Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a jobbik hatalomra jutna,...

Ha a jobbik hatalomra jutna, ki fogja írni a kétes kérdéseket népszavazásra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, fog e különbözni a többi párttól ebben a tekintetben, vagy ugyanúgy nélkülünk dönt majd az embereket megosztó kérdésekben? én jobbikos vagyok, de ennek ellenére nagyon zavar pl két pontjuk: az abortusz betiltása és a kötelező hittan...szeretném, ha nem vennék el a szabadságomat abban, mit kezdjek a saját testemmel és hogyha már van gyermeken,hogyan neveljem azt. Nem akarom,h pl a lányom véletlenül neadj isten 17 évesen anya legyen,mert nincs más választása, és azt sem akarom,hogy hittannal tömjék a gyerekem fejét, mikor én nem nevelem őket kereszténységre...és úgy érzem, másoknak is vannak rajtam kívül ilyen apróbb kételyei a jobbik programjában...várható,hogyha már hatalomra juttatjuk őket, lesz bennük annyi becsület, hogy népszavazást írnak ki az ilyen kérdésekben?
2009. máj. 30. 14:27
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
mellesleg ha betiltanák az abortuszt de én nem akarnám a gyereket bizonyos, hogy egyáltalán nem figyelnék oda a terhességre és a gyerekre sem, mivel nem én akarom,hogy bennem legyen, hanem mások... dohányoznék, innék, bravúrkodnék a lovon, hátha leesek és elvetélek...de ha mégsem, kap az állam a nyakába egy nem kívánt gyereket, akinek már előre meg van keserítve az élete, és mindez miért? hogy egy rohadt statisztikai mutatón lehessen belőle egy ezred
2009. jún. 2. 11:24
 22/32 anonim ***** válasza:

Jogod van élni és kiélni sexuális vágyaidat

(amely ha károkat okoz bizony felelsz majd érte!) a családtervezés ezért is felelösség és nem csak a nemi életről (életedről) szól hanem más életéről és sorsáról is a gyermekről ami a anya méhében van és mivel keresztény vagyok anyit mondhatok az abortusz Isten elött gyilkosságnak számit!

2009. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Ha te ennyire instabil vagy lelkileg, és képes volnál azokat megtenni szerencsétlen gyerekkel, amiről ő nem tehet, akkor neked sose legyen gyereked, és inkább legyél meddő, de jobbat mondok, ne szexelj, mert nincs hozzá eszed, hogy felelősségteljesen tedd. Istenem, annyian akarnak gyereket, és nem lehet, és járnak lombikbébi programra meg mindenre, és sok év után ha mégis sikerül, a mennyben járnak, te meg így állsz hozzá, komolyan, nem igazságos az élet, mert annak ad, aki nem érdemli, annak meg nem ad, aki értékelné...

Hagyjuk a témát, ne írj többet az abortuszról, mert még visszaüthet rád csúnyán a mostani gondolkodásmódod, de akkor már feleslegesen sírsz majd...


Ha instabil vagy lelkileg, akkor menj el pszichiátriára, mert ilyen gondolkodásmóddal oda való vagy.

2009. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudtok olvasni????? Papoltok a felelősségteljes szexről, mikor kb harmadjára írom le: védekezés mellett IS TEHERBE LEHET ESNI! Istenre meg tojok magasról, kb annyira érdekel, mint a húsvéti nyuszi...ha annyira tökéletes, akkor miért annak ad gyereket, aki nem akar, és miért nem ad annak, aki szeretné? de inkább ebbe ne menjünk bele, mert meddő vita minden egyes szóváltásom a keresztényekkel... És nem egy 14 éves felelőtlen csitri vagyok, akinek még nem ajánlatos a nemi élet. 20 éves vagyok, vőlegényem van, 2 éve fogamzásgátlót szedek és két év alatt egyetlen egyszer felejettem el bevenni, akkor pedig egy hétig nem is szexeltünk épp emiatt. Szóval szerintem igenis felelősségteljes vagyok, és mivel mindezek ellenére is teherbe eshetek, ne mondja meg nekem senki,hogy az az én hibám. Az lenne az én hibám, ha azért szülnék meg egy gyereket, hogy szenvedjen... én biztos elátkoznám a szüleimet a helyében, amilyen élete lenne. Mellesleg legyetek szívesek visszaolvasni és felfogni a példákat, amiket írtam. Nem hiszem el, hogy itt mindenki úgy ugat, hogy el sem olvassa, amiket írok, és nem gondol bele. Mellesleg nem az volt a kérdésem, helyes e vagy helytelen az abortusz, hanem az, hogy a jobbik dönthet e a többség akarata nélkül.
2009. jún. 2. 13:33
 25/32 anonim ***** válasza:

