Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A szocializmusban milyen...

A szocializmusban milyen gyakran esett meg ténylegesen, hogy egy rendőr csak úgy random igazoltatta az embert az utcán, hogy ellenőrízze, dolgozik-e valahol?

Figyelt kérdés

Én '82-es vagyok, tehát nem sokat éltem abban a rendszerben. Ugyebár akkor, aki nem dolgozott, azt lecsukták, mint KMK-st, a személyibe bele volt írva, hogy épp dolgozol-e valahol. Idősebbektől többször hallottam, hogy ha rendőr igazoltatott, és az adatok alapján már legalább 1 hete munka nélkül voltál, akkor már morogtak rád.

De mennyire volt ez gyakori, hogy csak úgy leállítottak bármi ok nélkül, hogy igazoltassanak? Napközben, csak úgy az utcán sétálva tényleg csak úgy megtörténhetett?



2021. dec. 5. 11:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
60%

#20#

Előfordult, de azért azt a korszakot sem úgy kell elképzelni hogy minden sarkon megállított a rendőr.

Középiskolákban akkor is voltak lyukas órák, és nem volt megtiltva a tanulóknak hogy elhagyják az iskola területét, esetleg beteg volt, orvoshoz ment, stb.

2021. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem a Váci utcán igazoltattak, lehet látták falusi vagyok.
2021. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem kb hetente.

A kocsmákban napi 1-3 körbesétàlàs volt, akkor 1-1 fazont igazoltatták.

Engem a fodràsztól is kivitték vizes hajjal a mínusz 12 fokba, mert még nagy szakàllam is volt.


Még vagy 2000 körül is megrezzentem, ha ràmnézett egy rendőr.

2021. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%

Én nő vagyok, de én is több igazoltatást átéltem, vonaton, Balatonon, utcán.

Már az is okot adott az igazoltatásra, ha farmer volt valakin. Pl. a suliba tilos volt a farmer, tilos volt a körömlakk, a dauer, a szemfesték.

2022. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!