Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jó ötlet lenne, hogy csak...

Jó ötlet lenne, hogy csak azok szavazhassanak, akik legalább az érettségit megszerezték?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 18:21
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
66%

"ne szavazzon az, akinek az iq értéke nem éri el a 110-et."


És miért ne? Az IQ érték sem fog tájékozottságot adni, ahogyan a bizonyítvány sem. Ilyen alapon azt is mondhatnád hogy ne szavazhasson akinek kék szeme van vagy a mellbősége nem éri el a 100at.

2011. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
13%
Alekosznak is csak 8 általános végzettsége van,de nem tűnik annyira hülyének,sőt VV Laci sem látszik okosabbnak nála,pedig állítólag ledoktorált.
2011. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
78%
Az okosság nem is látszat kérdése. :D
2011. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

"Elég fájdalmas, hogy itt tart az agyoniskolázottság, hogy van olyan ember akinek ilyen eszébe jut..."


Ez is csak azt bizonyítja, hogy az iskola eszet nem tud adni senkinek. :)

2011. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem.Én ismerek személyesen olyan 6 osztályt végzett 72 évest ,aki sok egyetemistánál értelmesebb és jobban belelát a dolgokba.
2011. márc. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
48%

""ne szavazzon az, akinek az iq értéke nem éri el a 110-et."


És miért ne? Az IQ érték sem fog tájékozottságot adni, ahogyan a bizonyítvány sem."


Ha értelmezve elolvasnád, akkor látnád, hogy két szűrőt alkalmaznék. Egyet azért, mert úgy látom, hogy bizonyos szint alatt alapvető összefüggéseket képtelenek meglátni az emberek.

Egyet meg - műveltségi tesztnek neveztem, de nyilván célirányos kérdések lennének benne és a tájékozottságot mérné - az általad már leírtak miatt.


Bár lehet, hogy egy szövegértési feladatot is ki kéne adni, hiszen vannak, akik három mondatban szereplő három állítás összefüggéseit nem képesek értelmezni, hogy várhatánk el tőlük, hogy egy tízmilliós ország egyik legfontosabb döntésében felelősen dönthessenek?

2011. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt tartanám jónak,ha csak az szavazhatna, aki legalább 5000.- Forintot kapott érte.


Sokkal jobb lenne, hiszen egyrészt nem kellene a politikusoknak szegényeknek titokban osztogatni a pénzt, megtehetnék nyíltan is. Akit pedig nem akart megvásárolni senki, az csak az urna előtt kijelentené, hogy neki még szabad szavazata van, és máris ott helyben a markába nyomnák az 5000.- Forintot.


Sokkal többen mennének szavazni!


Pedro

2011. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Azért egy orvos, vagy egy mérnök feltételezhető, hogy értelmes, mert ez elengedhetetlen a munkájához, szemben egy pénztárossal, vagy egy gyári munkással. Persze van kivétel, ha valaki az apja pénzéért kapott diplomát, vagy ha valakinek nem volt lehetősége tanulni. Én elsősorban hasonló emberekre gondoltam, mint Polgár Jenő.
2011. márc. 28. 20:03
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

"Ha értelmezve elolvasnád, akkor látnád, hogy két szűrőt alkalmaznék."


Látni látom ugyan, csak neked nem sikerült értelmezned a saját mondataid. Ugyanis lennének emberek (téged is beleértve) akik az első szűrőn buknának ki, onnantól meg már édesmindegy hány szűrőt alkalmazol hisz el sem jutnának odáig. Az értelmezési szűrőt viszont magam is helyeselném akár itt a GYIK-en is, hiszen akkor nem írkálnának olyan személyek akik még annak lényegét sem látják át amit ők maguk fogalmaznak meg. :D

2011. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 doboszoli ***** válasza:
70%

"az iskola nem ad eszet"

Mondjuk el sem vesz belőle...

2011. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!