Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Csak engem irritál a titkolózá...

Csak engem irritál a titkolózás azzal kapcsolatban, hogy kire szavaztak az emberek?

Figyelt kérdés

Ha ismerősökkel a választásokról beszélgetünk, legyen az EU-s, országgyűlési vagy helyi, jön az odavetett „magánügy”. Ezzel csak az a gond, hogy egy ember személyiségéhez, megítéléséhez hozzátartozik hogy miféle politikai erőt támogat. Ezáltal milyen intézkedéseket, milyen alakokat... Főleg a mai politikai helyzetben, ahol világszinten trend a rossz populizmus, a szélsőségek előretörése. Egy ilyen polarizált világban könnyen megeshet, hogy az illető erkölcsileg erősen aggályos dolgok mellett áll. Nem szívesen jópofiznék egy olyan emberrel, aki a korrupciót, gyűlöletkampányt támogatja, vagy helyi szinten akár még súlyosabb, mindennapok során megélhető kártékony lépéseket.

Természetesen nem a szavazás alkotmány adta titkos mivoltát vonom kétségbe. Hanem a személyes hozzáállást egy-egy társaságban.



2019. máj. 27. 17:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

Én eleve fizikailag viszolygok az olyan emberektől, akiknek a második mondatuk már politikai töltetű.

Olyan beteges, mániás hatást kelt és szektásítani sem hagyom magam, hogy csak olyanokkal vegyem magam körül, akikkel 0-24-ben szidhatunk, vagy dicsérhetünk valami pártot.

Te azt csinálsz Kérdező, amit akarsz, odaszavazol, ahova akarsz, de másokat hagyjál békén!

2019. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%

"Egy ilyen polarizált világban könnyen megeshet, hogy az illető erkölcsileg erősen aggályos dolgok mellett áll. "

Igen.

De akkor emiatt van vele gond és nem amiatt akire szavazott.

A legjobb barátom pont az én általam támogatott párt riválisára szavazott mindig is. Holott szinte mindenben hasonló az erkölcsi felfogásunk, a családtól az ország dolgain át a gazdasági kérdésekben is. Nagyobb részt ugyanazokat a dolgokat tartjuk értékesnek és fontosnak - ezért vagyunk barátok.

Egy dologban különbözünk nagyon, abban hogy én X pártnál látom azt, hogy ezeket képviseli, ő meg Y pártban, ami pont ellenfele és élesen szemben állnak egymással. A pártok és nem mi. Ő mindig is elfogadta, hogy én melyik oldalt támogatom és én is elfogadtam, hogy ő meg a másikat. Pont amiatt, hogy az értékeink azonosak.

Ugyanakkor ismerek olyanokat akik ugyanazt a pártot támogatták mindig is, mint én, de alig valamiben egyezik meg az erkölcsi felfogásunk.

Amikor egy ismerősömről megtudtam, hogy kiáll a könnyűdrogok legalizációjáért, holott kisgyerekei vannak, akkor nem azért nem tudtam vele utána már könyedén társalogni, mert az szdsz-re szavazott, hanem mert számomra összeegyeztethetetlen ha valakinek gyereke van és mellette drogozni akar.

2019. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
86%
Az is sokat mondó, hogy az ismerőseivel is jópofiznia kell. Amúgy kérdező pont az olyanok miatt kell titkolni, mint te.
2019. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Az engem nem izgat, ha valaki ezt válaszolja, az jobban izgat, hogy szórakozik, hogy "ezt" képviselem, de a cselekedeteim tök ezzel ellentétes. Tehát Y. szimpatizáns vagyok, de A-féle képen nyilvánulok meg, ez nem tetszik nekem.
2019. máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
74%

A barátságban a politika nem szabad, hogy számítson - és különben is ezen kellene változtatni: hogy elfogadják az emberek, hogy a másik máshogy gondolkodik; és önmagában ettől még nem lesz "rossz".

Az meg, hogy az épp aktuális politikai döntések kinek okoznak személyes károkat... NINCS olyan politikai döntés, ami mindenkinek jó. Ilyen alapon egyik pártra sem lenne szabad szavazni.

Nem irritál. Ha már... akkor az, ha valaki nem megy el szavazni, különösen, ha ezzel még dicsekszik is. Ezt felelőtlennek és rossz példának tartom.

2019. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

„Arra gondoltál már hogy nem te nyaltad hegyesre a piramisokat és akár még tévedhetsz is de te a saját értékítéleted úgy próbálod beállítani mintha valami objektív megdönthetetlen tény lenne?”


Két megtörtént esetet írtam le... Elolvastátok egyáltalán?

2019. máj. 27. 19:04
 17/31 A kérdező kommentje:

„Én többre értékelem magát az embert, mint azt, hogy melyik pártra szavazott”


Mi az, hogy „maga az ember”? Ezt az absztraktnak tűnő dolgot többek között az adja, hogy milyen cselekedetek köthetők az adott emberhez. És ha valakinek az, hogy hatalomra segíti azt az erőt, aki a barátja családját tette tönkre, hát nem éppen pozitív jellemvonás:)

2019. máj. 27. 19:08
 18/31 A kérdező kommentje:

És nyilván nem ilyenekre gondolod elsősorban, hogy valaki LMP-s más meg Momentumos.

Hanem az igazi kártékony szélsőségekre, mint a fidesz, Mi hazánk, Gyurcsány Ferenc és társai.

2019. máj. 27. 19:13
 19/31 anonim ***** válasza:
71%

16-17-18 Kérdező

Ezek után csodálkozol, hogy az emberek lekoptatnak?

Még itt is olyan erőszakos vagy mint a piaci légy, milyen lehetsz a való életben?

2019. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Távolról sem hozom fel annyiszor a politikát egy beszélgetés során, mint gondolnád. Ellenben ez a politika topik a gyakorikerdesek.hu-n, szóval...
2019. máj. 27. 19:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!