Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha kölcsön adok valamit és...

Ha kölcsön adok valamit és nem adja vissza, akkor feljelenthetem lopásért?

Figyelt kérdés
A helyi kis rendőrőrs véleménye szerint nem ajánlják a feljelentést mert ha kiderül hogy "nem úgy" (azaz tudtomon kívül) lopták el, hanem "odaadtam", akkor az eljárás költségét én fizethetem... Most mit tegyek? Menjek más rendőrőrsre?

2019. aug. 28. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
rendőröknek igazuk van. Polgári peres úton követelheted vissza az oda adott javadat, fél év + fél év fellebbezés. Máskor nem adsz kölcsön...
2019. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ja, ezt állítják. De a polgári per semmit sem ér. A dolog kényesebb: egy telefon vásárlásról van szó, ami ki sincs fizetve de a részletek engem terhelnek, az alak meg jót vigad, hogy mekkora fogása volt... se bántani, se kényszeríteni, hogy átírassa a szerződést a saját nevére nem lehet... Én már bele betegedtem a sztoriba és dührohamokat kapok amikor jönnek a készülék és az előfizetési számlák... Már ott tartok, hogy kész, befejeztem, inkább a bár lista de ezt tovább nem... havi 30000 Ft-ról van szó, szerintem senkinek se mindegy és 2020.10.12-ig .......... úristen
2019. aug. 28. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 500 ezred adtam az exemnek, kölcsönszerződést is írtunk, de bíztam benne, így tanúk nem írták alá, csak mi ketten. Már búcsút mondtam az összegnek :( perre vinni se biztos hogy én nyernék, és akkor még fizethetzném az ügyvédet is.
2019. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most van egy telefonod ami a te neveden van de más használja?

Akkor mondd azt hogy te odaadtad a kezébe a telefonodat és ő nem adta vissza.

Van a telefon használója és közötted olyan szerződés hogy te fizeted de ő használja?

Ha nincs közöttetek erről szerződés és nem tudja bizonyítani hogy te odaadtad neki hogy tartósan használja akkor egyszerű dolgod van.

Te a szolgáltató és közötted megkötött szerződéssel tudod bizonyítani hogy a telefon a tiéd és téged illet és ő nem jogosult a használatára. Csak ez számít. A pert ezzel meg tudod nyerni.

Ha csak szóban kölcsönadtad neki akkor azt letagadod.

Erre egyáltalán hogy tudott téged rávenni?

2019. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kiderült hogy a feljelentésben szereplő azon állításod miszerint a tudtodon kívül vette el, hamis, akkor nem csak az eljárás költségeit fogod fizetni!


Hamis vád

268. § (1) Aki


a) mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol,

.

..

(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hamis vád alapján az érintett ellen büntetőeljárás indul.

2019. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4: hova menjek akkor? bíróságra? már voltam, ott azt tanácsolták, hogy közjegyzővel írassak egy felszólítást, hogy fizesse ki a telefon általam befizetett és befizetendő díjait.


Egyébként jó az, amit mondasz, hogy márpedig itt engem illet az a telefon és ha nincs nálam akkor segítsenek visszakapnom de gondolom ügyvéd meg minden díjak lesznek, viszont ha olyan egyértelmű hogy jogtalanul birtokolja a telefont (amit tanúm is van) akkor költségmentes eljárást is igényelhetek


az előfizetéssel is gondom van... de abból nem ilyen egyszerű kimászni ...

2019. szept. 1. 22:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár a fizetés ellen nem tudsz mit tenni, de én a helyedben azonnal letiltattam volna a készüléket és a SIM kártyát!


Azt mondasz amit akarsz! Pl: elvesztetted.

A "boldog" tulajnak pedig: nyazsgem.

2019. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!