Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt nyaron egy eongalaus...

Volt nyaron egy eongalaus rendorsegi ugyunk haverjaimmal es elvileg most luldtek papirt szembesites miatt de en nem kaptam meg ugye mer mashol lakok mint ahova be vagyok jelentve azt mondta haverom ha legkozelebb nem megyek be akkor bortonbe kerulok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 16. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudnád fogalmazni a kérdést magyarul is, vagy mára már sok volt a herbál?
2022. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van egy rendorsegi ugyem nyarrol a haverom betorte egy etterem ablakat es kuldtek egy papirt egy honapja h bekell menni de en nem kaptam meg es mondta haverom hogy ol bent voltak es azt mondtak hogy kuldenek egy uj levelet de arra mar muszaly menni vagy bortonbe kerulhetek de en megint nem kapok semmit mer nem ott tartozkodom ahova be vagyok jelentve.
2022. dec. 16. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azért nem kapsz te nagyokos. A levél oda megy arra a címre. Menj el és vedd át. Különben tényleg bevisznek.
2022. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vedd át a leveleidet, mert bármilyen mulasztásból származó következmény téged terhel majd. Nem lehet azt csinálni (szándékosan vagy véletlenül), hogy nem veszel át egy hivatalos levelet, és akkor nem vonatkozik rád semmi. A törvény szerint ilyenkor a sikeresen kézbesített de át nem vett irat is jogerőre emelkedik, és ha például az van benne, hogy jelenj meg 30 napon belül vagy elővezetnek, akkor elő fognak vezetni akár tudtál róla akár nem. Vagy akár körözni, ha nem vagy a bejelentett helyeken elérhető és nem érnek el máshogy.


A "nem kapok semmit mert nem ott élek" nem igaz. Kapsz mindent, csak nem vagy hajlandó átvenni azokat, mert nem foglalkozol vele, nem ellenőrzöd vagy nem bíztál meg vele senkit, hogy vegye át és továbbítsa neked. Szintén a te felelősséged az állandó lakcímedet bejelenteni ha az megváltozik, mert még ezért is megbüntetnek.

2022. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. De ha ennyire félsz a levelektől, akkor fáradj be az illetékes rendőrkapitányságra önszántadból, és ott majd közölni fogják személyesen, hogy mit szeretnének tőled. Valószínűleg tanúként vagy gyanúsítottként akarnak kihallgatni, amennyiben pedig akadályozod a nyomozást, úgy ők is hasonló kedvességekkel fogják viszonozni a hozzáállásodat. Létezik ám elfogatóparancs és előzetes letartóztatás is, igen, de ennyi ésszel szerintem feleslegesen magyarázok neked. Sok szerencsét!
2022. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi ésszel szabadlábon komolyan… milyen hülye emberek vannak ?!
2022. dec. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!