Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a jobbik hatalomra jutna,...

Ha a jobbik hatalomra jutna, ki fogja írni a kétes kérdéseket népszavazásra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, fog e különbözni a többi párttól ebben a tekintetben, vagy ugyanúgy nélkülünk dönt majd az embereket megosztó kérdésekben? én jobbikos vagyok, de ennek ellenére nagyon zavar pl két pontjuk: az abortusz betiltása és a kötelező hittan...szeretném, ha nem vennék el a szabadságomat abban, mit kezdjek a saját testemmel és hogyha már van gyermeken,hogyan neveljem azt. Nem akarom,h pl a lányom véletlenül neadj isten 17 évesen anya legyen,mert nincs más választása, és azt sem akarom,hogy hittannal tömjék a gyerekem fejét, mikor én nem nevelem őket kereszténységre...és úgy érzem, másoknak is vannak rajtam kívül ilyen apróbb kételyei a jobbik programjában...várható,hogyha már hatalomra juttatjuk őket, lesz bennük annyi becsület, hogy népszavazást írnak ki az ilyen kérdésekben?
2009. máj. 30. 14:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem pont az ilyen kijelentéseik miatt nem fognak soha hatalomra jutni! Ugyanis, amikor majd ténylegesen veszélyeztetik valamelyik nagyobb párt hatalmát, akkor majd jönnek a komolyabb ellenkampányok. Kezdve az abortusszal, a mesterséges meddővé vétel tiltásával, az államosításokkl stb.
2009. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

Még egy pár szó a kötelező hittanról:


Tudod, ha valamit erőszakkal akarnak rákényszeríteni az emberekre, az általában visszafele sül el. Pont olyan lesz, mint amikor a Kádár-rendszer alatt (meg előtte is) kötelező volt oroszul tanulni az iskolákban!

2009. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
azon is elgondolkodtam már, hogy miből gondolják, hogy magyarországon mindenki keresztény? vallásszabadság van...elvárnák mondjuk egy muzulmán családtól, hogy a gyermekét hittanra járassa? és az abortusz ellenességet megértem, de csak akkor ha egy teljesen normális családról van szó, ahol van apuka,anyuka,jó kereset, amiből simán eltarthatnák a megszületendő gyermeket és mondjuk pusztán az alakja miatt akarja elvetetni az anyuka a gyereket...de mi van akkor, ha mondjuk egy 16-17 éves lány esetleg védekezés mellett is teherbe esik? saját példám: 18 évesen egyszer előfordult velem, hogy majdnem biztos voltam benne, terhes vagyok... pedig már 17 éves korom óta szedem a fogamzásgátlót és komoly kapcsolatom van...elgondolkodtam rajta, ha tényleg kiderül, mi lenne a leghelyesebb...nagyon vágytam rá,hogy legyen egy kisbabánk, de még saját magunkat sem tudtuk eltartani a párommal, volt, hogy kaját koldultunk,stb. , és saját lakásunk sincs, egy szoba az,ami a mienk, a szülei házában, ahol így is mindig éreztetik velünk,hogy teher az ott tartózkodásunk. Ha most oda szülök még egy gyereket is, azt hiszem, nem csak a saját életünket teszem tönkre, de a gyerekét is, akinek ráadásul enni sem lenne mit...szerintem még pelenkát sem tudtunk volna neki venni, azt pedig a hülye is tudja, hogy az a kemény családi pótlék és gyes nem elég egy gyermek eltartására. és ha valaki azt merte volna nekem mondani, szüljem meg a babát és adjam oda egy idegennek, azt hiszem a szemét kapartam volna ki...hogy én a saját véremet, akiért megszenvedtem, csak úgy passzoljam le? szóval...abortusz lett volna a vége,hiába voltam és vagyok már lelkileg érett egy gyerekre, anyagilag nem vagyok az...szerencsére kiderült, hogy csak hormonzavarom volt, és fellélegezhettem... ha ez most történne meg, megtartom a babát, de még így is nagyon kemény lenne segítség nélkül felnevelnünk...
2009. máj. 30. 15:01
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Nem, miután a Jobbik nem csak jobbos, de keresztény eszmeiségű is egyben, így az abortusztiltás és a kötelező hittan is szerves része a dolognak. Ha rájuk szavazol, akkor a "keresztény kurzus"-t is támogatod velük együtt... ezt sajnos kénytelen leszel elfogadni, ha továbbra is őket akarod támogatni.


Plusz ne felejtsd el, hogy a magyarság már nagyon régóta összefonódik a keresztény hittel, így egy magára valamit is adó (szélső)jobbos párt sem lehet meg keresztény retorika és keresztény programelemek nélkül. Megláthatod ezt a Fidesznél is, a MIÉPnél is, meg mindenütt. Ugye annó Torgyán papának is az volt a jelszava, hogy "Isten, haza, (Torgyán-)család".


Szóval tömören, ha Jobbik, akkor keresztény hit is egyben, ez van. Vagy mindkettőt, vagy egyiket se. Lehet választani.

2009. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%

"ha valaki azt merte volna nekem mondani, szüljem meg a babát és adjam oda egy idegennek, azt hiszem a szemét kapartam volna ki...hogy én a saját véremet, akiért megszenvedtem, csak úgy passzoljam le?"


