Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ittas biciklizés. Mit lehet...

Ittas biciklizés. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Elkaptak ittas biciklizésért, de nem volt nekik elég annyi, hogy kiadjanak egy helyszíni bírságot, még be is vittek hogy fujjak meg valami nagy gépet az őrsön. Kiadtak 60.000 ft-os csekket, de befizetni nem tudom és nem is akarom. Az lenne a kérdésem, hogy lehet e ilyenkor leközmunkázni a csekket? Vagy esetleg valahogy érvényteleníteni, mert bár nagykorú vagyok, most végzek az iskolával és nincs önálló jövedelmem? Amúgy az 1,17 az soknak számít alkoholszintben?
2011. nov. 1. 09:51
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Ma is föladtam egy 5000 forintos csekket, mert annyira gazdag vagyok, hogy mi ez nekem. Legalább lesz miből üldözni a bűnt.
2012. jún. 12. 20:11
 32/43 anonim ***** válasza:

Köszi, de nem hozzánk kerül, hanem az állami kasszába.

Köszi Viktor nevében is.

2012. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Hú, de nagyon sajnállak. Biztos valami szemét mocsok kényszerített rá, hogy ittasan közlekedj, véletlenül se a te hibád. Úgy bírom az ilyet, itt sajnáltatod magad, még az igazságszolgáltatást állítod be köcsögnek, amiért te a saját akaratodból törvényt szegtél és fizetned kell érte. Nem kötelező megszegni a törvényt, tudtad?
2012. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Igen? Csak arra lennék kíváncsi, hogy miért a kisembert sz*patják az ilyen sarcaikkal. Mert azoktól nem félnek, hogy majd megütik a bokájukat? Mert ugye napi vagy heti x rendelkezésnek meg kell lennie.. De ezt egy átlagos fizetést kereső NEM tudja befizetni. Kíváncsi vagyok, ha egy szolgálaton kívüli rendőrt talál be a kollégája ő be tudná e. (persze ilyen úgyse lesz) Akinek meg a bőre alatt is pénz van azt úgyse kapják el, csináljon bármilyen "közigazgatási bírságot" érdemlő dolgot, úgyhogy marad az átlagemberek b*szogatása.
2012. jún. 13. 08:01
 35/43 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért másokkal foglalkozol. Nem a gazdagok és a rendőrök tehetnek arról, hogy ittasan bicikliztél. Érdekes, én sose vezetek, biciklizek vagy gyalogolok részegen, nem is szoktam egyáltalán részeg lenni, és láss csodát, nekem nem kell bírságok miatt aggódnom. Ennyi az egész. Ezért aztán nem is foglalkozom azzal, hogy miért ilyen drága a bírság és miért nem kapják el és büntetik meg xy-t. A te hozzáállásod olyan dögöljön meg a szomszéd tehene is. Inkább a saját szemétdombodon kellene kapirgálnod.
2012. jún. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Már naggyából lesz*rom a bírságot, úgyis már "csak" 25000 van vissza belőle, csak azt akarom, hogy akkor bírságoljanak meg mindenkit, aki szabályt sért és ne csak a csórókkal k*csögösködjenek. A pénzemből meg remélem, hogy az anyukájuk sírjára vesznek virágot.
2012. jún. 13. 09:37
 37/43 anonim ***** válasza:

A pénzbírság hatásának a visszatartó erő lenne a célja. Nálad ez nem valósult meg.

Büntetett már meg közterület felügyelő, mivel nem voltam tisztában a másik város parkolózónáival. Én voltam a tudatlan, befizettem, tanultam belőle... Nem mutogatok másik autóra, én álltam ott, időn túl, jogos a büntetésem.

2012. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Igaz, visszatartó hatás, hogy esetleg a megbírságolt hónapokig csak kenyeret meg vizet tud adni a gyerekeinek, mert esetleg nem vett észre egy táblát, vagy 50 helyett 52 vel ment. De igazatok van. Ez az egész, csak az átlagember mégnagyobb sz*patására van kitalálva, hogy az utolsó bőrt is lehúzzák az emberekről, pont mint a tűzoltós, hogy nem lehet a lépcsőházban semmi. Orbán meg Pintér biztos örül, lesz miből venni az új luxusautókat meg hát rend is van 2 hét alatt.
2012. jún. 13. 14:10
 39/43 anonim ***** válasza:

Pont eltaláltad, a legtöbb közúti baleset, amely halállal jár, az ittas vezetés, és a gyorshajtás miatt van.

50km/h korlátozásnál 69-tól jár a 30eFt-os közigazgatási bírság. 60 felett általában 5eFt szokott lenni a helyszíni bírság.

Ittas vezetésnél pedig 0 tolerancia van, ne igyon aki részt vesz a közúti forgalomban. Igen koplaljon az, aki veszélyeztet másokat, megpróbálja a törvényt kijátszani.

Mint mondtam, fizettem én is parkolásért bírságot rendőrként, és? Fizetem a számláimat, dolgozik az összes rokonom, és betartják a törvényeket, mert ha nem tennék, akkor én feladhatom a pályámat.

Miért nem lehet ezt betartani? Mint minden más országban...

2012. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Más országban nem a minimálbér 80%-a a bírság, érdekes, biztos csak a magyarok olyan hülyék, hogy nem tanulnak belőle, vegyük el az egész fizetést? Mindegy, bek*phatják akik kitalálták, remélem a sok megszorítás után már egyszer a kötél szorul a nyakukon, meg hogy 47.000ből éljen meg valaki? És ha kap egy ekkora bírságot hogy gazdálkodja ki, még ha van részletfizetés akkor is.. Na mindegy, ez egy meddő vita, amit a részemről lezártam.
2012. jún. 13. 18:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!