Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a jófogáson vagy a vaterán...

Ha a jófogáson vagy a vaterán átverek egy embert vagy embereket akkor számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés

Engem eddig kétszer vertek át nem túl nagy összegel. Egyszer a vaterán és egyszer a jófogáson. Mindkét esetben a rendőrség kb két három hónap elteltével lezárta a nyomozást azzal az indokkal hogy az alperessel nem tudják felvenni a kapcsolatot mert külföldön tartózkodik.

Már én is külföldön tartózkodom, akkor ezekszerint minden következmény nélkül átverhetem, megkárosíthatom honfitársaimat ha nekem úgy tetszik?



#átverés #külföld #Csalás, termék, utalás #Büntetés, nyomozás, feljelentés, határozat #Jófogás, vatera #Alperes, felperes, rendőrség, bíróság
2023. febr. 11. 23:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10


Ezt én is mondhatnám, Gyula.

2023. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Évek óta Vaterázom, volt már olyan ügyem, ahol ők segítettek egy csalóval szemben. Náluk van egy vevővédelmi rendszere, ahol, ha nem kapsz meg egy terméket vagy minőségi problémád van vele, akkor a Vatera kártalanít 50ezer Ft-ig, illetve, ha annál nagyobb a károd, akkor kérnek egy rendőrségi feljelentést is, és ha azt becsatolod 100ezer Ft-ig kifizetik a károd. Fent van az oldalukon minden infó: [link]

A Jófogásnál nem tudom, hogy van-e hasonló védelem, de a külföldi elkövetőkkel sajnos a magyar rendőrség is nehezen boldogul, ilyen „kisebb összegű” csalásnál.

Viszont, ha ilyeneket teszel, akkor nem igazán lehetsz nyugodt afelől, hogy mikor kapnak majd el. Nekem nem érné meg.

2023. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szóval most azt várod, hogy tapsikoljunk neked azért, mert át akarsz verni embereket?

Ha rajtam múlna, én már ezért a posztért lecsuknálak.

2023. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolnak :

1- Leírtam érthetően miért kérdeztem.

2- Arról nem tehetek hogy képtelen vagy felfogni.

3- Még szerencse hogy nem rajtad múlik.

4- Sok embert lecsuknék én is. Szeretnék önjelölt kiskirály, diktátor lenni😀

2023. márc. 1. 18:19
 15/17 anonim ***** válasza:
4-es ebben az országban nagyon sok minden következmények nélkül megtörténhet. Elég csak a maffiakormányunk tevékenykedésére gondolni. Idehaza a piti csalások elkövetői csak akkor buknak le ha tényleg nagyon balf@szok. Külföldre pedig csak akkor mennek utána ha nagyértékű a károkozás. De ha kiadnak egy nemzetközi körözést akkor simán elkaphatják külföldön is, sőt valószínűleg nagyobb eséllyel kapják el egy normális rendőrséggel rendelkező országban mint nálunk.
2023. márc. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a 4-esnek ment hanem a kérdezőnek.
2023. márc. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Gyuluka Levike!

Ne fantáziálj, mert abból hosszú hűvös hónapok származnak!

Csekáj, csekáj, tyiho!

2023. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!