Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire érdemes egy rendőrség...

Mennyire érdemes egy rendőrségi szabálysértési pénzbírság ellen fellebbezni?

Figyelt kérdés
Nem érzem magam hibásnak.
2020. dec. 10. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy ha leírod az esetet, akkor meg tudod állapítani a válaszokból, hogy mennyire érdemes fellebbezni.

Attól, hogy te nem érzed magadat hibásnak, még lehet, hogy egyértelműen hibás vagy.

Fellebbezni lehet, hogy érdemes-e azt te döntöd el az alapján, hogy mennyire vagy biztos az eredményben és mennyi időd van rá ha elhúzódik.

2020. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2020. dec. 10. 15:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is fura az eset. Hogy valaki szabálytalanul jöjjön szemből és aztán a szabályosan közlekedőt büntessék meg...

Mondjuk 1 hónapja még azt írtad, hogy nem büntettek meg, csak jelezték, hogy értesítenek. Ha azóta megjött a büntetés, akkor szerintem érdemes fellebbezni (a leírtak alapján legalábbis). Plusz ha tényleg minden így történt és ez van a jegyzőkönyvben is, akkor pláne és megkeresném a másik fél biztosítóját, hogy térítse meg a kárt - ehhez mondjuk kellene egy olyan végzés vagy minek hívják, amiben a másik felet hibásnak hozza ki a rendőrség.

2020. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tegnap volt a kihallgatás és én jeleztem, hogy az ütközést akartam elkerülni és nem tartok kárigényt. (A cipőm szakadt el és a motor kicsit karcos lett.) Egyértelműen a másik fél a hibás, de az én motorozásomban is keresik a hibát, mert a kérdések egyértelműen arra irányultak, hogy vajon én mit ronthattam el? Bírság még nincs, csak egyértelmű utalások, hogy lesz.
2020. dec. 10. 17:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak még az: ha jön pl. egy 30 ezres bírság, akkor érdemes ügyvédhez szaladgálni meg satöbbi? Hogy van ez?
2020. dec. 10. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Felesleges ügyvéd. Mármint nem felesleges, de drága és egy 30ezres bírság miatt felesleges. Ha fellebbezel, akkor ki kell vizsgálniuk az ügyet normálisan. Van az autóklubnak jogi tanácsadása, de az sztem csak tagoknak elérhető.
2020. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eddig még nincs határozat, csak jogérvényesítényesi lehetőség van, de ez engem annyira nem nyugtat. Ha kell, megkérem az ügyvédet és perlem, amíg össze nem szarják magukat!
2020. dec. 10. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!