Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Csak engem irritál a titkolózá...

Csak engem irritál a titkolózás azzal kapcsolatban, hogy kire szavaztak az emberek?

Figyelt kérdés

Ha ismerősökkel a választásokról beszélgetünk, legyen az EU-s, országgyűlési vagy helyi, jön az odavetett „magánügy”. Ezzel csak az a gond, hogy egy ember személyiségéhez, megítéléséhez hozzátartozik hogy miféle politikai erőt támogat. Ezáltal milyen intézkedéseket, milyen alakokat... Főleg a mai politikai helyzetben, ahol világszinten trend a rossz populizmus, a szélsőségek előretörése. Egy ilyen polarizált világban könnyen megeshet, hogy az illető erkölcsileg erősen aggályos dolgok mellett áll. Nem szívesen jópofiznék egy olyan emberrel, aki a korrupciót, gyűlöletkampányt támogatja, vagy helyi szinten akár még súlyosabb, mindennapok során megélhető kártékony lépéseket.

Természetesen nem a szavazás alkotmány adta titkos mivoltát vonom kétségbe. Hanem a személyes hozzáállást egy-egy társaságban.



2019. máj. 27. 17:14
1 2 3 4
 21/31 mindentudó99 ***** válasza:
58%
#18 Ki adott rá felhatalmazást hogy meghatározd melyik kartékony melyik nem?
2019. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
82%

"És ha valakinek az, hogy hatalomra segíti azt az erőt, aki a barátja családját tette tönkre, hát nem éppen pozitív jellemvonás:)"


És ha te ugyanezt teszed a szavazatoddal?

2019. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
79%
Nem irritál, az értékrendjéből ki tudom következtetni, hogy a szélsőségekre szavaz(na) és nyilván nem akarok olyan ismerőst se nagyon, aki mondjuk bizonyos állampolgártársaimat másodrendűnek gondolja, akármiért is, de ehhez a tényhez nem kell tudnom, hogy kire szavazott elég ha felhozom a témát.
2019. máj. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Nekem gimnáziumi tesitanár Magyar Gárda parancsnok volt és Jobbikos jelölt az első időben. Én nem szimpatizáltam azzal a nézetekkel, mégis magamat tartanám szegényebb embernek, ha nem ismerem meg jobban és alakul ki jó viszony vele. Sokat köszönhetek neki.
2019. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy Magyarország olyan... hm, hogy fogalmazzak... nem normális hely, hogy itt tabu a politika, míg vallás előszeretettel vitáznak, miközben pont fordítva kellene lennie, mivel pont a vallás magánügy.

Viszont a te hozzáállásod sem az igazi. Kicsit nagyképűnek hangzik, viszont igaz, hogy értelmiségi körökben mozgok, és ott sem nagyon téma, hogy kire szavaz a másik, persze, ha kérdezik, akkor mondjuk, mivel felvállaljuk álláspontunkat, de többnyire inkább politikai kérdésekben saját álláspontunk ismertettjük, vitázunk azzal kapcsolatban. Tehát nem az a téma, hogy "szavazz a momentumra", hanem hogy "szerinted hogyan lehetne jobb oktatás". És én ezt a vitakultúrát hiányolom a társadalmunkból.

2019. máj. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Korrekt választ írt az utóbbi illető.

Igen, nálatok természetesnek hat, hogy felvállaljátok. Ez pozitív. És többek között ezt hiányolom.

A nagyképűséget nem mondom, hogy nem érzem jogosnak. De megnyugtatásodra közlöm, hogy vitázni mi is szoktunk a haverokkal, ismerősökkel oktatásról, környezetvédelemről és efféle témákról. Viszont akikkel ilyen dolgokról lehet beszélgetni, rendelkeznek megfelelő EQ-val, ezáltal kellően empatikusak, van igazságérzetük és nem fogják „judás pénzért” eladni a barátaikat. És kellő intelligenciával is rendelkeznek ahhoz, hogy ne álljanak be egy szélsőséges eszméket valló párt szurkolótáboraba. Ezért nyílt dolog ez nálatok is, s nálunk is. Szerintem.

2019. máj. 28. 05:51
 27/31 anonim ***** válasza:
66%
Miért van az, hogy bennem sohasem merülnek fel ilyen feltételezések, hogy azért, mert X-re szavaztam és nem Y-ra, emiatt én bármiben is jobb vagy különb vagyok.
2019. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

„Miért van az, hogy bennem sohasem merülnek fel ilyen feltételezések, hogy azért, mert X-re szavaztam és nem Y-ra, emiatt én bármiben is jobb vagy különb vagyok.”


Mert nem látod át kellőképpen a dolgokat. Híján vagy a kauzalitás felismerésének.

2019. máj. 28. 16:05
 29/31 anonim ***** válasza:
54%
Pedig egyáltalán nem vagyok híján az ok-okozati összefüggések felismerésében.
2019. máj. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

#29

Szerintem valami olyasmire gondol, hogy attól még, hogy mindenkinek 1 szavazata van, még egy 8 általánossal rendelkező nem fogja ugyanúgy megítélni, mérlegelni a helyzetet, mint egy diplomás ember.

Egy nyolc általánossal rendelkező embernek valószínűleg fogalma sincs az energetika kérdéséről, míg egy diplomás embernek, ha nincs is, akkor képes utánaolvasni és értelmezni azt.


#25-ös voltam

2019. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!