Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A szomszédnak szokásává vált...

A szomszédnak szokásává vált ütni az ajtót. Ha bejön le lehet nyomni, vagy engem csuknak le?!

Figyelt kérdés

De tényleg, az egyik sarkánál már meg van repedve. Ordítani szokott, meg dübögni, a többiek szokták rá hívni a rendőrt, azok meg nem csinálnak semmit. Aztán azt hiszi, hogy én hívtam, és akkor... Amcsiban ugye ez egyszerű lenne, bejön és szabad préda. De itt mit tehetek?

ui.: Annyi eszem van, hogy a küszöbön belül engedem, mielőtt neki esek. Viszont elég kigyúrt, úgyhogy nem nagyon lehet válogatni az eszközökben...

Köszi!


2011. ápr. 11. 00:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
csak meg ne öld!
2011. ápr. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Te sem vagy különb nála, ha le akarod ütni stb.

Nem lenne egyszerűbb megtudni, hogy miért akar bemenni hozzátok és megbeszélni?

2011. ápr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Marmint a te ajtod repedt meg annyira megutotte?

Ha o ot eloszor akkor jogos vedelmi helyzetben vagy es hasznalhatsz eszkozt is ha nagyobb nalad az ember, de csak aranyosan lehet az eszkoz is nagyobb. Mondjuk egy lancfuresz durva lenne egy puszta kezzel tamado ember ellen, de egy kalapacs mar jo lehet. Majd azt mondod, hogy epp ott volt a kezed ugyeben, mert azt sem mondhatod, hogy keszultel ra, hogy szetvered a fejet. Gazpisztolyt mar lehet otthon tartani engedely nelkul, az is jo lehet, bar utana biztos te sem tudsz megmaradni a lakasban.

2011. ápr. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy rejtett kézikamera sem rossz ötlet,akár az ajtódon kívülre amikor hallod,h kezdődik a vita elrejted a lépcsőházban vagy megkérsz valakit,h vegye fel vagy a lakásodon belül felveszed,ha bejön,h mi van vagy ahogy üti az ajtód!!! Ha egyöntetűen tudják a szomszédok igazolni,h ideggyenge és megbeszélitek,h mindenki valjon ellene(akár az ajtókárosítás miatt is),a bírosághoz való fordulásotok sem lehet 1 rossz ötlet! Csak vigyázz nehogy kiderüljön,hogy van "háttere"! Hú nehéz az élet,nem igazság,h valaki az erejével tarthat rettegésben embereket,fenyegetve az erőfölényével! Tartski tesó,veled vagyunk!!
2011. ápr. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Nem vagyok jártas a témában, de valaki itt feltett már hasonló kérdést, ott az volt a fő szempont, hogy tényleg meg kell e várni, hogy az illető rád támadjon.

Nos nem találtam meg, de leírom mire emlékszem az egyik hozzászólótól:


Tehát amennyiben megüt, te visszaüthetsz önvédelem. Viszont ha földre kerül nem ütheted tovább, mert akkor elő vesznek téged is.


Ha megüt, te támadhatsz rá a kezed ügyébe akadó, önvédelemre alkalmas eszközzel, ahogy előttem is írták a kalapács kiváló erre. Viszont ha olyan sérülést okozol neki, ami komoly gondolom én, hogy 8 napon túl gyógyuló akkor téged is elővesznek. Ezért pl. kést ne használj, mert még véletlen is meg találod ölni. Ami azért gáz lenne gondatlanságból elkövetett emberölés pff.


De a lényeg, amire ott felhívta valaki a figyelmet, ha úgy ítéled a helyzetet, hogy a férfi veszélyt jelent rád, vagy egy hozzátartozódra, akkor te is támadhatsz először. EZ CSAK AKKOR IGAZ, ha jelen van valaki akit meg kell védeni, pl. a barátnőd, illetve ha egyedül vagy de nincs lehetőséged kitérni előle, vagyis nem tudsz elmenekülni. Elméletileg a bíró elővehet, de valami olyat magyarázott ott, hogy a bírók ilyen esetben önvédelemnek tekintik azt.


De persze minden esetben fönn áll, ha földön van véletlen se rúgjál bele, mer jön a látlelet, azt téged is elővesznek.


Én személy szerint a sokkolót jobb ötletnek találom, ugyanis volt már dolgom többször is gázpisztollyal, igaz nem 20 cm-ről lőttek fejbe vele, de az amúgy is a gondatlan emberölés lenne, szóval a gázpisztoly nem olyan hatásos, bár tény hogy mar mint állat, de el lehet viselni, ha valaki nagyon elszánt simán tovább megy. Viszont annyiból, amennyiért egy gázpisztolyt kapsz, kap egy komolyabb sokkolót, nem 5000HUf-osat, azzal ha 1-2x elkapod biztos hogy nem lesz kedve semmihez sem. Ráadásul azzal meg sem tudod ölni, hacsak nincs pacemaker-je. Ráadásul ha sokkolod, a karját pl., azzal utána nem fog egy darabig semmit ütni, míg ha könnyezik, taknya nyála egyben, akkor még lehet hadonászva pofán talál.


Mielőtt valaki megkérdezné, nem bűnöző vagyok,csak haverral kipróbáltuk koleszban milyen hatásos, és csalódni kellett.