Én jobbikos vagyok, de nem vagyok vallásos, még csak meg sem vagyok keresztelve. Azonban nekem nincs baj a programjukkal. Én ezt az egészet nem úgy képzelem el, hogy fegyvert tartanak a fejemhez és kötelezően részt kell vennem minden egyes hittanórán naponta 3x, minden héten 2x templomba kell járnom és kötelezően kell imádkoznom a nap minden órájában, ahogy azt sem gondolom, hogy ezek a hittan órák nagyon kemény, nevelő órák lennének. Ha belegondolok, nálunk a suliban ez jól működött alapból, pedig nem jártam vallásos suliba és ez mondjuk kimondott hittan óra sem volt (5 hittanos ha volt a csoportban): havonta 1x-2x lementünk egy olyan terembe, ahol volt videó, ott megnéztünk mindenféle vallással kapcsolatos meséket (pl. Noéról stb.), közben barkácsoltunk. Pl. ha az egyik jelenetben egy kard került elő akkor mindenki csinált egy szép kardot, közben a tanárnéni mesélt mindenféle bibliai történetet, utána pedig jót játszottunk az új játékokkal. Ha belegondolok, akkor is terelgettek minket a vallás felé, kötelező volt a részvétel, de ezt senki nem érezte tehernek. Ez az egész nem úgy működne szerintem, ahogy nagyon sokan elképzelik, és nem lenne mindenféleképpen teher a más vallásúaknak sem: attól függ, hogyan tálalják, hogyan kivitelezik. Mi nagyon élveztük ezeket az órákat és töredelmesen bevallom, hogy most, 7-8 évvel később is visszasírom, mert annyira kellemes emlék.


Az abortusz tiltása sem úgy nézne ki szerintem, aogyan hangzik. (Bár nem tudom, ezekről lehet találni valami konkrétat, hogy a Jobbiknak konkrátan mi az elképzelése, milyen esetekben tennének kivételt stb.?) Szerintem tennének kivételt, pl. azokkal a gyerekekkel, akik betegen, fejlődési rendellenességgel születnének, és olyanokkal is, akiknek mindenféle gondos védekezés mellett "csúszott be". Szerintem az abortusz szigorúbbá tételével akarják egy kicsit felelősebb gondolkodásra ösztönözni az embereket, valamint meg akarják akadályozni, hogy fogyjon a magyar. Szerintem mindenféleképpen szükséges az abortusz korlátozása, mert gusztustalan, hogy manapság sokan lelkiismeret nélkül vetetik el a gyereküket, mert most inkább nem akarnak (itt is olvastam valahol egy ilyen hozzászólást: utálom a volt pasimat, azt mondta gyereket akar, megteremtettük a feltételeket, majd amikor terhes lettem közölte hogy mégsem és elvetettem" - ja, a pasi meggondolta magát és ő is lemondott a gyerekről, de a pasi a gonosz - korrekt)

