Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért szállítanak le közlekedő...

Miért szállítanak le közlekedő autóbuszból a rendőrök valakit?

Figyelt kérdés
Tegnap este a szokásos 22.40-es busszal hazafelé tartottam, az egyik megállóban amikor megállt a busz, le-felszálló is volt, majd két rendőr állt a busz első ajtajánál. Az egyik (fiatalabb) rendőr fellépett a buszra, odament egy 50 év körüli férfihoz, semmi köszönés nem volt, csak annyit mondott a rendőr a férfinek, hogy "Szálljon már le!" A férfi fel is állt leszállt, aztán a rendőrök mondták neki, hogy személyi igazolványt legyenszíves, elővette, aztám mondták, hogy "ő az", ekkor szóltak a sofőrnek, hogy rendben, mehet tovább. Ilyet soha nem láttam még, mi történhetett, vagy mikor szoktak ilyen leszállítósdit csinálni a rendőrök? Amúgy egy magyar öltönyös ember volt aktatáskával.

2023. ápr. 18. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetöen körözött személy volt és valaki felismerte, értesítette a rendöséget.
2023. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kizárt, hogy körözték, mert ma a 12.30-as buszon is rajtavolt. Este biztos megint fent lesz a buszon, szerintem meghallgatták és elengedték. Akkor sem értem, hogy miért ilyen hirtelen vadásztak rá. Ha valakit meg akarnak hallgatni, levélben értesítik, hogy fáradjon be, nem a buszról szedik le.
2023. ápr. 18. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Százféle oka lehet pl fontos volt mielőbb kihallgatni
2023. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Revolúcióbiológus ***** válasza:
95%

Az én tippem a házi őrizetben levő vagy felügyelet alatt álló személy, de ennyiből nem lehet megmondani a tutit. Ha van a lábán nyomkövető az elég gyanús.

De lehet, hogy nem ő áll felügyelet alatt, hanem éppen tőle kell valakit védeni - pl. távoltartási végzés van ellene a volt családja védelmében és épp hozzájuk indult volna.

2023. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

“ Kizárt, hogy körözték, mert ma a 12.30-as buszon is rajtavolt.”


Mond már el, miért lenne kizárva, hogy körözték?

2023. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként mikor indult a busz, meg is bilincselték, ezt nem írtam. Uccsó. Ha köröznek valakit, elkapják azt beviszik és nem engednék el, mert megbízhatatlan, elrejtőzött stb, és ezért körözik. Szerinted valakit keres a rendőrség, ha nem találja, mert ismeretlen helyen tartózkodik, kiadják a körözést, elkapják nem lehet tovább szabadon.

Én arra tudok gondolni, hogy csinált valami hülyeséget, kiderítették, hogy ki volt a tettes és előállítás céljából bevitték, meghallgatták, úgy látták hogy nem állnak fent az előzetes letartóztatási okok, elengedték, de folyik ellene az ügy. Erre gondolok.

2023. ápr. 18. 20:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Én azon is gondolkodtam, hogy miért mindenféle köszönés nélkül, csak annyit mondott a rendőr a férinak, hogy "Szálljon már le!" Azért máshogy jobban hangzott volna, ha köszönt volna a rendőr, hogy "Jó estét kívánok" majd úgy mondta volna, hogy "Legyen szíves szálljon már le" Sok rendőr nem ismeri a kultúrát. Engem amikor kocsival voltam , félreálítottak, igazoltattak azért köszöntek először és kultúráltan mondták a mondandójukat. Nem értem, hogy az a rendőr meg miért viselkedett parasztul. Gondolom az anyja pedig kultúrált viselkedésre tanította.
2023. ápr. 19. 01:04
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez inkább lehet tevoltál levike csak megint szinezel
2023. ápr. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

“ Ha köröznek valakit, elkapják azt beviszik és nem engednék el, mert megbízhatatlan, elrejtőzött stb, és ezért körözik.”


Elég nagy tévedésben élsz.

Körözhetik, mert nem jelent meg egy kihallgatáson. Beviszik, meghallgatják mehet haza.


Körözhetik szabalysértési ügyben, szinten beviszik utána kiengedik.


Körözhetik tévedésből, azonosították mint elkövető, bomba alibije van, mégse ő, szabadon távozhat.


Körözhetik pénzbírság meg nem fizetése miatt. Elfelejtette, nem fizette ki. Beviszik, kifizeti, hoz neki valaki pénzt és már szabadon távozhat is.


Rengeteg példa, eset ahol köröznek valakit mégis pár óra múlva már otthon van, és ez csak pár ami hirtelen eszembe jutott.


“ Kizárt, hogy körözték, mert ma a 12.30-as buszon is rajtavolt”

ilyen buta kijelentéseket ne tegyél.

2023. ápr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Közlekedő autóbuszról nem szállítanak le senkit, csak olyanról, ami már megállt.
2023. ápr. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!