Már megbocsáss kérlek, de ez finoman szólva is egy nagyon rossz gondolatmenet. Ezzel ugyanis nem kevesebbet mondasz, mint azt, hogy a gyilkosság az teljesen rendben van, de a gyerekről való lemondás az valami szörnyűséges borzalom...


Holott a leghumánusabb tényleg az, ha megszüli az ember, aztán lemond róla, ha nem tudja vállalni, és akkor átveszi az állam, vagy valaki más. Így legalább LESZ egy élete a gyereknek (olyan, amilyen, de LESZ), míg a másik esetben egyszerűen kivégezteted, így egyáltalán nem LESZ.


Fura egy logika.

2009. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
amikor az abortuszt elvégzik, akkor még nem is igazán beszélhetünk babáról, az még csak egy embrió tudat nélkül...szerintem sokkal jobb még az életet a kezdet előtt megszüntetni, ahelyett, hogy hagyjuk élni és az életben szenvedni!Nem hallottál még olyat, mikor egy rossz körülmények között élő gyermek sírt, hogy miért hozták egyáltalán a világra? mert én már igen, elég sokat...és tudod, mikor az öngyilkosságot latolgatják, talán nem kéne figyelmen kívül hagyni...olyan környezetben nőttem fel, ahol sokat találkoztam ilyen gyerekekkel és tényleg csak szenvednek egész életükben! annak mi értelme van? nagyobb kínzás, mint az, hogy el sem kezdik... és tudod, nem tudnék egy olyna gondolattal élni, hogy van egy saját gyerekem, és valahol sír és szenved, mert én nem tudom eltartani... ki merem jelenteni,hogy az ilyen sorsú gyerekeknél még azok is jobban járnak, akik betegen születnek, de egy szerető, meleg otthonba és családba
2009. máj. 30. 15:12
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

Ez szép meg jó, hogy elképzelik, csak nem úgy működik, hogy ő azt mondja és onnantól kötelező a hittan, meg tilos az abortusz.

Egyébként pedig az az alkotmány tizenkettedik fejezetén belül a hatvanadik paragrafus kimondja, hogy a "A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a gondolat, a lelkiismeret és a vallás szabadságára." Szerintem ennek nem kicsit mondana ellent a mindenkinek kötelező hittan, úgyhogy nem is tudnák bevezetni.


Az abortusz betiltását sem lenne egyszerű keresztül vinniük, de ha már meglenne a döntés, nem tudom pontosan, hogy az milyen tárgy, de nem hiszem, hogy nem tartható róla népszavazás, már pedig, akkor simán össze lehet gyűjteni 200ezer aláírást, hogy ügydöntő népszavazást írjanak ki az abortusz újbóli legálissá tételéhez. Már pedig, ha az érvényes szavazók több mint fele, de legalább az összes választó polgár több, mint egynegyede egyetértene az abortusz újbóli legalizálásával, akkor a meghozott döntés az Országgyűlésre kötelező.


Szóval nem úgy megy az, hogy majd ők ezt meg azt kitalálják, hogy nincs abortusz, meg mindenki hittanra jár.

2009. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
nem is beszélve arról, hogy a felelőtlen tinik akik tényleg felelőtlenek, tudod, mit fognak művelni, ha terhesek lesznek,de nem mehetnek abortuszra? én elmondom neked: hasba verik magukat, rugdostatják magukat, hogy elvetéljenek, és ezért mindent el fognak követni, talán nagyobb kárt fognak tenni magukban is és a magzatban is, mint egy abortusz, és ha mégis megszülik...na azt a gyereket sem irigylem...majd végezheti kukában, hamukupacként, vízbe fojtva, stb... még manapság is előfordulnak ilyenek, akkor gondolj bele, mi lenne, ha még kötelező is lenne nekik kihordani a gyereket?
2009. máj. 30. 15:15
 9/32 anonim ***** válasza:
88%

Utolsónak: Az embriónak még rendes idegrendszere sincsen, illetve jogi értelemben sem számít embernek. Tehát nem gyilkosság, mivel az embriónak sem "fáj". Te például szívesen nőnél fel egy árvaházban 18 éves korodig, vadidegen emberek által nevelve, egy szobában 20 "gyerekkel" élve 17 éves életed?


Mondjuk szerintem is kényes kérdés, persze az lenne a legjobb, ha védekeznének. De ha ez elmarad, vagy még rosszabb esetben egy nemi erőszak következtében születik egy gyerek, és van még három a családban, akiket alig bírnak eltartani, akkor miért ne lehetne. Egy párhetes embrió még nem számít életnek, és szerintem annak "eltávolítása" jobb, mint egy tényleges élet megkeserítése, pl egy árvaházzal, szegénységgel.


A fogyatékos gyerekeket se engednéd elvetetni? Éljenek vakon, fél lábbal, hat végtaggal életük végéig, akár tiszta tudattal? Na ez a nagybetűs álszentség...

2009. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, nem az utolsónak, hanem a 15:07 perckor írónak.

Figyelmetlen voltam...

2009. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!