Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyesek miért merik megtenni...

Egyesek miért merik megtenni azt hogy max hangerővel bömböltetik a zenét az autóban amikor vezetnek?Nem tartanak attól hogy a rendőrök megbüntetik őket ezért?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék ezzel nekem nincsen bajom csak csodálkozom rajta hogy akár még este is ezt csinálják,az meg már csendháborításnak minősül.Most megreckírozzák a büntetést vagy hogy vannak ezzel?Van elég pénzük és kifizetik?Mert napközben még oké,de este?Hogy van ez?
2021. márc. 7. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Tiltja a KRESZ? Nem. Van megkötés ezzel kapcsolatosan műszaki vizsgán? Nincs. Csendháborításnak minősül? Nem igazán, mivel egy mozgó hangforrásról beszélünk, mire rendőrt hívsz rá, már a kerület másik felén jár, tehát nem zavar tartósan.


Az más kérdés, hogy én a zenehallgatást se nézem jó szemmel sok esetben, mivel elvonja a vezető figyelmét a vezetésről. Autópályán, zárt szakaszon még rendben van, de például a városban simán eléd léphetnek, és ha épp akkor a zenére figyelsz, az baj.

2021. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

9


Nem uncsizok.Kifejezetten élvezem be ixelni és jelenteni a moderátoroknak az olyan egyéneket mint amilyen te vagy


Oh ni csak mi van itt?


Köszönjük! Moderátoraink ellenőrizni fogják ezt a választ.

2021. márc. 7. 23:22
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs ra torveny, akkor egyertelmuen kene. Minden szempontbol korlatozni kene egy jarmu hangerejet.
2021. márc. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#11 de például a városban simán eléd léphetnek


Na, pl én emiatt is szoktam városban, falun jobban feltekerni a zenét. Jön egy autó, akkor az alap hangra a birka gyalogos nem figyel és simán kilép, a biciklisek nem húzódnak. A biciklis dolog nem úgy értendő, hogy elvárom, hogy a sárban, mocsokban tekerjen, hanem mikor 2 biciklis megy egymás mellett és befoglalják az egész sávot.

De jövök én a suttyó paraszt, a tuc-tuc zenével, amit 1utcával arrébb már hall az ember és érdekes módon a gyalogos körbenéz a járdán, megvárja,hogy megállok-e, a biciklisek tudnak húzódni.

Nyílván ha hangosabbra veszek a zenét, akkor fokozottabban figyelek én is, meg amúgy türelmes sofőr vagyok, mindenhova időben elindulok, nem számít, ha egy gyalogost át kell engedni, vagy ha nagy forgalomban kiengedek egy autót magam elé.

De kell a hangos zene szerintem. Ugye autósok egymás között "Látni és látszani", ugye ez arra vonatkozik, hogy az utat nézed úgy is, más autónak a felkapcsolt lámpáját rossz időben/este is már messziről látni, de ugye te is felkapcsolod a lámpát, hogy más is láthasson.

Gyalogosok sokan nem figyelnek, telefonjukat nézik, nem ismerik a KRESZ-t csak azt a részét, hogy zebrán elsőbbsége van a gyalogosnak, szóval vakon, szétnézés nélkül átmegy. De ha tényleg hallja azt, hogy te bizony ott mész, akkor figyelmesebbek ők is. Meg ha nem öngyilkos hajlamuak, akkor bizony megvárják azt is, hogy lassítasz-e, nem pedig csak kilépnek. (persze mindíg lassítok zebráknál, a gyalogosokat pedig engedem)


Szóval az is lehet hogy valaki engem is hülyének néz, hogy városon belül minek a hangos zene...

Hát ezért. Hogy tényleg biztonságosabban tudjak vezetni. Hogy tudják azt, hogy ott bizony jön valami. Mikor másik kocsival vagyok, vagy nem veszem fel a zenét, mindíg vannak necces szituk, szóval így megszoktam.

A másik, hogy nem vonja el a figyelmem. Nem olyan zenét hallgatok a kocsiban, amit kimondottan szeretek és arra figyelnék, hanem olyat amit meghallgatok éppen, de nem szeretek.

