Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a jobbik hatalomra jutna,...

Ha a jobbik hatalomra jutna, ki fogja írni a kétes kérdéseket népszavazásra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, fog e különbözni a többi párttól ebben a tekintetben, vagy ugyanúgy nélkülünk dönt majd az embereket megosztó kérdésekben? én jobbikos vagyok, de ennek ellenére nagyon zavar pl két pontjuk: az abortusz betiltása és a kötelező hittan...szeretném, ha nem vennék el a szabadságomat abban, mit kezdjek a saját testemmel és hogyha már van gyermeken,hogyan neveljem azt. Nem akarom,h pl a lányom véletlenül neadj isten 17 évesen anya legyen,mert nincs más választása, és azt sem akarom,hogy hittannal tömjék a gyerekem fejét, mikor én nem nevelem őket kereszténységre...és úgy érzem, másoknak is vannak rajtam kívül ilyen apróbb kételyei a jobbik programjában...várható,hogyha már hatalomra juttatjuk őket, lesz bennük annyi becsület, hogy népszavazást írnak ki az ilyen kérdésekben?
2009. máj. 30. 14:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%
Pont ezért nem fogod hallani ezeket a kétes pontokat egyetlen Jobbik kampányrendezvényen se. Ott csak a nagyon hangzatos "börtönbe a bűnösökkel", "adózzanak a multik", és hasonló kijelentések harsognak amivel meg lehet venni az egyszerű embert. Ők is tudják, hogy az itt kérdezett lépések nem lennének túl szimpatikusan a nagy többség számára, ezért diszkréten hallgatnak róla, de a programjukba azért szerepel, hogy ne lehessen számon kérni később őket miatta. Amúgy meg ha minden kérdésben népszavazást írnának akkor megbénulna az ország működése. Egy népszavazás megszervezése, lebonyolítása nem megy napok alatt.
2009. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
54%

Bár én nem jobbikos vagyok (és a 4 jelenlegi parlamenti pártot se támogatom), de mivel kiemeltél 2 dolgot, ezért ezekhez szeretnék hozzáfűzni pár szót.


abortusz: köztudott, hogy káros lehet az anya szervezetére, és kockázata van a későbbi gyerekvállalás szempontjából, manapság annyira elfajultak a dolgok szexualitás terén, főleg a fiatalok körében, hogy aki nem tud felelősségteljesen védekezni, az aztán riadtan rohangál esemény utáni bogyó után vagy abortuszra, ami korántsem egészséges, se most se a jövő generációt tekintve, ennek a visszaszorítására szükség lenne, erre ez egy módszer lenne, ha beijesztenék az embereket


hittan: függetlenül attól, hogy te milyen szellemben neveled a gyerekedet, a hit ismerete, és a különböző egyházi közösségek ALAPOS ismerete hozzá kéne, hogy tartozzon az általános műveltséghez, rengetegen pocskondiázzák ugyanis a hívőket, anélkül, hogy ismernék alaposan, akár a múltat, akár a jelent, erre lenne jó a hittan, hogy ha nem is vagytok vallásosak, legalább ismerjék, hogy miről is szól valójában a dolog (csak hogy egyet kiemeljek, most hétvégén zajlik a Westend tetején a Soul & Gospel fesztivál, amin nézők tömegei vesznek részt évek óta és jól érzik magukat, ez keresztény szervezésű nyilvános és ingyenes program, és rossz visszajelzést még nem hallottam róla, mégis a gúnyolódók nem ezekkel azonosítják a hívőket)

2009. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Ha ők nem is írnák ki,ki lehet írattatni mint történt az mostanában egy pár esetben.
2009. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%

Abortuszról csak annyit, hogy nézzétek meg a Néma sikoly c. dokumentumfilmet, aztán folytatjuk a témát.

Egyébként a súlyos fogyatékossággal születendő gyerek abortálása érthető és indokolt, a baj nem ezzel van, hanem a fentebb is említett, "rendszeres" alkalmazásával.

(Megjegyzem, én se tiltatnám be. Csak azért tényleg nem árt tisztában lenni a dolgokkal.)

