Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Gondolkodtatok már ilyenen?

Gondolkodtatok már ilyenen?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok.. számtalan ötletem lenne arra nézőleg,mi lenne jó ennek az országnak,hogy indulhatna be a gazdaság.. Sok ember támogatja az ötleteimet,de annyira elegem lett abból,hogy ennyi retardált van ebben az országban,hogy folyamatosan olyan kormányokat akarnak visszahívni az emberek,akik már tönkretettek itt sokmindent,és csak egymás marcangolásában látják a jót,nem az emberek érdekeit nézik. és ezek az emberek,akik őket megválasztják sem különbek egymástól,ugyanúgy marcangolják egymást. A hócipőm tele van vele,hogy a politika folyik már a csapból is,ezért szeretném kizárni magam mostantól belőle,amennyire csak tudom,és minél előbb mennék is el innen,ha tehetem,mert hiába szeretem Mo-t,hiába szép, én már most,fiatalon meguntam azt,ami itt megy. Sokaknak fel van kötve a szemellenző a szemére,csak azt látja amit látni akar. Nem szimpatizálok egyik kormánypárttal sem, mielőtt ezt mondanátok,csak elszomorító,ami ezen az oldalon is megy a Politika rovatban. Rossz ránézni..Van így még valaki,aki belefáradt ebbe fiatalon,megunta,és már tojik az egészre,és nemérdekli mi lessz itt? konkrétan így vagyok vele,és nem is hiszem,hogy valaha is változtatok ezen. Jöhetnek a hazaárulózások,nemérdekel, nem fogom magam marcangolni miatta,mennyi buta ember van. Csak gondoltam még kiirom ezt a kérdést utoljára,hátha látom azt,hogy nem csak én vagyok így.
2013. dec. 7. 22:35
1 2 3
 11/24 Shai-Hulud ***** válasza:

"Fiatal vagyok.. számtalan ötletem lenne arra nézőleg,mi lenne jó ennek az országnak,hogy indulhatna be a gazdaság.. "

OK, semmi baj, ez mással is előfordul. Ne add fel, öregedj még egy kicsit, és majd ha tapasztalt vén róka leszel, jelentkezz újra.

Ne feledd, visszavárunk úgy 30 év múlva!


"Sok ember támogatja az ötleteimet,"

Gondolom, ők is mind a te korosztályod. Próbáld egyszer elmondani az ötleteidet egy idősebb, sokat látott ismerősnek.

Vagy írd össze az ötleteidet egy füzetbe, és olvasd el néhány év múlva. Garantálom, hogy nagyon jól fogsz szórakozni!


"de annyira elegem lett abból,hogy ennyi retardált van ebben az országban"

Hát igen. Van néhány. Aztán van amelyiknek benő a feje lágya, és van amelyik úgy marad...

Kíváncsian várom, hogy te melyik csoportba fogsz tartozni?

2013. dec. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11-es! azért mert valaki tapasztalatlan,attól még lehetnek ötletei, mit hogyan. És ez nem legfőképp azon múlik,ki mennyit tapasztal. Elég megnézni a "nagy" tapasztaltakkal hova jutott az ország. Azzal a 394 elemmel,akik ott ülnek...Szóval erről ennyit.
2013. dec. 8. 00:11
 13/24 Shai-Hulud ***** válasza:

"azért mert valaki tapasztalatlan,attól még lehetnek ötletei, mit hogyan."

Természetesen. Menj el a képviselődhöz (mert van olyanod), és mondd el neki az ötleteidet. Ha van köztük jó és használható, biztosan örülni fog neki.


"És ez nem legfőképp azon múlik,ki mennyit tapasztal."

De, sajnos nagyrészt azon. Mit gondolsz, régebben miért az öregek tanácsa, majd a szenátus vezette a népeket? Miért nem a fiatalok - akik mellesleg elég erősek lettek volna hogy elkergessék az öregeket... Mégis az öreg, sokat tapasztalt emberek hozták a döntéseket.

Tudod a kor (általában) bölcsebbé, megfontoltabbá teszi az embert.


