Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek jó dolog a demokrá...

Szerintetek jó dolog a demokrácia?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok a híve, szerintem az embereket irányítani kell. A legjobb államforma a királyság lenne, ahol 1 ember kezében van az összes hatalom (esetleg tanácsadói lehetnek) és az van, amit ő akar. Vagy diktatúra, csak ugye erről a fogalomról egyből egy negatív dolog jut eszünkbe. Sokan visszaélnek a hatalommal, de meg lehetne jól is csinálni. Azért persze az embereknek is lehetnének javaslataik, aztán vagy meghallgatják őket, vagy nem. De egy rossz uralkodó nem maradhatna sokáig, azt úgyis elűznék. De ahova most eljutottunk, szerintem elég hülyeség, hogy arról szavaznak, hogy szavazzanak-e a britek, hogy kilépnek az unióból, ha lenne egy normális uralkodó, azt mondaná lépjünk ki, aztán kész. De ez csak az én véleményem, lehet nem ilyen egyszerű a dolog.

2019. márc. 28. 15:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
jav* több, mint 100 éve
2019. márc. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

"A gazdasága viszont kőkeményen kapitalista. Továbbá: Ázsia és Európa közt azért vannak nem csekély különbségek mentalitás és kultúra terén."

Ez nem változtat azokon a tényeken, hogy 1. diktatúra van, 2. a világ legdinamikusabban fejlődő gazdasága.


"Kit érdekel Kína gazdasága? Kommunista diktatúra van, megfigyelik az embereket, nincs szabadság."

Lényegében itt Európában is igaz ez, csak itt még fejlődés sincs.

2019. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Jaja, tiszta diktatúra ez az Európa. Itt is pontozzák az embereket és az alapján veszik fel őket munkahelyre, iskolába stb?
2019. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Engem pl. kirúgnának a munkahelyemről, és nem is vennének fel sehova, ha mindenhol névvel együtt vállalnám a politikai véleményemet.
2019. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

#24

Amennyiben politikai véleményed a szélsőség kategóriájába tartozik, akkor érthető..

2019. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

'Ez nem változtat azokon a tényeken, hogy 1. diktatúra van, 2. a világ legdinamikusabban fejlődő gazdasága.'


Jó, csak kitörölheted magadnak a fejlődő gazdasággal, ha közben egy csomó téren le vagy korlátozva.

2019. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

"Amennyiben politikai véleményed a szélsőség kategóriájába tartozik, akkor érthető.."

Demokráciában nem érthető, amúgy meg minden véleményt szélsőségnek bélyegeznek manapság a liberálbolsevikon kívül.


"Jó, csak kitörölheted magadnak a fejlődő gazdasággal, ha közben egy csomó téren le vagy korlátozva."

Milyen rendszert választanál? Ahol panaszkodhatsz, és bőven van is miért, vagy ahol tilos panaszkodnod, de nincs is okod rá?

2019. márc. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Miért nem mondod ki nyíltan, diktatúrára vágysz?
2019. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"Milyen rendszert választanál? Ahol panaszkodhatsz, és bőven van is miért, vagy ahol tilos panaszkodnod, de nincs is okod rá?"


hát persze.

mond már meg kérlelhetetlen proletár őszinteséggel, ha nincs az embernek oka panaszkodni, akkor miért is tilos?

2019. márc. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"Miért nem mondod ki nyíltan, diktatúrára vágysz?"

Már kimondtam, hogy a diktatúra egy jó diktátorral jobb, mint a demokrácia. Rossz diktátorral természetesen rosszabb.


"mond már meg kérlelhetetlen proletár őszinteséggel, ha nincs az embernek oka panaszkodni, akkor miért is tilos?"

Volt már ilyenre nem egy példa a történelem során. Amúgy meg azért, mert sokan nem tudják, mi a jó nekik.

2019. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!