Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek jó dolog a demokrá...

Szerintetek jó dolog a demokrácia?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok a híve, szerintem az embereket irányítani kell. A legjobb államforma a királyság lenne, ahol 1 ember kezében van az összes hatalom (esetleg tanácsadói lehetnek) és az van, amit ő akar. Vagy diktatúra, csak ugye erről a fogalomról egyből egy negatív dolog jut eszünkbe. Sokan visszaélnek a hatalommal, de meg lehetne jól is csinálni. Azért persze az embereknek is lehetnének javaslataik, aztán vagy meghallgatják őket, vagy nem. De egy rossz uralkodó nem maradhatna sokáig, azt úgyis elűznék. De ahova most eljutottunk, szerintem elég hülyeség, hogy arról szavaznak, hogy szavazzanak-e a britek, hogy kilépnek az unióból, ha lenne egy normális uralkodó, azt mondaná lépjünk ki, aztán kész. De ez csak az én véleményem, lehet nem ilyen egyszerű a dolog.

2019. márc. 28. 15:45
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

#30

De basszus, mi a garancia arra, egy jó diktátort fogsz ki a felhozatalból?

Ezt a lutrit nem érti egyetlen diktatúra-szimpatizáns sem.

Ezért jobb a demokrácia, ott van mozgástered legalább.

2019. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

"De basszus, mi a garancia arra, egy jó diktátort fogsz ki a felhozatalból?"

Semmi. Csak akkor jobb a diktatúra a demokráciánál, ha jó a diktátor. Eddig is ezt írtam.

2019. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
1 kezemen össze lehetne számolni, hány jó diktátor volt eddig.
2019. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

"Semmi. Csak akkor jobb a diktatúra a demokráciánál, ha jó a diktátor. Eddig is ezt írtam."


az ügye tudod, hogy a jó diktátor csak a mesében létezik?

2019. márc. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Gyakoribb a jó diktátor, mint hinnéd. Csak Magyarországon ott volt többek között Szent István, Szent László, IV. Béla, Hunyadi Mátyás, és bár ezzel nem mindenki ért egyet, én Horthyt is ide sorolnám. De bármelyik országból lehetne még példákat hozni.
2019. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

"Sokan visszaélnek a hatalommal, de meg lehetne jól is csinálni." - nem, nem lehetne.

Illetve ha "jól csinálod", azt hívják demokráciának.

2019. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!