Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezért tényleg feljelenthetnek...

Ezért tényleg feljelenthetnek engem?

Figyelt kérdés

Ma reggel történt az eset, hogy a kutyámmal sétáltam és szegénynek hasmenése volt, ezt egy nő látta az ablakából és rámszólt, hogy fel kéne szedni. Én jeleztem, hogy sajnos folyékony dolgot nem tudok felszedni, erre közölte, hogy őt nem érdekli és lefotózott, azzal az indokkal, hogy fel fog jelenteni.

Ugye ezzel nem fog komolyan fogalkozni senkise sem? Mert én nem gondolnám, hogy a rendőröket ez érdekelné :D



2022. jún. 23. 12:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog feljelenteni miatta, általában az ilyen csak fenyegetés. Ahogy ha meg is teszi, nincs mellette a neved, címed is és a közterület felügyelet csak akkor tud eljárni veled szemben ha ezt tudják is bizonyítani és megéri foglalkozni az üggyel.

Ha ott lett volna egy közterület felügyelő és ő látja akkor meg lennél bírságolva miatta. Ha feljelentést tesz és azt is tudják mellé, hogy ez te voltál, a képei is tudják bizonyítani, hogy a te kutyád volt meg mellé azt is bizonyítani tudják, hogy később nem mentél vissza hogy eltakarítsd amikor az ablakból figyelő már nem fényképezett - akkor is első esetben általában csak figyelmeztetik az embert vagy minimális bírságot szabnak ki.

Legközelebb nyugodtan kérj hozzá segítséget attól aki szól és majd ez ráviszi arra hogy átgondolja, olyat várt-e el tőled amit meg is tudsz csinálni vagy olyat amit még ő sem tudna megoldani.

De érdemes lenned figyelned a kutyádra, hogy mit eszik, nem túl jó ha gyakran van hasmenése. Ott valami gond lehet.

2022. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos most ő még eléggé beteges, mert mentett kutya és nincs régóta nálam, egyelőre próbáljuk megtalálni a megfelelő tápot neki, hogy valammenyit hízon végre. Állatorvossal is konzultálok rendszeresen, most homeopátiás étrend kiegészítőt kap, úgyhogy rajta vagyunk az ügyön.
2022. jún. 23. 12:48
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

#12 Nagyon jó, hogy befogadtatok egy kutyát.

Lehet hogy nem is az étrendjével van akkor a probléma hanem a stresszt nem dolgozta még fel. Embereknél is okoz hasonló gondot normál étkezés mellett is ha környezetváltozás van vagy valami drasztikus dolog ami stresszel jár.

Nem értek a kutyákhoz (macskánk van) de nem lehet hogy valamiféle élősködő okozza? Vagy esetleg valami szer amit ilyesmire kapott? Macskánál előfordul. Ahogy emberi szokás alapján ha kapna kis széntablettát néha az nem segíthetne? Bár ezt lehet direkt nem ajánlotta az állatorvos.

Mindenesetre sok sikert! Hasonló esetekben általában el szokta venni az élét a dologban ha segítséget kérünk a probléma megoldásához attól aki szerint ez probléma. Ő fontosabbnak érzi magát tőle, hiszen elismered vele hogy igaza van, mert probléma és még tőle is kérsz segítséget - neked meg nem kell miatta tovább veszekedni. Akit tényleg csak a probléma zavart az vagy segít vagy inkább elfogadja, hogy nem tudod megoldani, ami meg csak kötözködni akart azt úgy sem hatja meg. Neked meg lecsökken a veszekedések száma az első csoport kiesésével. A legtöbbször a vége úgyis az, hogy tovább mész mert nem lehet megoldani.

2022. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is az új helyzettől való stresszen gondolkodtam a napokban, illetve legközelebbi alkalommal szeretnék kérni majd az állatorvostól féreghajtót hátha az okozza a gondokat.
2022. jún. 23. 13:28
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez a kutyakaka felszedés/nem felszedés baromira túl van lihegve! Csak pár éve lettek kötelezve a gazdik, hogy szedjék össze a kakát a kutyájuk után! Előtte miért nem volt baj a kutyakakával?!

Nekem is van kutyám, én is mindig felszedem utána a kakáját természetesen és nekem is volt már olyan, hogy épp folyósat kakált és azzal nem tudtam mit kezdeni. Azzal nem lehet mit kezdeni. Főleg, ha fűbe csinálta, akkor a föld azonnal beszívja, akkor azzal mi a baj?!

#15: "Szánalmas emberek mindenhol vannak." Ez az egyetlen dolog, amivel egyet értek a válaszodból, csak hogy ezzel magadat jellemezted, meg a többi olyan kaliberű válaszolót, aki gondolkodás nélkül leírta, hogy "Már pedig a folyós kakát is fel kell szedni". Jó hogy nem már ott tartunk, hogy minden kutyasétáltató cipeljen magával a kutyasétáltatáskor egy felmosó szettet és, ha a kutya pisál akkor súrolja fel!!! Nevetséges!

Én megmondtam volna annak a vénasszonynak, hogy ha őt ennyire zavarja az az egyből lebomló, egyből földbeszívódó folyós kaka, akkor menjen le aztán valahogy szűrje ki a földből a kakát!

2022. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
56%

Nincs túllihegve!


Majd ha lesz gyereked, megtudod, milyen "fincsi" dolog naponta félórát sikálni a cipője talpát, mert a fűben belelépett egy brokeszbe.... :(((((

És akkor még nem is beszéltem arról, hogy ha kezével, egyébbel összeszedi, milyen fertőzéseket okozhat...

2022. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk figyelj oda rendesen a gyerekre, hogy hova lép, merre megy. Ha meg már nagyobbakcsaka, akkor el lehet neki értelmesen magyarázni, hogy figyeljen a lába elé és igyekezzék ne belelépni a kutyakakába, ha már valamelyik tapló nem volt képes összeszedni...
2022. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!