Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van átjárni a szomszédnak...

Joga van átjárni a szomszédnak a telkemen?

Figyelt kérdés

[link]


Mellékelek egy rajzot, a magyarázat a következő:

A fekete vonal a kerítés, a szaggatott fekete a mi telkünk és a szomszéd telke közötti határ, ahol nincs kerítés. A sárga vonal egy kapu, ami a mi telkünk és a szomszéd telke között van.

A szomszéd szerint átjárhat a mi telkünkön azért, hogy hozzáférjen ahhoz a részhez, ami a házfal mögött le van betonozva(kb 40 centi széles, 5 méter hosszú sáv, piros pöttyel jelölve). Egyszer már meg is jelent a kertünk közepén, hogy átjönne.

Megteheti, hogy bármikor bejön a kertembe, talán akkor is, amikor otthon sem vagyunk?


2010. okt. 29. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, ha máshogy nem tud odajutni; ezt hívják telki szolgalomnak. Bár ez szerintem más súrolja a szükségtelen mértékű zavarás határát; a házfal és a kerítés között mi van, ami elzárja a telekrészt?
2010. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A telekrészt az a kis saroknyi kerítés zárja el, ami merőlegesen van a sárgával jelölt kapura. A szaggatott vonalon nincsen elzárás. Nyilván spórolási okokból nem csináltak a házfalra kerítést, nem is szokás errefelé. Így viszont a házfal 40 centivel beljebb van, ezért van ez a 40 centi együtt a mi telkünkkel.
2010. okt. 29. 10:00
 3/15 anonim ***** válasza:

Földhivatali infóból tudom, ahogy az első is leírta szolgalom vagy hogy hívják ezt a dolgot. Vagyis ha valakinek a telkére nem vezet út akkor joga van bármikor HASZNÁLNI a másik telket azért, hogy bejusson. Nyilván nem betonozhat utat másnak a telkére, de a másik tulajnak is biztosítania kell a hozzáférést az övéhez.

Ez persze akaratlanul is konfliktushoz vezethet, szóval mindenképp ki kell taláni valami megoldást, ha nem tudjátok megbeszélni egymással a dolgot.

2010. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 UM4 ***** válasza:
100%
szerintem a szaggatott vonallal jelzett telekhatárra építs te egy kerítést. Szokás-nem szokás, kerítést építeni szabad, akkor pedig nincs oka átjárni mert a saját telkén a saját kerítése (ház sarkánál)lebontásával meg tudja oldani.
2010. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kerítést építtethetek vele az adott területre? Ha már nem az én telkem, akkor legyen is elkerítve. Ugye a sárgával jelölt kapu most az én telkem felé néz, de tetethetném vele arra a merőleges kis részre, ami a 40 centis rész felé néz. Így megvan a bejárási lehetőség is, és el is van kerítve az egész.

Valahogy így:

[link]

2010. okt. 29. 10:11
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is építhetek. Vagy beültetem tujával az egészet az 5 méteres sáv mentén. Lényeg, hogy a jelenlegi kapu indokolatlan helyen van.
2010. okt. 29. 10:12
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy rossz helyen van a kapu, szóval azt kéne jó helyre tenni. Ha normális a tag akkor biztos belemegy, nyilván neki is jobb lenne ha nem kéne átjárkálnia folyton.
2010. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
bár nem tudom ez neki miért nem egyértelmű, ha nekem kéne átjárni másikon, már rég lebontottam volna azt a kis falat vagy mi van ott
2010. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
jóhogy nincs.
2010. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A telki szolgalmi jog be van jegyezve a tulajdoni lapon? Ugyanis a telkünkön jelenleg semmilyen bejegyzés nincs.
2010. okt. 29. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!