Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A liberálisok számára miért...

A liberálisok számára miért annyira fontos a melegházasság és a marihuána legalizációja?

Figyelt kérdés
Ezek a dolgok csak a társadalom nagyon kis részét érintik, lennének ennél fontosabb dolgok is. És az sem olyan egyértelmű, hogy ezek engedélyezése társadalmilag hasznos lenne.

2017. máj. 18. 19:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Ezek kiragadott példák. Nem ez a fontos, hanem az egyén szabadsága. Az, hogy mindenkinek a szabadsága addig terjed, amíg azzal más szabadságát nem sérti. Ez a liberalizmus alapelve egy mondatban.

Ez a két dolog pedig ebbe a körbe tartozik.


Társadalmilag milyen kára lehetne, ha egyébként együtt élő két azonos nemű a törvény előtt is azonos jogokat kapna mint a heteró házaspárok?

A fű legalizálása milyen kárral járna? mert a "kapu-drog" elmélet kb. annyira +tudományos" mint hogy a Föld lapos. Tudományosan régen megdőlt elmélet. Viszont befüvezve gyakorlatilag töredéke annyi bűncselekményt követnek el mint ittasan. Társadalmi haszna pedig az ellenőrzött minőségen túl az állam adóbevétele az ellenőrzött eladások után.


A nem liberálisoknak miért annyira fontos a mindenáron való megakadályozásuk?

2017. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
20%

"emű a törvény előtt is azonos jogokat kapna mint a heteró házaspárok?"


Bejegyzett élattársi kapcsolatban milyen jogokat nem kapnak meg, amit házasságban megkapnának?

2017. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudom liberálisnak számítok-e, én nem sorolom magam annak, de látok olyan dolgokat amik szimpatikus a programjaikban. A marihuána legalizációját támogatom, de talán előbb dekriminalizálni kellene, már az is egy eredmény. A melegházasságot én határozottan ellenzem.
2017. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
24%

Érdekes kérdés. Gondolkodtam rajta, és ezzel álltam elő:


Mert a liberálisok folyton vitatkoznak egymással, és ezek azok, amikben nagyjából mindenki meg tud egyezni. Két liberális legalább öt adópolitikát tud kitalálni, ami a személyes szabadság maximalizálását célozza. Hidd el, én is liberális vagyok, és nagyon sokat vitatkozom más liberálisokkal is gyakorlatilag minden ügyön. De ezek olyan szép és egyszerű ügyek. Szóval szerintem ez ilyen összefogó erejű dolog.

2017. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
6%
A buzulást rég be kellett volna tiltani.
2017. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%
Hogy kinek mi a fontos, az nézőpont kérdése. Mindenesetre nem kell korlátozni azt, amiről egzakt és megkérdőjelezhetetlen módon nem bizonyított, hogy káros a társadalomra nézve. Az alkohol és a dohányzás egyértelműen hatalmas károkat okoz a társadalomnak, mégis, képmutató módon a társadalom engedélyezi, sőt a magyar társadalom az uralmon levő (elit ???) politikai párthoz tartozók ill. szimpatizánsok privilégiumává teszi a dohánytermékek árusítását.
2017. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%

# 12/16 Időpont ma 20:27

Pld. alapból azt, hogy házastársnak hívhassák magukat.


De ha nincs különbség, akkor miért is nem engedik?

2017. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
8%

"Pld. alapból azt, hogy házastársnak hívhassák magukat."


Ez totál elhanyagolható az ő szempontjukból.

Ez kb akkora hülyeség, mint azon duzzogni, hogy férfi létemre én akarok lenni a menyasszony.

Vagy a nőm a vőlegény.

2017. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
46%
11-es nagyon szépen összefoglalta. Bravo!
2017. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
15%

Melegházasság: Ezt én se értem. Szerintem azért, mert megszállottan nemzet és keresztényellenesek. Egyébként az amerikai filmekben szereplő melegeken ők is röhögnek.


Marihuána: Ez viszont teljesen jogos. A törvényhozásban szerintem nagyon fontos, hogy a törvényeknek igazságosaknak kell lenniük. Jelenleg van egy nagyon egészségtelen drog, amit az állam támogat, meg egy kevésbé egészségtelen, amivel szemben boszorkányüldözést szervez.

Szerintem ha engedélyezve van az alkohol, akkor a fűnek is engedélyezettnek kell lennie. Aki mást mond, az vagy szimplán tudatlan, vagy olyan, mint egy libsi a melegházassággal kapcsolatban.

2017. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!