Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd hangosan bömbölteti...

A szomszéd hangosan bömbölteti a TV-jét, jogi úton hogy lehet elhallgattatni, van valakinek ilyesmiben tapasztalata?

Figyelt kérdés

Alig egy éve lakom a lakásomba. Bájos kis házikó, szép környezet, minden ami kell a békémnek. Pár hete az egyik falszomszédom nagyon hagosan elkezdte járatni a TV-jét.


Nem igazán ismerem, de gyanítom, hogy egy agyalágyult nyugger lehet. A lényeg, hogy az m1-et esténként hallássérült szinten nyomatja, ami az egész nappalimba visszhangzik, de még a hálómba is tompán beszűrődik.


Most kezdtem el dolgozni, plusz gyakran edzésre is járok, úgyhogy nap közben nem vagyok itthon, 8-9 körül érek haza. Ám ekkor van gondolom a főműsor, mert egyszer csak mindig úgy feltekeri, hogy az már nagyon zavar.

Gyanítom, hogy el is alszik a műsorra, mert 11-12kor is van, hogy zúg ezerrel.


Vagyis a problémám nem csipkelődés, eléggé kimeríti a csendháborítás fogalmát.


Eddig személyesen nem tudtam vele beszélni, mivel reggel sietek, este meg este van, és nincs kedvem átmenni hozzá (földszinten lakunk, azt se tudom, melyik a csengője)


Most már tuti megkeresem valamikor, ahogy tudom. Eddig csak erőteljes kopogással jeleztem a gondot, de van, hogy este már meg se hallja, gondolom szundikál.


Tételezzük fel, hogy nem változtat a decibeleken, mert makacs. Mit lehet ilyenkor tenni?



2012. okt. 16. 23:12
1 2
 1/11 bumbi02 ***** válasza:
Lenyomod az automatát, és letöröd annak a gombját. Bevált recept.
2012. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi az az automata?
2012. okt. 16. 23:26
 3/11 anonim ***** válasza:
A villanyóra melletti kismegszakító ami áramtalanítja az egész lakást.
2012. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Külön elzárt az ő része a kerttel, nem fogok oda kommandózni.
2012. okt. 16. 23:47
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Először is szólj neki egyszer. Aztán két nap múlva még egyszer, ha nem változik a helyzet. Majd még egyszer, mert három a magyar igazság. Az utolsó figyelmeztetés elhangzása után tedd hozzá: én szóltam! Amennyiben még mindig hangosan hallgatja a tévét, fogj egy metszőollót, csöngess be hozzá, udvariasan üdvözlöd, majd menj be (ha kell, lökd félre), lépj oda a tévéhez, húzd ki a konnektorból a vezetéket, a másik felét a tévéhez közel eső részénél a metszőollóval vágd el, és vidd magaddal. Az ajtóból nézz vissza, mint ahogy Colombo szokott, ezekkel a szavakkal: mondtam, hogy szóltam. Ezután köszönj el, mert úgy illik. Mindezt teljesen fapofával.
2012. okt. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magánakciózni. Ha zavarja a nyugalmad, akkor az csendháborítás. Simán feljelentheted, majd a rendőrök intézkednek.
2012. okt. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Csendháborítás max. helyi rendeletben / házirendben van, így biztosan nem rendőrségi hatáskör, hanem jegyzői.

Emellett sokkal jobban jár, hogyha birtokvédelmet kér a szomszéddal szemben, ez is jegyzői hatáskör. Be kell menni a hivatalba, elő kell adni a panaszt, és a jegyző intézkedni fog.

2012. okt. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Csendháborítás max. helyi rendeletben / házirendben van, így biztosan nem rendőrségi hatáskör, hanem jegyzői.

Emellett sokkal jobban jár, hogyha birtokvédelmet kér a szomszéddal szemben, ez is jegyzői hatáskör. Be kell menni a hivatalba, elő kell adni a panaszt, és a jegyző intézkedni fog."


Hogy mi van? 86%-tól nem számítottam ekkora hülyeségre.

A csendháborítás Szabálysértési törvényben van benne 2012 évi II. tv.

195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr és helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.

Bármikor lehet rendőrt hívni, ő tudni fogja a szankciókat, persze miután szóltál neki, és tovább hallgatja hangosan. Semmi köze a házirendnek, és az önkormányzati rendeletnek, a jegyzőnek meg végképp ehhez a szabálysértéshez.

2012. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Első körben beszélj vele normálisan.

Ha nekem valaki jogosan jelezne egy problémát korrekt hangnemben, akkor sürgősen változtatnék rajta. Lehet, hogy nem is tudja, hogy ezzel téged zavar. Én egyszer beszélgettem a szomszédokkal, kiderült, hogy amit én problémának gondoltam és erősen korlátoztam (gyerekem a folyosón motorozott párszor) az őket baromira nem zavarja, ellenben az, amire nem is gondoltam, az kissé kellemetlen (nem panaszképp, de megemlítették).


Ha ez nem segít, vagy bunkó, akkor feljelentheted a jegyzőnél.

2012. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

"Bármikor lehet rendőrt hívni, "


Rendőrt az hívni lehet, de nem biztos, hogy ki is jön amíg "vér nem folyik".

2012. okt. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!