2009. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
80%

"függetlenül attól, hogy te milyen szellemben neveled a gyerekedet, a hit ismerete, és a különböző egyházi közösségek ALAPOS ismerete hozzá kéne, hogy tartozzon az általános műveltséghez, rengetegen pocskondiázzák ugyanis a hívőket, anélkül, hogy ismernék alaposan, akár a múltat, akár a jelent, erre lenne jó a hittan"


...akkor, amennyiben azt valóban így is tanítanák, objektíven és elfogultság nélkül, térítési szándéktól mentesen. De lehet ezt garantálni az ország minden egyes leendő iskolai hittantanáránál? Nagyon nem hinném. Márpedig aki elfogult (akár erre, akár arra), az már torzít, és nem lesz tiszta a kép, akár nagyon fontos dolgok is ki fognak maradni (még csak nem is feltétlenül szándékosan), és már elmegy a dolog valamelyik véglet felé. Mivel pedig a hittan-tanárok tudtommal elsöprő többségükben valóban hívők, nem is nehéz kitalálni, hogy melyik véglet felé.

2009. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
23:17 - Nézd, az egész jelenlegi oktatási rendszer következetlen, tehát nem ezzel van az alapvető probléma, ha következetes lenne az oktatási rendszer, és bevezetnék a hitoktatást, ugyanígy következetesen, nem lenne ezzel probléma. Én ismerek olyant, aki katolikus pap létére a többi vallásról is normálisan és objektíven tud beszélni. De ez azért köszönhető annak is, hogy tájékozott ember. De mint írtam, ha következetesen lenne felépítve a rendszer, nem kéne aggódni ilyenek miatt, hogy elfogultság.
2009. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
41%

A hittannak nem az a lényege, hogy a vallásra nevelje az embert, hanem tisztesére és becsületre. Az abortusszal meg, ha 17 évesen gyermeke "megajándékozza" Önt egy A hittannak nem az a lényege, hogy a vallásra nevelje az embert, hanem tisztségre és becsületre. Az abortusszal meg, ha 17 évesen gyermeke "megajándékozza" Önt egy unokával még mindig jobb, mintha az abortusz során egy komplikáció során a gyermeke meddővé válik. 2. Az a gyermek, amely azon anya hasában növekszik ugyanolyan ember, mint az aki 9 hónappal később megszületik. Kik vagyunk mi, hogy eldöntsük ki érdemes éljen ezen a földön és ki nem. Ha azt a gyermeket abortusz néven megöli. Az ugyan olyan gyilkosság, mintha egy 35 éves embert ölne meg. Azt se kérdőjelezi meg senki, hogy jogos vagy sem. Írországban és más Európai országban ez tényleges tétele a tiltó rendeleteknek.

Japánban pedig, már a megfogantatás pillanatától számítják az emberek születését. Azon napon tartják a születésnapi ünnepségeiket.

2009. máj. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

"A hittannak nem az a lényege, hogy a vallásra nevelje az embert, hanem tisztesére és becsületre."


Akkor miért nem vezetik be a kötelező etikát és erkölcstant? Vallás nélkül is lehetne tisztességre és becsületre nevelni. Én is tisztességes vagyok és becsületes, pedig nem vagyok vallásos, és nem is neveltek abban a szellemben. Kb 5-6 évesen jártam hittanra, de csak azért, mert "szerelmes" voltam a papba...miután elment, abbahagytam a hittant is...nem lehetett túl nagy meggyőző ereje rám ezek szerint.

Az abortuszhoz már nem kívánok hozzászólni, mert úgy érzem, mindent elmondtam róla, amit szerettem volna, és csak ismételgetném magam.


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, azokat is, amikkel nem értettem egyet!

2009. máj. 31. 10:34
 19/32 anonim ***** válasza:
77%

A kérdés irójának !

szeretném,ha nem vennék el a szabadságomat abban,mit kezdjek a saját testemmel.

Nem csak a sajátt tested egy másik személy teste is az abortusz=GYILKOSSÁG!!!!

Nem akarom,hogy pl a lányom véletlenül neadj isten 17 évesen anya legyen,mert nincs más választása:

Mikor teherbe esik az nem az ő választása?

2009. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
mint már leírtam, nagyon sűrűn előfordul, hogy védekezés mellett esik teherbe valaki! tehát a kérdésedre a válasz: nem, nem az ő választása! édesanyám a gyógyszer szedése mellett esett teherbe az öcsém után...és a saját testem fölött én rendelkezem, és a saját életem fölött is, ha egy gyerek tönkretenné és ráadásul még védekeztem is ellen, jogom van megszakítani a terhességet, mert nem az én döntésem volt...és inkább még akkor szakítom meg a terhességet, mikor még nem is nevezhető embernek, csak egy nagy adag tudattalan sejthalmaz, minthogy majd a szülést követően kiforduljak önmagamból és megfojtsam (ugyanis nagyon instabil vagyok lelkileg, ha valami ellen tehetetlenséget érzek, akkor elveszítem a fejem és támadok, volt már,hogy a saját páromnak estem neki kétségbeesésemben)
2009. jún. 2. 11:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!