(Hangerőnél meg figyelembe veszem, hogy ha jön mentő, akkor azt halljam. Gyalog viszonylag többet közlekedek, mint kocsival, de gyalogosként is úgy viselkedem, ahogy autósként elvárnám a gyalogosoktól.)

2021. márc. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14


Hihetetlen hogy én erre még sose gondoltam,pedig teljesen logikus.Csak tudod az a baj hogy míg te jó szándékból teszed ezt mások azt hiszik hogy feltűnési viszketegséged van,pedig nem erről van szó. De mindegy mit hisznek,az a lényeg hogy te tudod hogy miért teszed és a tudtukon kívül a biztonságukra ügyelsz.Tudod ilyen emberek kellenének a világon mint amilyen te vagy és akkor mindenki boldog lenne,megszűnne az éhezés,a nyomor stb Nagyra becsülöm a kommentedet,nagyon jó ember vagy


Felhozok egy példát én is bár lehet ez hülyeség.Most ez tuc-tuc zene arra is jó lehet hogy könnyebben megelőzzél egy kocsit.Értem én az alatt hogy bizony vannak olyanok akik pont akkor nyomnak rá a gázra (szándékosan/nem szándékosan) amikor előzöl.Na már most ebben az esetben mivel hallják a hangos zenét inkább hagyják hogy megelőzzék a tuc-tuc-osok hogy minél hamarabb megszabaduljanak a hangos zenétől :D Vagy ha valaki 30-al döcög inkább felgyorsul normális 50-es sebességre csak hogy valamelyest távolabb kerüljön a hangos zenétől.Mert vannak olyanok akik indokolatlanul mennek 30-al ezzel feltartva mindenkit


Nagyon érdekes tényleg.Vicces lenne ha ez a szokás úgy elterjedne hogy mindenki tuc-tuc zenét hallgat :D Ment a zöld pipa barátom!

2021. márc. 8. 07:59
 16/17 A kérdező kommentje:

13


Remélem megváltozott a véleményed hogyha elolvastad a 14-es kommentjét

2021. márc. 8. 08:01
 17/17 anonim ***** válasza:

#15


Nem lenne alapból hülyeség, csak ilyenkor már megvan az emberi virtus és csak azért se hagyná, hogy megelőzd, mert akkor gyorsítana, vissza állsz mögé, hogy na akkor mostmár megy, de utána megint csak szötymög.

Autóban ritkán előzgetek, mint mondtam ráérősen vezetek. Ha tudok akkor megyek, hogy ne tartsam fel a forgalmat, de ha előttem lassabb jármű megy és nem zavaró vagy veszélyes akkor megyek mögötte, úgy is időben indultam. Tehát tényleg nem érzem szükségét annak, hogy bárhol száguldozzak, vagy őrült módon vezessek. Mindíg igyekszem figyelmesen vezetni. Csak ugye könnyebb úgy ha mások is figyelnek, így tényleg nem lép csak úgy ki a gyalogos se. A bicikliseket sem kell centizgetni előzéskor, mert hallják ők is hogy jövök és húzódok.

Mint ahogy mondod, gondolhatnak rólam bármit, nem különösebben izgat. De így biztonságosabb közlekedni. Meg mint ahogy írtam a #6 kommentben a rendőrök se szóltak még, pedig állítottak meg. Akkor letekerem, hogy értsük egymás szavát, majd megyek tovább dolgomra. Ha nekik nincs vele bajuk, nekem kényelmesebb, hogy nem kell hírtelen satuval megállni sehol, mert nem szaladnak ki elém. A bicikliseknek, gyalogosoknak meg megint biztonságos, mert ők is hallanak engem, ha nem is látnak.

(Itt gondolj pl arra a képre ahol egy sötét ruhába öltözött illető áll a sötétben és pár méterről veszed csak észre. Te az autóból nem látod, ha kilép lehet annyi, de nem fog kilépni, mert suttyó parasztnak gondol tudat alatt és "tudja", hogy úgy se állsz meg neki.)

2021. márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!