"Elég megnézni a "nagy" tapasztaltakkal hova jutott az ország."

Viszont azt nem szeretném meglátni, hogy egy-két fiatalos lendülettel, "kissé" elhamarkodottan, vagy nem átgondoltan hozott döntés hova is sodorhatná az országot.


Lehet, hogy ezek a vénemberek a Parlamentben nem a legbölcsebbek, és lehet, hogy lehetne jobban is csinálni a dolgokat, én ezt nem vitatom. Sőt, UTÓLAG én is nagyon bölcsen látom, hogy mi mindent kellett volna, vagy lehetett volna másképp csinálni.


Én még annyira nem vagyok vén, hogy pontosan lássam, hogy hogy kell vezetni egy országot. De annyira már igen, hogy azt tudjam, hogy milyen könnyen el lehet hibázni.

Ha fogpiszkálót akarok faragni, de elcseszem, akkor eldobom, és keresek másik fadarabot. De ha az országot cseszem el, ahelyett nincs másik!

2013. dec. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
A recept megvan, csak el kell olvasni a Tőkét. Egyszer már fellendítettük a gazdaságot és az életszínvonalat fejlett szintre, és újra megtesszük. Szocializmust kell csinálni.
2013. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

13-as

Valóban sokmindenben igazad van,egyetértek az államosításokkal,hogy az állam visszavásárolja azt,ami őt illeti meg,és a hasonló döntésekkel,ugyanakkor azokat,akiket te tapasztaltaknak nevezel,azok is futószalagon fogadják el a törvényeket,megfontoltság nélkül,és akkor jut egy rakatnyi dolog az eszükbe,miután már rég életbe lépett. ( Trafiktörvény pl... de ez csak egy a sok közül... ) És ha így nézzük,sokat nem tapasztaltak ők sem. Bár nekem akkor ebből az jön le,hogy azt akarod mondani,ugyan már,ne haragudjunk rájuk,hiszen ők még csak a 2.kormányukat alakították meg, DE HA MAJD már az 5.kormányukat alakítanák meg,akkor majd okosabbak lesznek,és akkor majd jobban lehet rájuk haragudni,ha elcsesznek egy két dolgot. De ez vonatkozik bármelyik másik kormányra ( a köztársaság kikiáltása óta)

2013. dec. 8. 10:36
 16/24 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem, nem ezt akartam mondani. :-D

Eszem ágában sincs ilyen téren védeni őket, főleg azért, mert nekem meggyőződésem, hogy saját érdekeik sokkal előrébb vannak a fontossági listájukon, mint az ország érdekei.

Valóban vannak olyan döntések, amiket kifogásolni lehet, amiket én, vagy te, vagy éppen valaki más egészen máshogyan hozott volna meg.


De azt tudomásul kell venni, hogy egy ország, egy gazdaság nem egyszerű dolog, és nem lehet kísérletezgetni vele. Nagyon meg kell gondolni, hogy milyen irányba visszük ezeket, mert nincs másik... Csak egyszer lehet jól elrontani, utána évekig, évtizedekig, esetleg évszázadokig tarthat, mire sikerül helyrehozni az egyszer elkövetett hibát.


Emiatt szokták a társadalmak vezetését olyan emberekre bízni, akik már tapasztalták, hogy hogyan működik egy gazdaság. Persze, tudom, ők sem hibátlanok, de legalább ismerik a különböző folyamatokat, azok hatásait. És persze tévedhetnek is, de ezért szoktak többen lenni, ezért vannak tanácskozó testületek, ilyen-olyan bizottságok, ahol többen, több szempont (és érdek) szerint vizsgálják meg a dolgokat.


Itt, egy ország sorsát befolyásoló döntésekben NINCS HELYE az ifjúkori "majd én megmutatom" jellegű melldöngetéseknek (ne érts félre, ezt általánosságban mondom), és nincs helye a megfontolatlanságnak, tapasztalatlanságnak. Itt kizárólag az érett, meggondolt döntéseknek szabad érvényre jutniuk - sajnos még így is bizonyulhatnak ezek a döntések tévesnek.


