Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A liberálisok számára miért...

A liberálisok számára miért annyira fontos a melegházasság és a marihuána legalizációja?

Figyelt kérdés
Ezek a dolgok csak a társadalom nagyon kis részét érintik, lennének ennél fontosabb dolgok is. És az sem olyan egyértelmű, hogy ezek engedélyezése társadalmilag hasznos lenne.

2017. máj. 18. 19:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
44%
Teleport igenis van. Én gyakean használom pláne ha füvezek.
2017. máj. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
73%

Ezek messze nem annyira fontos dolgok, mint amennyire a jobb oldal próbálja őket bemutatni. A jobbos lejáratás célja, hogy a választók minden liberálist b.u.z.i drogosnak lássanak.


Nade, ha megnézed az elmúlt 20-30 év statisztikáit, azt látszik belőlük, hogy a drogellenes kampányok ellenére szemernyit sem csökkent a drogfogyasztás, sőt, egyes években kirívóan magas volt (nyilván ezek csak becsült értékeke, de egymáshoz képesti korrelációjuk jól kiolvasható). A legtöbb drogost nem a túladagolástól kell félteni, hogy egyrészt attól, hogy fertőzött tűvel szúrja magát, másrészt attól, hogy gyenge minőségű, hamis, vagy akár mérgező anyagokkal tömi magát. Ezt megakadályozandó létre lehetne hozni olyan üzleteket ill. automatákat, ahol tiszta, ellenőrzött minőségű anyag, és tiszta eszközök érhetők el, és mindezt vonzóvá kéne tenni a drogosok számára. Az anyag mellé árukapcsolásként lehetne adni pl. szórólapokat, amin hasznos infók vannak akár a kezelési lehetőségekről, akár arról, hogy kit hívjál ha a haverod túllőte magát, stb.

A dolog másik oldala, hogy így be lehetne kapcsolni a drogot a fehérgazdaságba. Nyilván a dílernek nincs vállalkozói engedélye, nem fizet Áfa-t, nem adózik, a pénzmozgás nyomonkövethetetlen. Ha az elosztást átvenné egy állami dílerhálózat, akkor ezek a pénzek legálissá válnának, az állam bukszáját gyarapítanák, nem a maffiózókét. Persze, ehhez az kell, hogy ne növekedjen a cucc ára, sőt, ha lehet inkább csökkenjen. A legnagyobb probléma ezzel az, hogy a drogmaffia biztosan nem hagyná, hogy az állam csak úgy elvegye tőle az aranytojást tojó tyúkot, szóval komoly háborúkkal kell itt számolni.


A melegházasságról pedig azt gondolom, mivel a melegek együttélése most sem tiltott, én nem látok okot arra, hogy az állam miért ne ismerhetné el a kapcsolatukat. Igazából a XXI. században alapnak kéne lennie, hogy te döntsd el, kivel akarsz házasságra lépni.

2017. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
12%
A legtöbb drogost attól kell félteni, hogy rászokik, és már akármit tesz, függővé válik, és csak szenved.Rengeteg jobboldali és szélsőséges nézete valló személy él valamilyen tudatmódosító szerrel, akár különféle drogokkal, akár alkohollal. Akkor mit is panaszkodnak? Miért másokat hibáztatnak? Maguk változzanak meg, utána felszólalhatnak mások hibáiért is! A liberalizmust azonosítják a züllöttséggel, amikor a züllöttség, az agresszió és az elnyomás pont hogy a szélsőjobb emberekre jellemző, akik csupán kegyetlenkedni és gonoszkodni akarnak, és nem hazája, és az emberiség szeretete, hanem pont hogy az emberek iránti gyűlölet hajtja őket!
2017. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%

Az egész propagandája, ami borzalmas. Egy másik témában már kifejtettem a véleményemet a melegházasságról (amiről úgy tudom van papíros élettársi viszony, melegeknek, és pont ugyanazokat a jogokat biztosítja). Röviden: fogalmam sincs, miért nem hívhatják házastársaknak magukat, tökmindegy.


Az igazi liberálisok (akik közül vélhetően többen hozzászóltak előttem) nem a kiragadott 2 témával foglalkoznak kizárólagosan. A "liberálisok" pedig valójában egész más céllal cselekszenek, mint amit előadnak a nagyközönségnek. Egy kép, ami olyan kérdéseket vet fel bennem, hogy vajon milyen szándékkal megy ez, egy elfogadásért és toleranciáért tartott felvonuláson...


[link]



Ja és a fű kérdést sem értem, csak összeesküvős elképzelgéseket találtam ezzel kapcsolatban. Pedig tök jó bevétel lenne az államnak, visszaszorulna a bűnözés (nem pénzelnék a drog által...) Rengeteg mosolygós és éhes ember mászkálna az utcán (és nem hányós kiabálós alkeszek másznának...). Az pedig, hogy belépődrog lenne még számomra is kétséges, pedig én aztán el tudok képzelni sokmindent...

2017. máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!