2009. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit tennék hozzá: valószínűleg nem fognak minden kétes kérdést kiírni népszavazásra, mert az hihetetlen nagy költség és enyhén szólva is luxus lenne. Azonban ez általában nem úgy zajlik, hogy a kormányon levő párt kitalál valamit és ez akár tetszik a másiknak akár nem, így lesz és kész. Ezt a parlamentben ülő pártoknak meg kell szavazni - ha elutasítják, akkor nem lép érvénybe. Szóval ha a Jobbik hatalomra kerül (mondjuk az még messze van, jövőre is max. "csak" bejutnak), akkor is kétséges, hogy minden a programjukban levő pont meg tud valósulni. Engem ezek a "kétes" kérdések épp ezért nem tántorítanának el a párttól.
2009. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

köszönöm az ésszerű hozzászólást... igazad van, ha nem lenne ennyire keményen tálalva és ránk erőszakolva a dolog, ahogy elképzeltem, egészen elfogadható...végülis mondhatom otthon a gyerekeimnek azt, hogy a hittan óra egy mese óra, ahol csak meséket mond a néni/bácsi, amik nem történtek meg... az abortusz korlátozása is teljesen rendben van, de amennyiben az anya meg tudja indokolni, miért szeretné elvetetlni a gyerekét,akkor engedélyezzék


Legsúlyosabb indokok sztem:

egészségre veszélyes terhesség,

kiskorú vagy fiatalkorú anya,

anyagi okok-ide pl lehetne egy pénzügyi vizsgálatot csinálni,a jelenlegi keresetük alapján el tudnának e tartani egy gyermeket,

vagy pl ha orvos tudja igazolni, hogy az anya rendszeresen védekezett gyógyszerrel vagy spirál volt benn, vagy hasonló

2009. jún. 3. 22:37
 28/32 anonim ***** válasza:

22:29:


Ha ez így lesz, nekem sem lesz semmi bajom a Jobbikkal. Csak nem tudom miért higgyek benne, hogy így lesz? Ha a Jobbik normálisan kommunikálná a javaslatait (mondjuk az még ráér a 2010-es választásokig), akkor nem lennének ilyenfajta félreértések az emberek körében és kevesebb támadási felületet is hagyna magán.

2009. jún. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, függetlenül attól, mennyi idős vagy, nem vagy a korodnak megfelelő gondolkodási szinten. Ha ott lennél, akkor nem Istenre tjonál magasról (ő nem tojik rád, csak nem akarod észrevenni), hanem ezekre a jelenleg parlamentben pöffeszkedőkre, és esetleg képes lennél objektíven látni a politikát. De nem vagy a szinteden, és sajnos sokan nincsenek a szintjükön, hiába nagykorúak. Tudod, az életkorral nem jár automatikusan ép elme is, ha eddig még nem jöttél rá, lelked rajta...

Fölöslegesen idegesíted magad olyan dolgok miatt, ami miatt nem lenne szabad. Ezzel mérgezed önmagadat és a környezetedet is.

Miért nem azon gondolkodsz inkább, hogy miért kapod fel a vizet apróságokon, ami mellett normális ép elméjű ember szó nélkül elmegy, mert tudja, hogy idegeskedni fölösleges?

Ha így folytatod, diliházban végzed, inkább higgadj le, és tedd azt, amit egy bölcs zenész megénekelt: don't worry be happy...

2009. jún. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
sajnos nem én kívántam magamnak ilyen igedrendszert...már gyermekkoromtól kezdve szorongós vagyok,elég volt pl egy dolgozat hozzá, h egész éjjel rosszul legyek, az pedig, hogy valaki hisz e istenben vagy sem, nem érettség vagy épelméjűség, hanem egyszerűen világnézet és gondolkodásmód kérdése... nem akartam vallási témába belemenni, de az én szememben éppen a vallásos emberek azok, akik gyengeelméjűek és éretlenek, hiszen mesékben hisznek, mint a gyerekek és nem állnak két lábbal a földön, de mi most hiába csapnánk össze, hogy létezik e isten vagy sem, mert előttünk sem sikerült lezárni még egy ilyen vitát sem és biztos vagyok benne, hogy nem én leszek az első, aki kitérít valakit a vallásából és abban is biztos vagyok, hogy engem nem tud megtéríteni még maga a pápa sem...ezért inkább hagyjuk békén egymás világnézetét és ne menjünk bele fölösleges vitákba kérlek
2009. jún. 4. 05:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!