Az pedig egész más kérdés, hogy lehet-e rájuk haragudni a döntéseik miatt. Persze hogy lehet, sőt, biztos hogy bármilyen döntésnél lesznek olyanok, akiket az sért, akiknek kárt okoz. Ha a döntés rossz volt, legközelebb nem ezeket a döntéshozókat kell megválasztani. Vagy ha a döntés bűncselekmény volt, akkor felelősségre kell vonni a döntéshozókat. Sajnos ezekre is van példa.


De az irányítást mindenképpen olyan emberek kezébe kell adni, akiket már nem a lelkesedés és a tudatlanság, hanem a nyugodt, megfontolt tapasztalat vezérel.

2013. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Értelmes embernek tűnsz a válaszaid alapján ,bár én úgy látom,sokan bíznák a fiatal( és még tapasztalatlan) emberekre a döntést,mert már sokan annyira kiábrándultak a régi arcokból,hogy már a "semmibe" ugrás is jobb döntés nekik. És igen,kifejtetted az álláspontod,amit tiszteletben tartok,és van igazságalapja nagyon is sok,de az én álláspontomat is meg kell értened,mert ebben nekem is igazam van,hogy sokaknak a semmibe ugrás is kedvezőbb döntés lenne a mostani helyzeteknél. De ez régen működött jól,amikor pl a cipészetet cipészmestertől tanulta a tanuló,majd amikor letette a mestervizsgát,akkor ő lett a következő cipészmester,és ő tanította az újabb inast.Ez a dolog a politikusoknál is működne, a régi hozáértőbbektől való tanulás. Csak előbb azt kellene felfedni,milyen politika áll a tanulóhoz közel,és az alapján kiválasztani a tanítóját,és úgy végigvinni a lépcsőfokokon. Szerintem ki lehetne ilyet találni ma is,ezek a dolgok régen működtek.
2013. dec. 8. 12:10
 18/24 anonim ***** válasza:

"Jó akkor te vagy az okos.Tudod ,okos enged,a többit pedig magadtól kitalálod a mondat végét. Nem vitatkozni jöttem,és semmi közöd nincs a koromhoz,bár az írásodból lerí,hogy buta vagy,és te nem értesz hozzá, bár ezt ma már senki sem vallja be a külvilágnak,esetleg talán magának. Nah ezért is tart sok ember ott ahol,a béka feneke alatt,mert olyan "játékokba" próbálja belevinni az embert,ami alapján ő biztosan megmondja,hogy buta a másik,de magáról mégcsak feltételezni se feltételezi. Szóval kedves 5-ös válaszadó,köszönöm a hozzászólásod,de nem a témához szóltál hozzá,hanem úgy becsmérelsz valakit,hogy nem is ismered,és megmondod pár mondatból,milyen. Gratulálok hozzá, biztos sok észt kaptál... ;))"


Egész egyszerűen nem én vagyok a téma, azért nem. Magamról biztos nem állítanám soha hogy okos vagyok, nálam ez egyenlő a butasággal és nagyképűséggel. Ez a mondat pedig:


"Nagy ötlet? Nem kellenek ide nagy ötletek,csupán logikus,gondosan felépített gazdasági program."


Olyan szintű butaságot mutat, hogy megmosolyogtató. De előre, majd felnősz egyszer!

2013. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
# 8-asnak teljesen igaza van. Kérdező, $egghülye vagy. Meg szerintem általános iskolás, aki kivételesen helyenként még helyesen is tud írni.
2013. dec. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Értelmes embernek tűnsz a válaszaid alapján ,bár én úgy látom,sokan bíznák a fiatal( és még tapasztalatlan) emberekre a döntést,mert már sokan annyira kiábrándultak a régi arcokból,hogy már a "semmibe" ugrás is jobb döntés nekik."

EZZEL a mentalitással meg menj el bégetni a jobbik-szavazók táborába. Na azoknak pontosan ez a tervük.

Az értelmesebbje meg rávágja, hogy igen, biztos a gazdasági "semmibe ugrásos" öngyilkosság, meg az azt követő össznépi éhezési program a legjobb módszer a korrupció megszüntetésére.

2013. dec. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!