Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mikor engedik el a férjem,...

Mikor engedik el a férjem, mit csinálnak most vele?

Figyelt kérdés
Vidéken egy kisebb családi gazdaságot vezetünk, van traktorunk és néhány mezőgazdasági gép, és persze gázolaj + termények. Az utóbbi hetekben betörtek és elloptak kb 200 liter gázolajat és kéziszerszámokat az udvarunkról. Tettünk feljelentést, de a tettest azóta sem találták meg és le kellett nyelnünk a veszteséget. Ma sötétedés után ismét betörtek és a férjem pont rajtakapta őket és az egyiket nagyon megverte puszta kézzel. Én közben hívtam a rendőrséget akik a mentőkkel egyszerre érkeztek 10percen belül. A betörőt hordágyon vitték el mentők, a férjem pedig bilincsben a rendőrök. Bilincsben! Akár egy bűnözőt! Egész életében vért izzadva keményen, becsületesen dolgozott, hogy aztán a cigányok elhordják a javait, és ha meg akarja védeni akkor bűnözőként kezelik! Nagyon aggódom és ideges vagyok, órák óta nem tudok róla semmit.

2022. márc. 9. 21:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
47%

Sőt, hogy is volt? Betörtek? Vagyis legalább a kerítést átmászták?


A lakás fogalma beleveszi a lakóépületet, melléképüketeket és az ahhoz tartozó bekerített helyet (udvart, kertet).

Vagyis mit írtam fent:

(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha



(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha


"(...)


b) az a lakásba (..) történő jogtalan behatolás


Ennyi, nektek akkor is nyert ügyetek van, ha a párod ijedtében halálra veri.

2022. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én a helyetekben keresnék egy jó ügyvédet. Ez tipikusan az a helyzet, amikor lényegesek a körülmények. Az ügyvéd majd kiokosítja, hogy férjed mit érzett, amikor találkozott a betörőkkel, hogyan kezdődött (férjed szerint) a verekedés stb. Rafinált emberek az ügyvédek, a feketét fehérré, a fehéret feketévé tudják magyarázni. :-)))
2022. márc. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Ahogy telik kicsit az idő egyre inkább fel tudom idézni a történteket, mikor a rendőrök kérdeztek alig tudtam válaszolni.


Szóval épp a házban voltunk mindketten, mikor arra lettünk figyelmesek, hogy a kutya hátul észtvesztve ugat, és nem csak a miénk hanem körben az összes a szomszédokban. Először nem gyanítottam semmit, de a férjem hatra indult szétnézni és egyszercsak kiáltott, hogy azonnal hívjam a rendőrséget. Csak azt láttam, hogy fut valami után, mintha üldözné a kertben, de nem láttam hogy mit, majd visszafordúltam a házba a telefonért. Tárcsáztam is és közben siettem a kertbe, mert foglalmam sem volt mi történik. Mikor hátraértem szinte sokkot kaptam: a férjem ököllel ütlegelte a földönfekvő betörőt és körülöttük minden csupa vér volt. Nagyon megijedtem, a káosz közepén először azt hittem, hogy a férjem sérült meg és vérzik ennyire, de szerencsére kiderült, hogy nem.


Mire kiértek a rendőrök már csend volt, a férjem épp a kézfejét jegelte, a cigány pedig mozdulatlanúl feküldt a véres földön. Egyetlen szót sem szólt, csupa vér volt a szája és az arca, de mentősöknek el tudta bólogatni, hogy eszméleténél van és tudja mi zajlik körülötte.

Minimum kettem voltak, de a másik azonosítatlanúl el tudott menekülni.


Azóta csupán annyit sikerült kiderítsen a lányunknak, hogy nem a helyi őrsön van, hanem elszállították a megyei rendőrségre, de semmi információval nem szolgáltak.

2022. márc. 9. 23:37
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért olyan részletet ne ossz meg, amit a férjed ellen később felhasználhatnak!
2022. márc. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%
Bilincsbe vitték el? Akkor ez előzetes lesz. Csak onnan tudom, mert telephelyen vagyok biztonsági őr. Láttam már nem egy ilyet.
2022. márc. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Hát ne lepődj meg ha őrizetbe veszik. Ez alapján valószínüleg életveszélyes sérüléseket okozott.
2022. márc. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

Így van. Hordágyon vitték el a betörőt, gondolom nagyon megverte a férjed. Biztos bent tartják míg ki nem derűl milyen sérülése lett. Ha súlyos v életveszéllyes, akkor nagy valószínűséggel bevágják előzetesbe.

És most meglepődsz, de jól is teszik. Ki nem jön vagy 10 évig.

2022. márc. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
A ferjed egy szadista vadalat!!!Oszinten remelemh kecsukjak par evre es majd elejti a szapanyt!!
2022. márc. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

17-es, te vagy tolvaj társa, aki el tudott menekülni?


Ha megölte volna, akkor se kapna 10 évet.

2022. márc. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%
Remélem a böribe a férjed is kikap a rabtársaitól mint szódás a lovát.
2022. márc. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!