Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csalás szabálysértés miatt...

Csalás szabálysértés miatt pénzbírságot kaptam nem baj ha átlépem a határ időt?

Figyelt kérdés
25ezer forint pénzbírságot kaptam csalás szabálysértés miatt, amit jogerőre emelkedéstől számítva 30 napon belül ki kell fizetnem, utána elzárásra kell változtatni. Ez a 30 nap lejár most vasárnap. Valószínű, hogy jövőhéten kifizetem, az probléma lesz ?

#pénzbírság #határídő ?
2015. ápr. 18. 09:46
 1/2 anonim válasza:

"Az elzárás, az új Btk. egyik szabadságelvonással járó büntetési neme." (debreceniitelotabla.hu) - Én nem kockáztatnám meg, hogy behívjanak "elzárásra".

Talán benyújthatnál egy papírt, amin világosan tisztázod, hogy miért nem tudtad, mi lehetetlenített el attól, hogy befizess huszonötezer forintot.

"Mit is jelent az elzárás? Az elzárást a Magyar Értelmező Kéziszótár is elsősorban, mint

jogi műszót fogalmazza meg: „elzárás a szabálysértés miatt kiszabott

szabadságvesztés."

Nyilvánvalóan a köznyelv nem tesz éles különbséget a

szabadságvesztés és elzárás között, büntetéstani szempontból azonban egyértelmű,

hogy az elzárás a személyi szabadság időleges elvonásával járó joghátrány."

Mivel le van írva, és te is itt írod, hogy később elzárásra <b>kell</b> változtatni, ezért minden joguk megvan hozzá, hogy bevigyenek, úgyhogy igen, lehetséges, hogy probléma lesz belőle.

2015. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

milyen csalást csináltál?

ma engem is csalás szabálysértést kaptam 20 ezres csekkel.

azért mert 2 cimke volt a terméken és olcsóbban vettem meg 1800 ftos különbözet. Tesco.

2015. máj. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!