Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezért tényleg feljelenthetnek...

Ezért tényleg feljelenthetnek engem?

Figyelt kérdés

Ma reggel történt az eset, hogy a kutyámmal sétáltam és szegénynek hasmenése volt, ezt egy nő látta az ablakából és rámszólt, hogy fel kéne szedni. Én jeleztem, hogy sajnos folyékony dolgot nem tudok felszedni, erre közölte, hogy őt nem érdekli és lefotózott, azzal az indokkal, hogy fel fog jelenteni.

Ugye ezzel nem fog komolyan fogalkozni senkise sem? Mert én nem gondolnám, hogy a rendőröket ez érdekelné :D



2022. jún. 23. 12:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenthet.

Miért nem kértél tőle egy vödör vizet hogy azzal lemoshasd a járdáról? Ha már ő azt akarta hogy takarítsd el, te kérhetted volna, hogy segítsen benne és ezzel mutathattad volna, hogy tényleg nem a te szándékodon múlik.

2022. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát ez sajnos nem jutott eszembe, de egyébként füves részen volt, még csak nem is járdán.
2022. jún. 23. 12:14
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha nagyon akartad volna, fel tudtad volna szedni.... A nejlonnal, plusz papírzsepivel.


Igen, feljelenthet. Mert kötelességed eltakarítani a kutyád ürülékét.


Te szeretnél váratlanul egy ilyenbe belelépni, vagy ha a gyereked beletenyerel...???

2022. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
amúgy nem a rendőrség, hanem a közterületfelügyelet az illetékes. ott fog bejelenteni.
2022. jún. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam már nejlonnal és nem lehet felszedni, ugyanúgy ott marad szinte az egész.
2022. jún. 23. 12:21
 6/17 A kérdező kommentje:
És ha megtörténik a feljelentés, akkor bírságot kapok gondolom, az vajon milyen összegű?
2022. jún. 23. 12:22
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Feljelenthet. Kötelező felszedni a kutyakakit, akkor is, ha hasmenés. Az gyenge kifogás, hogy túl lágy volt és azért nem szedted fel.
2022. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

[link]


köztisztasági szabáysértési bírság.

2022. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

8. A pénzbírság


11. § (1) A pénzbírság legalacsonyabb összege - e törvény eltérő rendelkezése hiányában - ötezer forint, legmagasabb összege százötvenezer forint,...


[link]

2022. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem, ezek után akkor megpróbálok majd jobban odafigyelni, hogy ilyenkor legyen zsepi is nálam.

De remélem ebből nem lesz komoly dolog, illetve a bírság összege sem lesz túl magas.

2022. jún. 23. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!