. Az, hogy vitáznak róla, nem jelenti azt ,hogy elfogadják ezt az alkotmányt. Nemmel is lehet szavazni. Akik azzal érvelnek, hogy akkor a Fidesz konszenzusra hivatkozna,azok tévednek. Hivatkozhat amire akar, egy tájékozott ember nem veszi be. Így legalább ők tudnának arra hivatkozni, hogy "mi elleneztük."

De hát ennyit tud felmutatni a mai baloldal nálunk. Ez nagyon szomorú

2011. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!