Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jó ötlet lenne, hogy csak...

Jó ötlet lenne, hogy csak azok szavazhassanak, akik legalább az érettségit megszerezték?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 18:21
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

És még mielőtt valami frappáns ám emberi értelmet nem igénylő magyarázattal előállnál segítek értelmezni roppant felvilágosult és mérhetetlen tudásra utaló soraid:


"Én egyetértenék az ötlettel, bár szívem szerint műveltség és intelligencia alapján szelektálnék, mondjuk alapból ne szavazzon az, akinek az iq értéke nem éri el a 110-et. Aki eléri, az töltsön ki egy műveltségi tesztet, és ha azon is megfelel, akkor szavazhat."



Tehát alapból ne szavazhasson akinek intelligencia hányadosa a tiédhez közelít, aki viszont a teszted a tiédnél jobb eredményt ér el azt egy másik tesztnek vetnéd alá.

2011. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
34%

"lennének emberek (téged is beleértve) akik az első szűrőn buknának ki"

Igen. A szűrőnek pont az ad értelmet, hogy van, aki kibukik rajta. Az emberek kb. fele kiesne az első szűrőn, a maradékot szelektálná a második. Olvasd át még egyszer, én értem, amit leírtam, és fenntartom. Szerintem még a harmadik szűrőn is átmennék - bár tény, hogy magáról mindenki ezt gondolja :)

Egyszerű logikával ÉS kapcsolatba lehet hozni a két szűrőt, ha ismered.

2011. márc. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
50%

Kár volt számot írnom. A 110 csak egy példa volt, ez nagyjából az átlag. És igen, még azt is szűrném, mert szerintem egy felelős döntés meghozatalához önmagában sem az intelligencia, sem a tájékozottság nem elég, mindkettőre szükség van.

De természetesen lehet ezt emelni és csökkenteni is, ahogy a tájékozottsági felmérésnél is el lehet dönteni, hogy mennyi ismeret elegendő ahhoz, hogy az embereket engedjük beleszólni az ország vezetésébe.

Azt viszont esetleg elmondhatnád, hogy szűrted le két néhány mondatos megnyilvánulásból az intelligenciám, mert máshol órákig tartó, pénzbe kerülő tesztekkel végzik ezt, de ez a gyors módszer lényegesen szimpatikusabb :)

2011. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

"A 110 csak egy példa volt, ez nagyjából az átlag"

- Tévedsz. 100 az átlag.

Ez az IQ mérésének definíciójából fakad. A mért pontértékek ÁTLAGÁT veszik 100-nak.

[link]


De én NEM tartom jó ötletnek a szavazati jog IQ-hoz kötését, bár tagja vagyok a Mensa HungarIQának. Sőt, SEMMI alapján ne osztogassanak vagy vonjanak meg szavazati jogot.


Ez csak ahhoz vezetne, hogy lenne "elsőrendű" és "másodrendű" állampolgár - ez pedig nagyon rossz ötlet.


Pedro

2011. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
56%

Igazad van, de ma is így van ez, csak ma életkor szerinti cenzus van érvényben, pedig sokszor 16 évesek jobban látják a dolgokat, mint némely húszéves. Mégsem tekintünk egy 18 alattit másodrendű állampolgárnak, csak épp nincs annyi joguk, mint az idősebbeknek. Szerintem ez legalább annyira önkényes, mint bármi máshoz kötni a szavazati jogot, csak annyi a különbség, hogy ezt már megszoktuk.

Egyébként azt hiszem, az első hozzászólásomban le is írtam, hogy nem tekintem az én elképzelésem a legmegfelelőbbnek, ez csak az én fejemben létező gondolat, de semmivel nem rosszabb bármelyik ilyen témában felmerült elképzelésnél. És nagyjából ugyanannyi az esély a megvalósulására, mint mondjuk annak, hogy az érettségi legyen a feltétel, azaz semennyi, így csak fantáziálás az egész.

Bár elismerem, hogy belementem egy személyes vitába, ami nem volt jó ötlet, viszont a helyemben szerintem bárki ezt tette volna, mert úgy gondolom, félreértettek.

2011. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

""az iskola nem ad eszet"

Mondjuk el sem vesz belőle..."


Sokaknál ez nehézkes lenne. :)

2011. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

"Azt viszont esetleg elmondhatnád, hogy szűrted le két néhány mondatos megnyilvánulásból az intelligenciám, mert máshol órákig tartó, pénzbe kerülő tesztekkel végzik ezt, de ez a gyors módszer lényegesen szimpatikusabb :)"



Semmi akadálya. Ebből:


"És igen, még azt is szűrném, mert szerintem egy felelős döntés meghozatalához önmagában sem az intelligencia, sem a tájékozottság nem elég, mindkettőre szükség van."

2011. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Maradjon az, hogy mindenkinek joga van hülyének lenni. Amúgy meg iszonyatos korrupciót szülne az érettségi viszonylatában. Túl sokat érne.
2011. márc. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Most komolyan, a szakmunkásképzők nagy részébe (nem mindbe, habár ellenpéldáról nem tudok) olyan emberek járnak, akiket elzárnék az emberiségtől jó magas és vastag kerítéssel. Például Székesfehérváron egyes szakmunkásokban a folyosókon már rendőrök felügyelnek, ideáig fajultak a dolgok. Ezért nem hinném, hogy ilyen emberek szavazataira lenne szüksége az országnak. Mivel más megoldást nem tudnék én se felhozni, ezért a legjobb ötletnek valóban valamiféle teszt kitöltése tűnik.
2011. márc. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó! Részben igaz amit írtál. Megmondom miért. Mivel egyes szakmákhoz, pl a kőműves elég a 8 osztály, betöltött 16. életév. Így minden aljanépe oda kerül, de viszont ez nem azt jelenti hogy mind le is teszi a szakmát. Ezek a balhét csináló fiatalok kihullanak. Szóval nehogy azt gondold hogy aki szakmunkásba jár az boxerral a kezén megy be, meg teli a táskája piával meg droggal. Csak ezekbe az iskolákba nyomatják be őket, mivel máshova nyilván nem engedhetik. De ettől ők még nem lesznek szakemberek, mert kihullanak, és amint 18 évesek lesznek már ott is hagyják az iskolát. Nyilván hogy egy szakmunkásképző lesz a gyűjtőiskola, nem pedig a SOTE... De az nem azt jelenti hogy akik ott vannak azok mind szakmunkások lesznek.
2011. ápr. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!