Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 10 honapja elkoboztak a...

10 honapja elkoboztak a telefonunkat mikozben 3 honaprol volt szo. Milyen jogom van?

Figyelt kérdés

10honapja becsongettek a zsaruk hogy hazkutatasi parancs ezert elkobozzak a telokat mert lehet azon a bizonyitek..

Viszont csak tolem es a paromtol koboztak el mindent mikozben a masik lakotarsunk kibeszelte magat ezert megcsak kihallgatasra sem kellett jonnie..szoval az tortent hogy 3 honapja valaki a ki ipnkrol toltott fel gyerek szexualis videot...de akkor nekek is es a paromnak is uj teloja volt kb 1 honapos de oket nemigazan erdekelte....aztan 8oras kihallgatasban volt reszunk azota viszont hivtam oket parszor de sosem vettek majd masnap kuldtek egy uzit hogy meg sajnos nem volt alkalmuk az adatok letoltesere...mit tudunk tenni ilyenkor? En mindjart szulok es nincs telefonom azota mert nem futja ra egy fizubol rohadtul nem tellik uj telokra...es akarmikor beindulhat a szules plusz a parom ejszakas es fogalmam sincs hogyan kerek majd segitseget se mentot hivni se a paromat



2019. szept. 4. 04:34
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Tudom 51%-os te már benne voltál többször büntetőügyekben, irtad már sokszor.

Jó dolog, ha te a saját magad védelmében ellátod magad, sőt a kirendelt védő szinte semmit nem csinál.


Hidd el sokat jártam már rendőrségen és láttam, hogy a kirendelt védő semmit nem mondott, én magam védtem magamat, volt amiben hallgattam a kirendelt védőre, volt amiben nem, hanem az én meglátásaim szerint jártam el.


Ha védőre van szükség bármely büntetőügyben, akkor szerintem meg kell hatalmazni ügyvédet, úgy ő csinál mindent ,a tárgyaláson még a felmentést is ki tudja harcolni. Csak ezt nem reklámozzák, maradjunk annyiban, hogy tudok ilyet és nem szoltam semmit...


Én pl saját magam is ki tudnék egy felmentést csikarni, ha egy ügybe keverednék és nincs megfelelő bizonyíték.


Nem érdemes kirendelt védővel vacakolni, mert az a rendőröknek haverja, nem csinál semmit szinte és, ha netán elitélik az embert ,több lesz a bűnügyi költség. Le kell mondani.

2019. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
0%

51%-os, #21-nek:


Nagyon ügyi vagy! Egy laikus simán beveszi amit írsz! Gratula!


Te még soha nem voltál olyan helyzetben, amit leírtál!

Hogy honnan tudom? Onnan, hogy én már számolatlan esetben voltam ebben a helyzetben!


Kezdjük mindjárt evvel a gyöngyszemmel:"a kirendelt védő semmit nem mondott, én magam védtem magamat,"


Akkor most kirendelt védő védett, vagy te magadat? :D

A kettő nem fér össze!


Le kell mondani a kirendelt védőt? Tehát még azzal sem vagy tisztában hogy azt a te kérésedre rendelik ki???


Kivéve ha vizsgálati fogságban vagy, de akkor nem védheted magad, kötelezően kirendelik!


Gyakorolj még kicsit! :D

2019. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
0%

#22 vagyok:


"Én pl saját magam is ki tudnék egy felmentést csikarni, ha egy ügybe keverednék és nincs megfelelő bizonyíték."


Én inkább indítványoznám bizonyítottság hiányában a vád elejtését, vagy pótnyomozás elrendelését!

A vád alóli felmentés következmény, nem pedig ok! Okozatot csak kiváltó okon keresztül tudsz "kicsikarni"!


Ez egy példa volt arra hogy sokkal többet hiszel magadról, mint amire képes lennél! Egy ügyvéddel valószínű hogy sikerülne, de te saját magadtól csak annyit érnél el, hogy annyit ülnél mint maci a málnásban!

2019. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
0%

Ismét #22:


Egyáltalán!

Tudod hogy hogyan kell megszövegezni egy beadványt?! Tisztában vagy a protokollal? Nem hinném!

Milyen különbségek vannak egy beadvány esetén egy kérelem, és egy indítvány között?


Hallgatlak.

2019. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Ha te tudnád, hogy hány beadványt levelet, panasztól indítványig írtam már a rendőrségnek, ügyészségnek. Ne menjünk bele.

Értek a büntetőügyekhez, nem írom ki vagyok, mi vagyok, nem kötöm senki orrára, de értek hozzá.


A kirendelt védőt nem lehet lemondani, de mondani kell nekik, hogy nincs rá szükség.


Volt egy páciens, ügyvédet hatalmazott meg, felmentették.

Az ügyvéd akit meghatalmazott az ember magánéletében jó haver volt az ügyésznek aki azt a vádat képviselte, még a bírónak is úgy-úgy.


Az más, hogy nem szabályos, ( olvassátok el a Be. 43 paragrafust például) de ahol ismerettség van ott van remény.


Sőt sok ügyvéd ügyész ismeri is egymást jóban is van, de a tárgyalóteremben ellenségek.


Nem részletezem, lehetne hosszan irni.

Ne kezdj el engem kioktatni a büntetőügyekről légyszíves.

2019. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

#24, #25-nek:


"A kirendelt védőt nem lehet lemondani, de mondani kell nekik, hogy nincs rá szükség."


FEJEZD MÁR BE A B'ROMSÁGAIDAT!


Gyanusítotti kihallgatás esetén a nyomozó tájékoztat nemcsak szóban, de a jegyzőkönyvben leírva is, hogy jogod van ügyvédhez, de ha nincs rá pénzed akkor állam által megbízott kirendelt védőt is IGÉNYELHETSZ!


KÉRED-NEM KÉRED


Már kezdesz szánalmassá válni!

2019. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Ismét #24:


"Értek a büntetőügyekhez, nem írom ki vagyok, mi vagyok, nem kötöm senki orrára, de értek hozzá."


Látom, baxdmeg!

És attól hogy nem írod ki, attól én még pontosan tudom.

Egy szánalmas valaki, aki szeretne tapasztaltnak tűnni a kérdező szemében, és aki engem próbál rejtelmes célzásokkal megijeszteni.


Legfeljebb röhögésre tudsz bírni!

2019. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Újfent #24:


Kettőnk közül én vagyok az, aki tényleg az, akinek mondja magát. Te, a te kevéske ismereteddel ne akarj vitába szállni velem, mert észrevehetted hogy könnyedén "felmosom veled a padlót".


Eddig csak gyakorlati példákkal álltam elő, de ha nem fejezed be, akkor elkezdem neked citálni a törvényi hivatkozásokat is. Nekem szórakoztató lesz!

2019. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy 1 hülye két profilból szórakozik vagy 2 hülye egymásra talált de haláli vicces (és szánalmas) amit csináltok. Mint két 5 éves
2019. szept. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Láthatod, hogy ő kezdte, de inkább 39 éves fejjel ráhagyom.


Igen 51%-os, okos vagy, úgy van ahogy mondod.

2019. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!