Üdv, és vigyázz magadra Baleys


Ui.: Jelentsd fel rongálásért, ill. garázdaságért.

2011. ápr. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ilyen keményebb sokkolót hol lehet beszerezni? és mennyire üti ki az illetőt? eszméletlenre vagy csak harcképtelenre ?
2011. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"csak meg ne öld!" - Persze, ha magától megunja, az mindenkinek jobb, meg főleg ha el se kezdi... De ha nekimész valakinek és feldühíted, nem fog kímélni. Itt már mindenképp benne van, hogy meg fog kelleni öljed. Esetleg még a barátait is, ha jön több... Aki ezt nem fogadja el, feküdjön le, mielőtt még megütik, és adja oda azonnal mindenét.


"Te sem vagy különb nála, ha le akarod ütni stb.

Nem lenne egyszerűbb megtudni, hogy miért akar bemenni hozzátok és megbeszélni?" - Nem is akarok különb lenni, ez nem szépségverseny! Mikor először udvariasan közöltem, hogy nem én hívogatom a rendőrséget, még meg lehetett beszélni. Aztán fél óra múlva már biztos többet ivott... Most már meg be se kopog, csak ráver az ajtóra párat, mikor elmentek a rendőrök.


"Egy rejtett kézikamera sem rossz ötlet" - Köszi, ez egész jó alternatíva, ha csak az ajtóig jut!


" ahogy előttem is írták a kalapács kiváló erre" - Thx, akkor elrakom a kést! Hmm, teszek mellé pár szeget meg szerszámot is, hogy jól nézzen ki. :)


"Viszont ha olyan sérülést okozol neki, ami komoly gondolom én, hogy 8 napon túl gyógyuló akkor téged is elővesznek." - Ez a minimum. A kérdés arra irányult, hogy hogy úszhatom meg, ha eljut addig, hogy küszöbön belül van.


"Én személy szerint a sokkolót jobb ötletnek találom..." - Na akkor hogy én is segítsek: Van aki csak balhézni akar, és le lehet fogni, meg le lehet sokkolni. Ilyenkor örülhetsz. Meg van hogy valaki komolyan bántani akar, ittas, vagy drogos, vagy mit tudom én, és még nagyobb is nálad, meg némi gyakorlata is van, mert ugye visszaeső, na az ilyen nem áll meg, és nem is lehet lefogni. Lesokkolod az egyik kezét, ha jó esetben elkapod, közben felrúg és a másik kezével beléd nyomja a saját sokkolódat, vagy a kését. Ajánlom a sokkolód mellé vegyél egy gázsprét, ami 1-2 másodpercre elvakítja, még mielőtt odaér.

De a legnagyobb baj a sokkolóval pont az, hogy nem okoz maradandó sérülést, így nincs visszatartó ereje, ezért másnap még nagyobb kedve lesz balhézni. Vége pedig jobb esetben úgy lesz a dolognak, ha utána lesz oka kulturáltan megbeszélni a problémát. Utcára jó a sokkoló, saját lakást védeni nem.


Köszönöm az eddigi válaszokat, de a lényeg pont az, hogy ha betör valaki magánterületre, ott milyen plusz lehetőségeim vannak. Mert az utcán tényleg igaz, hogy csak tovább akarok menni, és esetleg odébb lököm meg elszaladok, semmi szükség senkit bántani. Ott van "kitérés". Ha viszont rád törik az ajtót, képzeld el hogy sarokba vagy szorítva, és akkor ott van még a jog is. Megértem az amerikaiakat... Sokkal nehezebb helyzet.

2011. ápr. 11. 12:58
 8/15 anonim ***** válasza:

03:20-as vagyok!

Mi lenne,ha beszereznél egy pisztojnak látszó tárgyat,esetleg valami légpuskát és azzal fenyegetnéd meg?! Ha van egy kis színészi teljesítményed eljátszhatod ,hogy egy csöndes őrült vagy,akit hosszú türelme után kihozva a sodrából lazán lepuffantja a másikat!! Mondjuk ,ha betör forgatod a szemeid,mint egy ketyós és ráfogod a stukit,ha mégegyszer bejön lelövöd,mint egy kutyát! Gondolom a fickó inkább az izmáról,mint az eszéről híres,szal az is lehet,hogy sírva menekül haza! Még mondhatod neki ,h tegye a kezét a tarkójára meg ilyen megalázó dolgok,h pszichikailag fölénybe kerülj! Akár bekenheted a polód művérrel,amikor a stukit/puskát szegezed rá,de az nem fontos...:D


Ha van rendőr ismerősöd azt is bevetheted!

Azt is elterjeszteheted,hogy vannak rendőr ismerőseid,ha eljut hozzá a pletyka!

2011. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

olvasd el ezt a cikket ebben sok hasznos dolog van

[link]

2011. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tetris ***** válasza:
Cigány az illető? Mert ha az, akkor a kutya lehet a megoldás. Állítólag ezek nagyon paráznak a kutyáktól. Vagy felveszed magnóra egy mérges kutya ugatását, és ha az ajtónál "szöszmötöl" a szomszéd, csak bekapcsolod a magnót, és felerősíted a hangot ezerre.
2011. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!